SEMIO: '14 Honda Civic Tourer 1.6 I-DTEC SE, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Greseala mea cand ai scris SE (Executive), ma gandeam ca este achivalentul Executive din DE. Aici nivelurile de echipare sunt S,Comfort,Sport,Lifestyle si Executive. Clar nivelurile de echipare difera in functie de tara si cred ca si optiunile la aceleasi nivel de echipare difera de la o tara la alta de exista diferente mari de preturi.

    Comment


    • #17
      Eu am modelul SR din UK, e clar ca difera mult de la tara la tara....in titlu nu am scris eu SE (Executive), am scris SR , probabil cineva din conducere a modificat. Chestia e ca aici de ex in UK , eu am HDD Navi si Piele de la al treilea model de dotare, nu de la ultimul ca si pret...e mare diferenta de la tara la tara....

      ...ce nu stiu eu....cat spatiu contine HDD de pe masina? si cum pot pune muzica pe el? ca nu vreau sa stau mereu cu stickul USB dupa mine....
      Honda Civic Tourer UK Septembrie 2014 (SR Model) 1.6 I-DTEC

      Comment


      • #18
        din cauza pieii am scris ca e Executive dar e clar ca echiparile din UK si EU nu au multe in comun.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #19
          da...asa e...difera mult ...aici sunt 4 nivele de dotare, iar scaunele din piele si navigatia prin satelit apar de la al treilea model...
          Honda Civic Tourer UK Septembrie 2014 (SR Model) 1.6 I-DTEC

          Comment


          • #20
            stie cineva cum sa folosesc HDD de pe masina? ce spatiu are si cum pot pune muzica pe el?
            Honda Civic Tourer UK Septembrie 2014 (SR Model) 1.6 I-DTEC

            Comment


            • #21
              Foarte frumoasa masina! Felicitari pentru achizitie si multi km fara incidente!

              Comment


              • #22
                Mersi frumos...nu am mai scris de ceva vreme pe aici, dar va urmaresc pe forum...
                Am avut un incident la inceputul lui decembrie, cam la 2 luni dupa ce al luat masina noua.... am avut evident accident cu ea....eram la un sens giratoriu, inca 2 masina in fata mea, au dat sa plece ca evident nu mai venea nimic si nu stiu de ce prima a franat un pic si apoi a plecat, evident si a doua a franat si cum eu nu m-am uitat am intrat in spatele ei.....si nu era decat un Porsche 911
                toate bune, am notat pe hartie fiecare informatiile celuilalt si am plecat mai departe , urmand ca a doua zi amandoi sa anuntam asigurarile, oricum era vina mea ca nu m-am mai uitat.
                am deschis un dosar a doua zi la asigurare si au zis ca imi trimit o locatie unde sa merg cu masina.
                Tin sa precizez ca singurele modificari vizibile erau lipsa unui senzor frontal de parcare (cred ca a sarit la impact ca nu stiu unde era) si numarul fata spart....nu stiu ce era pe dinauntru
                Mi-au trimis in 2 zile locatia unui service, dar le-am zis ca as prefera sa merg la honda de unde am luat masina....zis si facut, m-am dus la honda , au vazut masina si cum acolo nu se ocupau de body repair m-au trimis la un service mare aproape de ei unde au autorizatie sa repare toate firmele mari inclusiv Honda.....
                M-am dus acolo imediat, au vazut masina, au notat numarul dosarului si au zis ca in 2-3 zile ma atrebuie sa contacteze forma mea de asigurare ca sa le dea acordul sa poata repara masina.
                In 2-3 zile m-au anuntat ca totul e in regula, eu nu treb sa platesc decat 350 lire (atat am avut in asigurare pus de mine in caz de claim), tot ce este peste plateste asigurarea.
                M-am programat la ei dupa 6 saptamani ca erau foarte ocupati. Cand am dus masina , mi-au oferit si masina de schimb ca urmau sa o tina cam o saptamana pana le soseau piesele, doar benzina sa pun la masina primita, dar le-am zis ca oricat ptr o saptamana plec din oras si nu am nevoie de masina, vin direct sa o recuperez cand sosesc in oras.
                Dupa o saptama am sosit direct in oras , m-am dus direct sa imi iau masina, am platit 350 lire, si arata ca noua acum.
                Sincer, singurul defect e ca nu stiu ce au schimbat, eu nu am hartie decat cu plata mea, restul au trimis direct la firma de asigurare.
                O sa vad cand trebuie sa fac asigurarea cand expira primul an, cu cand ma incarca. Dar sincer sunt multumit de cum s-au miscat si am rezolvat treburile.
                Sa ne auzim cu bine.....
                Honda Civic Tourer UK Septembrie 2014 (SR Model) 1.6 I-DTEC

