SILENTDEAD: '07 Honda Accord 2.0 M/T Executive, Royal Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Consum Campina-Aeroport Otopeni 6.4. Sunt foarte incantat, m-am si dat la ea in unele portiuni
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Dupa prima spalare de cand am luat-o. Au iesit la iveala niste zgarieturi minore si am aflat si o veste cam trista de la un prieten care se ocupa cu masini cum ma ar fi fost schimbat plafonul
      Attached Files

      Comment


      • #18
        Schimbat plafonul.?Cum de si-a dat seama amicul tau de acest lucru?

        Comment


        • #19
          se vede o urma de sudura pe stalpi in forma de T, am vazut-o si eu tocmai azi

          Comment


          • #20
            Capul sus, daca masina este ok si merge bine, sa nu iti faci griji si nu te consuma pe chestia asta.Trapa functioneaza?

            Comment


            • #21
              masina merge ok, trapa functioneaza, nu are rugina, bluetooth-ul nu functioneaza deloc sau nu stiu e(orice buton as apasa nu se intampla nimic) si 1 bec ars la incalzire in scaune

              Comment


              • #22
                Te-am urmarit cu placere in demersul tau de achizitie. Te vei bucura mult si bine de ea, ai asigurarea tuturor posesorilor. Si dupa multi kilometri vei mai descoperi cite ceva bun la ea, crede-ma!
                Nu-ti face probleme cu sudura aia, vezi eventual ce si cum s-a facut, daca s-a facut si daca e-n regula treci peste. Marturisesc ca nu vad de ce sa se fi schimbat plafonul, posbil ca amicul tau sa se insele.
                Becul ars se schimba usor.
                La bluetooth daca ai facut imperecherea masina se conecteaza singura. E posibil ca modulul sa fi fost deconectat, si la mine e la fel, pare-a fi un bug al ei dar zau de nu-i singurul. Poti incerca un modul nou la reprezentanta - un maldar de bani! - sau alta solutie, cauta si intreaba pe-aici, sint multi care si-au pus un sistem alternativ la bani decenti.
                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                Comment


                • #23
                  nu am facut imperecherea, pur si simplu nu se intampla nimic cand apas pe butoane, cat despre plafon e ok daca masina merge bine. Oricum m-am atasat foarte mult de ea

                  Comment


                  • #24
                    Daca nu ma insel, la CL7 modulul de bluetooth e foarte problematic: se defecteaza si/sau mananca curent, deci se deconecteaza.

                    Comment


                    • #25
                      Exact, eu l-am scos de tot pe al meu, pe langa ca nu facea nimic mai si termina bateria in cateva zile de stationare. Naspa treaba cu plafonul, ai verificat sa nu mai ai si alte puncte de sudura/urme de reparatie? Lonjeroanele sunt OK? Airbag-urile sunt la locul lor, se aprinde/stinge martorul din bord?

                      Pe cand cautam masina pt. sotie am gasit un Polo cu km putini, cumparat direct din reprezentanta, dau telefon acolo si-i intreb de accidente, zic aia c-ar fi avut o lovitura usoara in fata si una in spate (fusese masina de serviciu a angajatilor din reprez. VW), insa la o inspectare mai atenta observ si urme de sudura la plafon, deci fusese si rasturnata.
                      Daca a fost lucrata OK si nu-ti intra apa la spalatorie, asta e.
                      ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

                      Comment


                      • #26
                        Nu-ti face probleme de la sudura, asta e se mai intampla. Sa fie asta cea mai mare buba a ei.

                        Cu blustuzul probabil ca sunt printe cei mai norocosi de pe aici. Masurand curentii mai demult era inca in parametri consumurile. Sper sa nu o deochi.
                        Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                        Comment


                        • #27
                          Si nu ai facut niste poze cu acele suduri?
                          Cum le-a vazut colegul tau, ati dat la o parte capitonajul masinii?

                          Comment


                          • #28
                            Blustuturile de la versiunea x.5 în sus par a nu avea probleme.
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

                            Comment


                            • #29
                              nu stiu daca iese in poza sudura, se observa la lumina, dar e lucrata ok

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Sillentdead View Post
                                nu stiu daca iese in poza sudura, se observa la lumina, dar e lucrata ok
                                Nu vreau sa te sperii, dar o sudura care arata bine nu inseamna ca este ok si dpdv al rezistentei .
                                Lucrez in domeniu si pot sa-mi dau cu parerea . Oricum, ar fi interesant totusi sa vedem o poza
                                '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

                                Comment

                                Working...
                                X