Reparare sau schimbare partiala piele scaun sofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reparare sau schimbare partiala piele scaun sofer

    Daca din punct de vedere mecanica, motor nu am avut probleme deosebite din 2006 pana acum iata ca acum am una, si destul de scumpa din cate se pare ..cel putin pana acum.
    Mi-a plesnit pielea de pe scaunul sofer...partea din fata spre volan.
    Vreau sa stiu daca cineva de pe forum a remediat undeva o asemenea "defectiune" in Bucuresti si cu ce rezultate. Caut un tapiter auto care sa-mi repare eventual reconfectioneze partea de sezut din piele scaun sofer. Repet cineva care a facut o asemenea operatie..nu imbracat volan in piele..schimbator de viteze ..etc...etc.
    M-am sfatuit cu mr. Gabi KMR mi-a indicat pe cineva...am sa ma duc astazi sa vada masina, dar, as vrea sa stiu daca cineva dintr-e voi a avut aceasta problema si cum a rezolvat-o si mai ales unde si cu ce costuri..aproximative.
    Multumesc pentru atentia acordata....
    Attached Files
    FLORIN CRISTEA
    Senior Member
    Last edited by FLORIN CRISTEA; 13-06-14, 07:39.
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

  • #2
    Pentru informare dvs in caz de..:
    www.extaauto.ro : 75 euro inlocuit partea cu probleme cu piele identica ( vitel japonez de lapte....)
    www.tapiterauto.ro : 300 ron
    www.etapiterie.ro : Au spus ca nu gasesc piele cum am eu si deci tapiterie totala scaune stg dreapta, ca sa fie la fel, cu piele naturala 500 euro cu alcantara 300 euro
    ASKO - 320 euro fara tva partea de sezut "piele" de origine...
    Mai am doi sa-i vizitez si ma opresc. Cel cu 75 euro ar fi cel mai bun pana acum dpdv al pretului.Daca te uiti pe site-uri ai draq toti au tapitat acelasi Bentley...Jaguar...RR...BMW....FORD T..MUSTANG...etc..etc..
    FLORIN CRISTEA
    Senior Member
    Last edited by FLORIN CRISTEA; 14-06-14, 01:35.
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #3
      Nea Florin, se poate repara pielea, ar merita poate incercat, inainte sa cheltui sute de euro.



      Pare destul de uscata pielea in zona respectiva, cred ca nu i-ar strica un tratament de hidratare.
      BlackMagic
      Senior Member
      Last edited by BlackMagic; 13-06-14, 10:45.
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • #4
        Am gasit cu 300 ron...super meherie...😂....pele de vițel Angus original..cu tot cu antricoate...😂😂😂😂. Fara glumă ...am rezolvat. Cred ca săptămàna viitoare ma duc. Pun poze dupa schimbare. Vorbim numai de bucata "avariată". Multumim KMR daca nu existai trebuia sa fii inventat...👍👍


        Sent from my iPhone using Tapatalk 2
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #5
          As vrea si eu sa repar ceva piele la crv. Unde e locatia asta cu 300 ron?

          Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

          Comment


          • #6
            Originally posted by dexter View Post
            As vrea si eu sa repar ceva piele la crv. Unde e locatia asta cu 300 ron?

            Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
            Cristi..tel 0766238366...str. TEHNICII nr.50 .....Bucuresti.
            Te duci cu GPS sau cu ce stii tu ca nu stiu sa-ti explic unde...e mai complicat nitel. Eu cu GPS m-am dus pana in poarta lui.
            Omu' e super amabil si pozitiv ...fata de altii care se uitau la masina si "pretuiau" de ziceai ca-i RR...
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment


            • #7
              @ Magie Noir....nu dau eu sutele de euros asa de usor....mai ales ca momentan nu prea ii am....
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • #8
                Fix la cei indicati am sunat eu acum o saptamana sa-mi refac nuca de la schimbator si husa din jurul ei, si mi-au cerut 100 lei. F ok zic eu, iar pe site-ul lor am vazut lucrari foarte faine. Nu sunt cei de la tapiterauto.ro? Mai devreme ziceai ca ti-au cerut 500 respectiv 300 EUR.
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by BlackMagic View Post
                  Fix la cei indicati am sunat eu acum o saptamana sa-mi refac nuca de la schimbator si husa din jurul ei, si mi-au cerut 100 lei. F ok zic eu, iar pe site-ul lor am vazut lucrari foarte faine. Nu sunt cei de la tapiterauto.ro? Mai devreme ziceai ca ti-au cerut 500 respectiv 300 EUR.
                  Nu, nu este cel de la tapiterieauto.ro. Cel de la tapiterieauto.ro mi-a zis ca nu are pielea de care am eu nevoie...si mi-a sugerat cele doua alternative care nici pe departe nu sunt ceea ce voiam eu sa fac, nici ca valoare nici ca lucrare....cu 500 si 300 euro....
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • #10
                    Are dreptate BlackMagic, e acelasi numar de telefon de pe site-ul http://tapiterauto.ro/contact.php
                    '12 Honda CR-V Executive 2.0 A/T, Gri
                    Ex: '05 Nissan Micra 1.4 benzina, '01 Ford Focus 1.6 A/T, '84 VW Passat, '84 Dacia 1310

                    Comment


                    • #11
                      Ai cam incurcat borcanele, nea Florin
                      -------------------
                      There is no point of having if you can't share.

                      Comment


                      • #12
                        Da..am modificat. Acum sa vedem dupa ce facem lucrarea cum e....
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                        Comment


                        • #13
                          facusi lucrarea, cum e? ca ma intereseaza pentru un prieten
                          civic 2.2 5D FK3
                          CR-V 2.2 AT RE6

                          Comment


                          • #14
                            Si eu sunt interesat de cum a iesit.

                            Comment


                            • #15
                              Nu a iesit nicicum pentru ca nu a mai fost, am vorbit eu cu Florin
                              civic 2.2 5D FK3
                              CR-V 2.2 AT RE6

                              Comment

                              Working...
                              X