                Comment


                • #23
                  legat de masina, sunt multumit cum se misca, am aproxim 5100 facuti in 5 luni si jumatate. Fac de 2 ori pe luna un drum pana aproape de londra pe autostrada si merge foarte frumos la drum lung....sincer nu prea merg economicos, dar am stat odata sa vad cand pot scoate si am avut consum de 3.1 l/100 km.....In rest in oras cateodata fiind mai aglomerat ma invart in jur de 6-7....
                  Per total sunt mutumit....consum mediu in jur de 5-5.5. Alimentez o data pe luna (rezervor plin) si nu am probleme cam 800 km. Sunt multumit de sistemul audio, e mult superior fata de ce am mai avut eu pana acum, sistemul de navigatie functioneaza ff bine din punctul meu de vedere, scaunele incalzite iti fac viata usoara mai ales cand urci dimineata in masina si e mai rece afara, spatiul oferit in masina e destul de mare pentru toti membrii familiei, camera ptr parcat si senzorii fata si spate functioneaza perfect in orice spatiu as vrea sa parchez.....

                  nu am nimic spus negativ despre masina pana acum....daca aveti alte pareri astept comentariile voastre si mai discutam....am zis ca e frumos sa mai pun si eu pe aici cateva din impresiile mele legate de masina, mai ales ca e una Diesel, multe masini aici fiind benzina.
                  Honda Civic Tourer UK Septembrie 2014 (SR Model) 1.6 I-DTEC

                  Comment


                  • #24
                    Ai reusit sa mergi cu masina si pe drumuri virajate? As fi curios cum se comporta masina mai ales ca poti sa iti setezi singur modificarile la suspensie.
                    Cat de greu se incalzeste motorul iarna?
                    Si...ai promis mai multe poze

                    Comment


                    • #25
                      o sa ma tin de cuvant.. o sa pun in max 2 saptamani poze...astept sa termin munca la spital si sa ma duc acasa...
                      sincer se comporta bine la viraje, dar fiind o masina destul de lunga d p m d v se simte lucrul asta....nu prea m-am jucat cu setarea suspensiei....in oras se circula destul de bine, nu am vazut nici o groapa intr-un an de zile in UK, iar pe autostrada cred ca e ok....iarna asta nu a fost foarte frig, cred ca am avut cateva nopti pe parcursul iernii cand au fost -3 grade, in rest cu plus.....se incalzeste destul de repede ptr un diesel, poate fiindca e noua masina.
                      Honda Civic Tourer UK Septembrie 2014 (SR Model) 1.6 I-DTEC

                      Comment


                      • #26
                        in vara fac 3 ani de cand am masina si se termina si leasingul la ea, asa ca trebuie sa ma despart cu tristete de ea....treb sa schimb masina cu una cu 7 locuri, dar pana in vara o sa incerc sa mai fac ceva vacante cu ea....nu am avut nici o problema in aproape 3 ani, am aproape 50k km cu ea, facuti cam 30k autostrada si 20 k in oras
                        Honda Civic Tourer UK Septembrie 2014 (SR Model) 1.6 I-DTEC

                        Comment


                        • #27
                          Finalul s-a apropiat...saptamana viitoare vin cei de la Honda sa ridice masina...aproape 3 ani finalizati la leasing...am luat deja alta masina nou de familie...asa ca sa ne auzim cu bine...
                          Honda Civic Tourer UK Septembrie 2014 (SR Model) 1.6 I-DTEC

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by semio View Post
                            Finalul s-a apropiat...saptamana viitoare vin cei de la Honda sa ridice masina...aproape 3 ani finalizati la leasing...am luat deja alta masina nou de familie...asa ca sa ne auzim cu bine...
                            Drumuri fara incidente neplacute alaturi de noua masina.
                            Ce marca/model ai ales?

                            Comment


                            • #29
                              Ce ti-ai luat?

                              Comment


                              • #30
                                Dude! Se termina serialul in suspans! Trebuie sa dai un preview din noul sezon.
                                Deci...ce ti-ai luat?

                                Comment

                                Working...
                                X