Prezoane rupte la Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prezoane rupte la Accord

    Guys,

    Ieri seara mi s au rupt 2 prezoane in timp ce strangeam roata stanga spate. Piulitele respective au ramas cu bucata de surub infiletata in ele. Acum ar trebui inlocuite suruburile respective.

    Stie cineva daca se pot inlocui doar suruburile sau trebuie schimbat tot ansamblul?

  • #2
    S-a mai discutat. Se gasesc la dealer prezoane de schimb, nu sunt foarte scumpe.

    Comment


    • #3
      Ok de gasit se gasesc dar le-a schimbat cineva de unul singur? sau macar sa fi fost de fata la service sa imi spuna si mie daca a fost nevoie sa taie vechiul prezon si sa pileasca noul prezon pentru a-l putea monta?
      multumwsc
      Always aiming for the "Honda" percent
      http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=461

      Comment


      • #4
        La a mea am schimbat 2 prezoane pe fata si cel vechi iese repede cu ciocanul iar cel nou trebuie polizat pentru a intra daca incerci sa il bagi fara sa fie polizat se duce filetul asa ca mi la luat la polizat si apoi ca sa fie sigur a bagat filiera si a dat odata sa faca filetu sa fie sigur ca nu sa tocit a era sa uit a mai taiat si un pic din aparatoarea acea din tabla (circa 3 cm stanga si dreapta) apoi a indreptato si a vopsito treaba e ok nu se observa nimic foarte multumit

        Comment


        • #5
          Io nu că mă doare capu'
          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

          Comment


          • #6
            Salut, acelasi lucru l-am patit si eu la Honda Accord a mea din 2004, 2.0 I-Vtec. Prezoanele ies foarte usor cu o presa sau chiar si un cric hidraulic folosit pe post de presa. Se da jos etrierul, discul si fuzeta si se pot schimba prezoanele de pe fuzeta foarte simplu. Nu a fost nevoie de nicio improvizatie sau modificari pentru a scoate/remonta prezoanele.
            Eu am luat prezoanele de la un magazin de cartier cu 30 lei/buc.

            Spor la treaba.
            O zi buna

            Comment

            Working...
            X