SILENTDEAD: '07 Honda Accord 2.0 M/T Executive, Royal Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SILENTDEAD: '07 Honda Accord 2.0 M/T Executive, Royal Blue Pearl

    Salutare.
    Sunt posesorul unui Accord Executive 2.0 i-VTEC din 2007. E prima mea Honda dar nu si ultima. 121 000 km, stare tehnica buna(trebuie schimbate consumabile ,niste semeringuri la caseta de directie, si bateria trebuie schimbata ca in ultimii 2 ani nu prea a umblat cu ea), stare estetica foarte buna (doar citeva zgarieturi aproape inobservabile).
    Ca dotori sunt cele dupa modelul executive, inclusiv senzori de parcare si trapa si folie fata-spate. Am 2 seturi de jante de aliaj pe 16". Inca ma bat toate comenzile , trebuie sa le dau de cap
    Prima masina a fost un cielo, dar e diferenta de la cer la pamant! Nu am apucat sa ii fac mai multe poze sunt cele din anunt.
    O sa ii fac zilele astea dupa ce o spal, polisez si inmatriculez.
    Attached Files
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 16-05-15, 06:54.

  • #2
    Felicitari si sa te bucuri de ea.O meritat sa o cauti.Toate cele bune.

    Comment


    • #3
      multumesc , chiar a meritat!

      Comment


      • #4
        Sa ai noroc de ea. Probabil ai preferat dotari mai multe in defavoarea kilometrajului.

        Eu as fi incercat sa iau una la km cati mai putini.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea multi kilometri fara probleme.

          Comment


          • #6
            Felicitari si sa o stapanesti cati mai multi km fara probleme.

            LE: @ticker la km aia zici ca e noua. E bine ca si-a luat cu dotari ca atunci cand nu le ai le duci dorul.
            Honda Accord - 2006 2.0 Executive

            Comment


            • #7
              Felicitari si s-o conduci cu placere multi km!

              Si eu as prefera la o achizitie SH tot dotarile mai bune; xenon-ul, muzica, scaunele incalzite si alte gadget-uri care ne fac viata usoara la volan. Km putini nu sunt intotdeauna relevanti, daca masina a fost neingrijita, cum nu ma sperie nicicum o Honda cu multi km, daca a fost intretinuta bine si e in mintile ei.
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • #8
                Multumesc! 121 de mi nu mi se par foarte multi si masina a fost foarte ingrijita.cea la 65 de mi era mai neingrijita, parbriz spart, arsa de tigare, proprietarul nu parea foarte serios.

                Comment


                • #9
                  Asa e. Conteaza f. mut sa fie intretinuta masina si propietarul sa fie serios.
                  Tostusi pt mine 100.000 km eun prag psihologic de care as trece mai greu.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Ti-am urmarit cautarile si stiu cum e, mie mi-a luat vreo juma de an pina mi-am gasit ""perechea"",am fost foarte strict si nu am cedat disperarii desi toti din jurul meu ma luau cu "ia-ti frate una si gata"" ,cred ca am vazut vreo 8 ,ce ma uimeste cel mai mult ca e dupa aproape 4 luni de la achizitie ma incanta la fel ca in prima zi cand o vad ,iar cand deschid usa privelistea interiorului ma uimeste mereu,asta mi-am dorit sa la o masina, sa nu imi treaca fluturii din stomac dupa o luna. la 120 mii daca sunt cu adevarat reali si nu injumatatiti e chiar tanara si nu te face sa simti ca ai luat o chestie ""terfelita"" de altu sau altii inainte.
                    Felicitari pentru alegerea facuta si pentru rabddare, cu adevarat se confirma ca mai bine astepti ceva in plus si iei un lucru cum iti place.

                    Comment


                    • #11
                      Km sunt reali, carte service revizii la honda, un singur proprietar

                      Comment


                      • #12
                        Ai facut o alegere sanatoasa, daca nu faci multi km, iti va satisface toate nevoile cu costuri minime.
                        Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

                        Comment


                        • #13
                          am si eu o intrebare: cum schimb becul de la butonul de incalzire in scaune? am cel de la sofer ars si ce bec trebuie?

                          Comment


                          • #14
                            Am făcut un tutorial la mine pe thread exact cu asta acum ceva vreme, găsești toate informațiile necesare acolo, poze incluse.
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

                            Comment


                            • #15
                              mersi frumos

                              Comment

                              Working...
                              X