SILENTDEAD: '07 Honda Accord 2.0 M/T Executive, Royal Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • f tare. cum ai polisat?
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • Am imprumat masina de polish a unui prieten

      Comment


      • Revin cu vesti despre masinuta, nu foarte bune. Acum o saptama mi-a lovit cineva masina in spate(nu eram eu la volan, era mama). A facut constatare amiabila, iar acum asteapta sa duca pe 4 la autoKlass in ploiesti pentru constatare cu unu de la asigrarea aluia(euroins). Nu stiu cat de grav este , ca am vazut doar poze, dar bara pare crapata in 2 locuri.Sper sa nu fie si altceva mai grav. Va atasez poze si orice sfaturi sunt bine primite, ca este primul accident de care are parte.










        Comment


        • Stiu ca pozele nu sunt chiar pro, dar nu am gasit pe nimeni sa faca unele mai bune) Eu sunt in Anglia

          Comment


          • Sfatul meu e sa faci doar constatarea, nu si reperatia, la Autoklass. Cel mai slab service din cate am vizitat.

            Comment


            • acolo am fost repartizat de euroins

              Comment


              • Originally posted by Sillentdead View Post
                acolo am fost repartizat de euroins
                Aceeasi opinie ca a lui Catalin. Negociaza cu Euroins sa-ti faci masina in oricare alt service!
                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                Comment


                • dar nu am garantie? daca e sa intample ceva ? sa sara vopseaua ?

                  Comment


                  • nu prea stiu cum poti negocia cu euroins(cea mai ieftina asigurare), mai ales ca se duce si mama

                    Comment


                    • Ai garantie parca 6 luni.
                      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                      Comment


                      • Originally posted by Sillentdead View Post
                        nu prea stiu cum poti negocia cu euroins(cea mai ieftina asigurare), mai ales ca se duce si mama
                        Nu. Cel putin teoretic interesul asiguratorului tine de obligatia lui legala de a te despagubi. Nimic mai mult. In practica se-ntimpla ca el, fie Euroins sau un altul, sa aiba o lista cu service-uri (in fapt service-urile au interes aici) cu care lucreaza. Si nu sint deloc putine. Chiar daca nu pare, atu-ul e la tine nu la el, te rog sa intelegi asta!
                        Prin urmare pretul platit pe asigurare nu are relevanta aici. Legea e de partea ta si asiguratorul nu poate face opozitie. El poate cel mult sa te indrume catre un service agreat dintr-o lista de service-uri agreate, nimic altceva.

                        Imi mentin opinia de a ocoli Honda Ploiesti, in locul tau as merge vis a vis la Toyota. Sau, de ce nu, la Dacia Campina!
                        "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                        Comment


                        • La toyota am fost in service cu ea, foarte ok, dar acum daca fac constatea la autoklass pot sa le zic sa fac reparatia la toyota? si de ce nu aveti o parere buna despre autoklass?

                          Comment


                          • Asta trebuie sa discuti cu Euroins in speta: unde faci constatarea si unde faci reparatia. Nu m-ar mira sa fie si Toyota in lista service-urilor agreate. Da un telefon la Toyota Ploiesti si intreaba-i, in felul asta mergi cu lectia facuta cind te intilnesti cu agentul asiguratorului. Daca raspunsul e da s-a rezolvat cu Toyota.

                            Despre Autoklass Ploiesti nu vreau sa spun prea multe ca ma-nfurii. Mie dorelul de-acolo mi-a zgiriat aripa cind mi-a inlocuit contraaripa. Cele doua miini stingi ale mele n-ar fi facut asta, zau! Si nu, nu-l cunosc pe CatalinP (asta trebuie remediat ) dar vezi ca-i hondar mult mai vechi si mai experimentat decit mine si are aceeasi opinie.

                            LE: imi pare rau ca nu am fotografiat. Acum 2 ore am fost la Carrefour-ul mare. Pe hol e expusa de Autoklass Ploiesti o Honda Civic 5D. Stii ce are pe scaunele din spate? Doua fotolii mari, portocalii, cam ca astea:
                            http://www.clickmobila.ro/index.php/fotoliu-85.html

                            Ei, cum iti suna?
                            Io si Ea
                            Senior Member
                            Last edited by Io si Ea; 02-12-15, 18:14.
                            "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                            Comment


                            • =))) Made in romania asta cu fotoliile. Am vorbit acum cu mama si mi-a zis ca nu au contract cu Toyota, si altceva nu stie ce sa imi dea pentru Honda in zona Prahova

                              Comment


                              • Nu-i nimic. Roag-o pe mama ta sa le spuna celor de la Euroins ca preferi un alt service dintre cele agreate de ei. Imi pare rau, nu stiu sa-ti recomand unul in Prahova. Vezi totusi la Dacia (ori Campina ori Ploiesti), eu am auzit lucruri de bine insa nu pot sa confirm din proprie-mi experienta. Ce-am discutat si mi-a placut aici a fost GM Ploiesti (Opel). http://www.opeldibas.ro/contact-ploiesti/

                                Nu pot sa spun insa ca fac vopsitorie buna, imi pare rau. Nu e totusi mecanica cuantica, eu mi-am vopsit aripa spate foarte bine la un mecanic de cartier care nu are contract cu Euroins.
                                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                                Comment

                                Working...
                                X