GEOGEO: '04 Honda Civic Coupe 1,7, Burgundy Red (EM2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    da, pai EP2 are cuplu mai mult si mai jos, deci poate parea mai rapida, dar, pana la urma, caii sunt cai...

    Comment


    • #17
      ep2 este si mai usor...

      Comment


      • #18
        Am rezolvat problema vibratului de la pedala de frana si din volan. Se pare ca pana la urma discurile de frana erau ovalizate. Discurile le mai inlocuisem o data, au fost Ate, dar si atunci cand acestea au fost noi existau acele vibratii, de aceea am presupus ca problema este in alta parte. Am cumparat discuri si placute OEM de pe ebay si am dat de aprox 3 ori mai putin(cu tot cu transport) decat la Asko. Traiasca ebay-ul.
        O seara faina sa aveti.

        Comment


        • #19
          Bine ca ai gasit problema.Acuma poti sa te bucuri de ea in continuare fara trepidatii.

          Comment


          • #20
            Bun venit si s-o stapanesti cu placere ! Masina e foarte frumoasa, am avut ocazia s-o admir in trafic de vreo 2-3 ori prin Bucuresti si de vreo 2 ori prin Pitesti, culoarea cat si modelul sunt deosebite

            La cati mai multi km impreuna fara probleme !
            -------------------
            There is no point of having if you can't share.

            Comment


            • #21
              Multumesc BlackMagic. Drumuri bune iti doresc si tie.

              Comment


              • #22
                Va salut. Am si eu nevoie de putin ajutor. Vreau sa cumpar o bara spate pentru Honda mea Civic Coupe EM2. Se pare ca azi noapte unui sofer atat de mult i-a placut masina mea incat a vrut sa plece cu o bucata din ea acasa. Si a si reusit. Pt ca astazi cand m-am dus la masina am gasit-o lovita, tot coltul stanga spate din bara nu mai exista, aparatoarea aripii este indoita si probabil mai sunt ceva pagube pe acolo. Trist...
                In principiu , sper ca doar bara sa fie principala problema, restul sa poate fi indreptat ,asa ca acum sunt in cautare de bara. Daca vedeti pe undeva, va raman dator. Merci. Seara faina.

                Comment


                • #23
                  Daca chiar nu gasesti, te pot ajuta sa o faci pe cea lovita daca nu e foarte rau am un prieten si ti-o reconstruieste din fibra

                  Comment


                  • #24
                    Click image for larger version

Name:	hondabara.jpg
Views:	1
Size:	94.0 KB
ID:	719072

                    Salut Flowplay. In principiu, am gasit la C.M. ,dar este vreo 2 mii de lei. Mai astept cateva zile ,poate o sa gasesc pe ebay ceva, daca nu probabil o sa comand de la ei. Am pus si un atasament .Merci

                    Comment


                    • #25
                      ( , e cam mult, de jumate din suma aia se poate face din fibra numai ca dureaza ceva timp ,daca vrei pot vorbi si sati faca dupa spoileru meu .

                      Comment


                      • #26
                        Faza e ca modelul meu este din 2004 si barile nu sunt identice. Posibil ca sistemul de prindere sa fie la fel, dar nu am cum sa stiu, din exterior sunt mici diferente. Am gasit de Coupe ca al tau, pana in 2003, la 60 de lire-folosita, dar nu mi-as comanda tinand cont ca nu sunt identice.

                        Comment


                        • #27
                          A da ! , eu asa credeam ca-s la fel si difera numai in fata ,imi pare rau de masinuta chiar vroiam sa ajut daca se putea .
                          Da cred ca poate sa-l faca la fel ca al tau sau poate chiar in alt mod daca vrei (eu stiu mai prelungit etc).
                          Cred ca sunt importante prinderile in rest se poate modifica ,asta numai daca vrei sa pui neaparat exact ca cel original de fabrica
                          flowplay
                          Senior Member
                          Last edited by flowplay; 26-11-14, 20:42.

                          Comment


                          • #28
                            Sa o stapnesti sanatos, fara alte probleme!
                            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                            Comment


                            • #29
                              Click image for larger version

Name:	spate.jpg
Views:	1
Size:	107.5 KB
ID:	719127
                              Sunt tare fericit, am luat masina de la vopsitorie. A iesit foarte bine. Ii multumesc colegului Bigfoot23 pt ca mi-a facut rost de o bara spate in stare f buna. Seara faina va doresc!

                              Comment


                              • #30
                                Arata foarte bine. Vezi pe unde parchezi masina......
                                bigfoot23ro
                                Senior Member
                                Last edited by bigfoot23ro; 19-12-14, 19:57.
                                Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
                                Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
                                Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
                                Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

                                Comment

                                Working...
                                X