Honda Civic - Martor "Check engine" aprins in bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Sonda este. Dar nu e căzută de tot. Si eu am avut aceleași figuri. Sa potolit din proprie inițiativă. Am fost la ASKO si au pus comp pe ea....au zis ca mai merge. Cānd or fi bani o schimb. Am un consum destul de măricel..așa a consumat de nouă.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #92
      Dacă face figuri automat consumă mai mult decāt trebuie.
      La km care-i are mașina ta, schimbă-le pe ambele și ai scăpat de o grijă, din cāte am citit eu se defectează chiar și după 80.000 km, pānă la 150.000 km īn cazuri fericite.
      Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


      Comment


      • #93
        Intervalul de schimb e 160 000 km, deci da, as putea s-o inlocuiesc, asta in caz ca mai apare. LA consum inca nu-mi pot da seama, oricum de curand a venit si frigul si la drumuri scurte in oras nu apuca sa se incalzeasca motorul.

        Comment


        • #94
          A inceput sa para becul aprins tot mai des (saptamanal). Am 180 000 km acum. Am schimbat-o (pe Denso).
          So far so good

          Comment


          • #95
            I'ai făcut o resetare..??? Nu ai ce pierde. Scoți borna minus 20 minute ...o pui inapoi si o lași mergānd..sau ieși la o tura 20 de minute...sa meargă motorul. Si la mine făcea fițe acum vreo 2 săptămāni am rezolvat și am observat ca semnul engine de pe bord..cānd pun contact se stinge mult mai repede decāt īnainte.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment

            Working...
            X