Deca Flash pentru stergere adeziv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sper sa nu ma insel: iese cu Clin de geamuri foarte usor. Cel putin vignetele cehesti, slovace si austriece nu au facut mofturi. Bine, inainte sa le fi aplicat pe geam le-am pus pe toate textilele posibile sa nu lase urme serioase pe geam...

    Comment


    • #17
      Eu le-am curatat fara probleme cu solutie geamuri de la mafra.
      Honda Accord CU2 2.4 AT
      "Never drive faster than your angels can fly"

      Comment


      • #18
        Originally posted by ionutz_cjv5 View Post
        Mai sunt alternative la acest produs, chiar mai bune.
        Acrysol Silikonentferner de la Einszett, Tardis de la Autosmart, TarX - Tar & Glue Remover de la CarPro, Normfest Terpanol Power High Tech Cleaner, Sonax Tar Remover si cu siguranta multe altele.

        Pentru primele 3 cam asta e si ordinea puterii de indepartare a adezivilor, bitumului. Primele 2 sigur (din testele mele si ale altora) sunt superioare Deacaflash-ului de la Mafra.

        Mi-as dori sa fie mai activa aceasta arie cu discutii despre intretinerea automobilului.
        Sunt beginner Am incercat si io ce am gasit...
        dupa ce am asteptat destul de mult...am zis ca o las balta.
        Iti trebuie ceva rabdare ce`i drept cu Deca Flash.

        Comment


        • #19
          Tot cu tar remover ies si acele urme de la vignete. Ideal e sa previi, cum a procedat vtin. Asa fac si eu cu abtibildurile de parcare. Tot cu Acrysol am scos un abtibild verde, ceva cu d4 sau asa ceva, vechi si întărit.
          Doar cu el am reusit sa il dau de tot jos.
          Preventiv, puneri ceva lavete pe bord si aplicati solutia cu un servetel, daca e nevoie lasati-l lipit peste adeziv/abtibild sa inmoaie putin.
          Eu m-am chinuit mult cu Decaflash atunci pana am renuntat, iar dupa câteva săptămâni am scos restul cu Acrysol.
          Sent from my GT-I8750 using Tapatalk

          Comment


          • #20
            Originally posted by dragostan View Post
            Eu alta problema am: cum scap de adezivul si urmele ramase de la vigneta lipita in geam in BG? In trecut am recurs la metoda clasica, lama de ras. A iesit ok, dar am facut multa mizerie. Deci, ce pot folosi in asa fel incat sa iasa usor, rapid si fara sa risc sa stric vreun plastic din zona? Multumesc.
            Vin si eu cu o solutie rapida: acetona si tampoane demachiante. Pui ceva pe bord sa il pateze acetona, in cazul in care cade vreo picatura, pui un pic de acetona pe un tampon si stergi din aproape in aproape. E un pic de munca, dar nu ramane nici o urma.
            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

            Comment


            • #21
              am doua randuri de "bulgaresti" in parbriz....sudate! ...sa vad cu ce le "barberesc"!
              ex CL7 AT 2006
              CN1 Sport 2005
              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

              Comment


              • #22
                Eu am o racleta pentr geamuri, cu lama. Nu-i rezista nicio vigneta
                KMR
                Super Moderator
                Last edited by KMR; 31-08-14, 08:43.
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #23
                  Eu am scos vignetele cu WD40. Masina la umbra o carpa pe bord dat cu spray lasat 10 min s-au luat imediat.Dupa sters parbrizul cu spray spuma 3M pentru geamuri.
                  2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                  EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                  Comment


                  • #24
                    Pentru vignete am folosit aproape orice, de la laveta cu apa calda și Ajax Floral Fiesta la Sonax pentru geamuri. Nu mi-au rămas niciodată urme.

                    Comment

                    Working...
                    X