STEFAN_ZZZ: '14 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC M/T Sport, White Orchid Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Deep ocean blue e bleumarin nemetalizat (doar pe 5D); Pe tourer Milano Red este singura nemetalizata.

    Cea verde e posibil sa fie infoliata / revopsita.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #17
      Cele doua masini le-am vazut in orase diferite la o distanta considerabila deci nu cred ca aveam cum sa vad acea masina de doua ori.Si sotia a remarcat culoarea in ambele cazuri deci nu aveam cum sa nu vad bine ciudatenia de culoare.Ma voi interesa la dealer poate este disponibila la comanda.Stiu ca pe panoul de la ei erau cel putin 20 de culori.Am fost si mirat ca civicul are asa de putine disponibile.De vanzare mai exista si varianta castrol edition dar ma rog culoarea de baza este albul.Superba!!!
      Natura serviciului imi permite sa lucrez in fiecare zi pe o distanta de 400 km raza fata de orasul meu deci vad destule civic si parca pe zi ce trece tot mai multe.Ce este interesant soferi in proportie de 70 procente dupa spusele reprezentantului Honda sunt trecuti de prima tinerete si cea ce vad pe sosele imi confirma statisticile lor.
      PS:Pentru prima data azi am turat peste 6000 rpm.Simfonie curata" Bravo Honda" si respect desi nu ma mira , in tara lucrand 3 ani mecanic moto deci am vazut ce poate Honda cel putin pe partea moto.

      Comment


      • #18
        Am gasit inca 2 culori :Yellow topaz metallic si acel verde care este Woodlandgreen metallic.In brosura de la reprezentanta nu apar aceste culori disponibile dar totusi exista acestea de vanzare pe mobile.de .Probabil totul depinde de importatori .

        Comment


        • #19
          Poze inca nu am apucat sa ii fac pentru ca am fost mai mult plecat in ultimele saptamani asa ca nu m-am bucurat prea mult de ea. Sper sa ma revansez weekendul asta.
          Am reusit totusi sa fac cam 1500 de km cu ea si pot spune ca nu se simte atat de mult pasul inapoi facut la nivel de motorizare fata de Accord. De asta imi era cel mai teama dar sunt linistit acum.

          Am si eu 2 intrebari pt voi poate ma puteti ajuta:
          - am ramas de la Acoordul CLT cu jantele de otel cred pe 16 cele din echiparea executive pe care am anvelopele de iarna. Aveti idee daca se potrivesc pe Tourer?
          - ma intereseaza cheie si cric pt ca Tourerul vine cu kit de pana doar. Vreo idee unde as putea gasi? am incercat cu unul de Logan dar nu se potriveste in locasul special pt cric.

          Multumesc
          2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
          Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

          Comment


          • #20
            Da, jantele si anvelopele se potrivesc.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #21
              Multumesc frumos pt vestea buna. Anvelopele nu trecuseră decat printr-o iarna asa ca merg folosite inca cateva.


              Sent from my iPhone using Tapatalk 2
              2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
              Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

              Comment


              • #22


                Am reusit o poza cu telefonul in seara asta.
                Vor mai urma si altele cat de curand.


                Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
                Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

                Comment


                • #23
                  STEFAN_ZZZ: '14 Honda Civic Tourer 1.8 i-vtec M/T Sport, White Orchid Metallic

                  Nice !!
                  '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

                  Comment


                  • #24



                    Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                    2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
                    Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

                    Comment


                    • #25



                      Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                      2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
                      Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

                      Comment


                      • #26
                        Albul e cea mai frumoasa culoare pe Noul Civic si Accord ! Recunosc ca initial nu prea digeram designul noului tourer...but it grows on u !! :-)
                        '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

                        Comment


                        • #27
                          Eu prima data cand l-am vazut era unul maro si am zis urat Tourer-ul domne mai bine iau hatchback si ii pun portbagaj deasupra.
                          Apoi am ajuns la Asko in Chiajna cu alta treaba si am vazut Tourerul alb. Mi s-a parut o complet alta masina decat varianta maro. Si uite asa m-am pricopsit cu unul alb.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                          2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
                          Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

                          Comment


                          • #28
                            Mai că se fac 2 ani de cānd nu am mai scris aici. Īn aproape 2 ani am ajuns la 45.000 de km cu mașina și pe zi ce trece īmi dau seama ca a fost o alegere foarte buna. Din punct de vedere spațiu și modularitate nu mai e nevoie de confirmare cred ca poți baga și cară orice cu ea. Noi ne-am mutat de la buc la Brașov anul trecut și tot ce a fost de carat a fost cu tourerul.
                            Īn 50.000 de km nu am făcut altceva īn afara de revizii. Totul funcționează īn parametrii.
                            Clasicul motor de 1.8 īmi e suficient pentru ce am nevoie și nu mai simt diferența atāt de mult fata de 2.0 de pe CL7-le anterior.
                            Consumul īn cazul meu sta pe la 6.5 mediu īn condițiile de mers īn Brașov și īn fiecare weekend drumul Brașov Pitești dus īntors.
                            Īn concluzie dacă as fi iar īn postura de a avea nevoie de o mașină īncăpătoare as alege Tourer-ul īn varianta 1.8 fără ezitare.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
                            Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

                            Comment


                            • #29


                              Chiar īmi place fundul ei cel mare!


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
                              Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

                              Comment


                              • #30
                                https://youtu.be/oU19mwjHiRs

                                Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                                "Ethics. That's always so inconvenient."
                                Cal Lightman

                                Comment

                                Working...
                                X