Achizitie Honda prin broker leasing

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Achizitie Honda prin broker leasing

    Intentionez sa cumpar o masina Honda si in cautarea unei cotatii de pret mai buna decat cea implicita de la dealer (am primit oferta de la Tiriac Leasing) am apelat la un broker de leasing. Nu dau numele ca sa nu se considere reclama, insa doresc sa va intreb daca cineva a mai cumparat masina prin intermediul unui broker.

    Precizez ca oferta acestuia a fost mai buna la toate capitolele: pret achizitie, valoare rata lunara, cotatie casco fara franciza. Posibil sa nu primesc nimicurile standard (presulete si trusa legislativa), insa una peste alta scutesc o suma frumoasa de bani.

    Deci, a mai luat cineva masina prin broker ?

    PS pur si simplu nu am gasit o arie potrivita pentru acest topic, de aceea l-am pus aici. Daca nu e locul corect, rog un moderator sa il mute.

  • #2
    Eu zic sa cauti masina apoi dealerul ala are sigur o oferta buna si cu aprobare rapida. In general din ce stiu eu Honda pe Ro lucreaza cu finantare VBleasing si cu super oferte de 4%

    Comment


    • #3
      Nu are de ce sa "caute masina", iau un automobil nou. Eu compar doar pretul de achizitie total, marfa fiind absolut identica. Practic in loc de Tiriac Leasing o sa fie Gigi SRL, alta firma de leasing.

      Comment


      • #4
        Firma Gigi srl da faliment dupa 2 ani, banca la care are girate masinile pe leasing vine si recupereaza tot ce mai gaseste la proprietar aka Gigi srl... Iar tu ramai cu rate platite si fara masina.

        Sent from my P5_Quad using Tapatalk

        Comment


        • #5
          Hai sa nu divagam, eu nu am auzit de vreo firma de leasing sa dea faliment. Brokerul nu face decat sa iti ofere acces la o oferta de leasing mai buna, nimic altceva.

          Revin cu intrebarea: a folosit cineva serviciile unui broker ?

          Comment


          • #6
            Bineinteles ca au fost firme de leasing care au dat faliment. Incearca google.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #7
              Inca cate probleme nu au fost ...ia cauta Gold & Platin ?

              Comment


              • #8
                Am inteles opinia majoritara. Multumesc.

                Comment


                • #9
                  Leasing-ul a fost inventat pentru firme.
                  Pentru persoane fizice, exista credite.
                  O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                  Comment

                  Working...
                  X