MIHAINSTEF: '10 Honda CR-V 2.2 i-CTDI M/T Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Masina a ajuns la 101k km, din pacate cu o mica tamponare... (am 'pupat' ca fraierul partea dorsala a unui golf ). Avarii prea mari nu au fost, un proiector crapat si partea inferioara a barei deteriorata (dar am avut noroc si am gasit una SH care arata mai bine decat arata a mea inainte de eveniment... de, condusa de o doamna inainte)

    In rest merge excelent, uleiul Honda OEM ii prieste. Problema este ca mi s-a pus pata impreuna cu toti piticii de pe creier sa imi iau un CU2 AT, ideal sub 100k km.
    Am incercat sa-mi iau gandul, dar nu pot, ma obsedeaza... imi place CR-V-ul, mi se pare cea mai buna varianta pentru tara noastra, dar trebuie sa-mi fac damblaua.

    Daca stiti pe cineva interesat de un schimb, eventual plus o diferenta din partea mea...stiti unde ma gasiti .

    De vandut in afara forumului, sincer as prefera sa nu; mi-e foarte urat de toata procedura de vanzare/cumparare mai ales ca se intampla tot felul de situatii dubioase (vezi stirea cu tipul care a primit bani falsi).

    Comment


    • #77
      Nu am mai scris de ceva timp, CR-V-ul a ajuns la 108000km fara probleme. Am facut (in sfarsit) un schimb complet de bucse, pivoti, vreo 2 semeringuri plangacioase, discuri si placute (spate) si parca e alta masina. Nu se mai simt gropile deloc, au disparut si ceva vibratii care eram convins ca erau cauzate de roti(se pare totusi ca nu). La revizie nu s-au gasit probleme mecanice, deci in momentul asta masina este impecabila tehnic. Optic.. trebuie sa fac ceva investitii si pe partea asta dar sunt in dubii; parca as vrea sa o schimb spre sfarsitul anului viitor si ma gandesc ca daca revopsesc ceva elemente, un viitor proprietar o sa se intrebe de ce am revopsit-o. Pe de alta parte daca nu ma ocup de partea vizuala, ar putea zice ca e neingrijita...

      Comment


      • #78
        Daca e vopsita bine nu o sa se supere nimeni daca ii dai masina fara zgarieturi.
        Cel putin un om in mintea lui.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #79
          Sunt unii care ar cauta o masina tehnica in mitile ei, si pot trece cu vederea eventalele zgarieturi minore....
          Sunt altii carcotasi de te cauta la orice, de parca ar trebui sa le vinzi masina ca de de noua la pret de SH....
          Daca vrei sa faci interventii de genul asta, eu cred ca daca faci poze cu inainte si dupa...dispare orice motiv de ingrijorare.
          Noul proprietar cu siguranta o sa fie fercit.

          Comment


          • #80
            Astazi a fost ultima zi cu CR-V-ul, a plecat la noua ei familie.

            Ca si la Civic, o sa las cate impresii de final pentru eventualii interesati de acest model:

            Motor: Impecabil, cel mai silentios diesel din cate am condus, destul de puternic, fiabil si economic
            CV: Personal nu mi-a placut, etajarea cam ciudata si incomoda pentru mersul in oras, feeling identic cu al civic-ului. Precisa, dar nu prea potrivita pentru masina asta.
            Suspensii: Confortabila si suficient de stabila. Nu faci curse cu ea, dar nu transpiri intr-o curba mai periculoasa. La gropi amortizarea este impecabila.
            Tractiune: Nu are comanda manuala pentru 4x4, dar nu am simtit niciodata nevoia. Am intrat prin zapezi destul de adanci si am iesit fara mari emotii.
            Vopsea: Execrabila, se zgarie si daca stranuti spre ea
            Interior ok, calitate ok, nimic iesit din comun, dar functional.

            Per total cred ca este cea mai buna masina avuta pana acum, cu o cutie automata moderna (un at6 + comanda manuala) si cateva dotari in plus ar fi masina perfecta pentru mine.

            Voi continua pe linia suv-urilor, dar probabil nu cu Honda. Modelele actuale nu ma atrag cu absolut nimic, poate urmatorul sa fie mai interesant in functie de motorizari.

            Comment

            Working...
            X