GROOWE: '06 Honda Civic 5D 1.8 iShift, Galaxy Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Merci de review, chiar ridicasem problema la plecarea de pe loc...credeam ca doar la mine daca iau piciorul de pe frana, nu pleaca singura de pe loc decat cand vrea ea. Asta mi-a bagat in cap ca s-ar putea sa fie cam dus discul, dar totusi masina trage foarte bine, ceea ce ar infirma presupunerea mea. Eu am mai observat o chestie nasoala, la rece: daca pleci lin de pe loc, undeva in jurul la 20km/h parca nu stie daca sa treaca in a doua sau nu iar rezultatul e aproape invariabil o smucitura.
    Am o intrebare: cand stai in trafic, ce faci - o treci in N sau stai cu piciorul pe frana?

    Comment


    • #17
      Originally posted by flaviuf View Post
      Merci de review, chiar ridicasem problema la plecarea de pe loc...credeam ca doar la mine daca iau piciorul de pe frana, nu pleaca singura de pe loc decat cand vrea ea. Asta mi-a bagat in cap ca s-ar putea sa fie cam dus discul, dar totusi masina trage foarte bine, ceea ce ar infirma presupunerea mea. Eu am mai observat o chestie nasoala, la rece: daca pleci lin de pe loc, undeva in jurul la 20km/h parca nu stie daca sa treaca in a doua sau nu iar rezultatul e aproape invariabil o smucitura.
      Am o intrebare: cand stai in trafic, ce faci - o treci in N sau stai cu piciorul pe frana?
      Confirm problema la rece.
      Cand stau in trafic, depinde de starea de spirit/durata semaforului. Cateodata o scot, cateodata nu. O alta problema ocazionala(de care am uitat) e in momentul in care stau cu ea in A cu piciorul pe frana, cateodata parca vrea sa cupleze ambreiajul si sa plece de pe loc... Toata chestia tine 1-2sec maxim, dupa care isi revine, da ii enervant putin...

      Comment


      • #18
        Update:
        Eibach pro-kit montate.
        Camber bolts.
        Schimbat lichid de frana - in sfarsit
        EBC greenstuff montate de ceva vreme, da am uitat de ele.
        Vineri fac Fast Road Setup inainte sa plec la intalnire. Sa ma pot distra pe drum.
        Poate ca exagerat, sta in panta putin(-1cm aprox), dar:
        groowe
        Junior Member
        Last edited by groowe; 06-08-14, 13:19.

        Comment


        • #19
          Ne-am mai distrat puțin... Bateria aia din fata e extrem de enervanta. Asa ca am mai pus 2x18Ah pentru muzica în portbagaj.


          Și puțin audio tuning...

          Comment

          Working...
          X