TEOH: '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa o stapanesti sanatos...
    Cam p'acolo a fost pretul la CRV meu din 2006..22 de mii si un pic....
    Are navi are tot...???
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #17
      Nu, nu are GPS. Elegance e intre Confort (cel mai putin echipat) si Lifestyle ca nivel de echipare. Are cele necesare. Aici cea mai echipata este Innova, nu stiu daca in tara e la fel.
      Pretul de mai sus a rezultat dupa un discount pentru muncitori din firma de care apartine dealerul de unde se achizitioneaza masina. Deci pentru un client "din afara" pretul este altul, si anume peste 27000 €...


      Enviado desde mi ME173X mediante Tapatalk
      '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

      Comment


      • #18
        Stai linistit ca la peste 27000 nu cred ca se inghesuie multa lume. Sunt bani multi pentru un 1.6 diesel cu volan si sistem audio de civic si ceasuri de bord din alta vreme. La 22-24 e un pret corect. Sa aveti bafta de ea si sa va duca muuulti km fara probleme. Ca pana la urma asta e important. Culoarea imi place ff mult.

        Comment


        • #19
          Vazand pretul de pe honda.ro (26900 €) pentru unul cu 2.2 Elegance si cu acel "Winter Pack", poate ca e cam mult...


          Enviado desde mi ME173X mediante Tapatalk
          TeoH
          Senior Member
          Last edited by TeoH; 06-06-14, 00:02.
          '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

          Comment


          • #20
            Sa o stapaniti sanatosi si drumuri bune !
            CRV - 2013 - 2.0 AT - Lifestyle - Crystal Black Pearl
            www.ungurubulan.ro

            Comment


            • #21
              Originally posted by CRV16 View Post
              Vazand pretul de pe honda.ro (26900 €) pentru unul cu 2.2 Elegance si cu acel "Winter Pack", poate ca e cam mult...


              Enviado desde mi ME173X mediante Tapatalk
              Cred ca te referi la 1.6, nu la 2.2
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #22
                Exact, ma gandeam ca dupa postarea lui BV26CAT, se intelege ce vreau sa spun.

                Enviado desde mi ME173X mediante Tapatalk
                '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

                Comment


                • #23
                  Ma io doar am vrut sa subliniez ca dealerii umfla preturile ca sa poata da discount sa te atraga. La mine cred ca a fost undeva pe la 3000 eur discount. Si acum vedeam la nu stiu ce marca 4000. So pretul ala de lista e cam degeaba...

                  Comment


                  • #24
                    Sa o porti sanatos fara probleme o masina frumoasa si eu am fost foarte aproape sa achizitionez una la fel culoare si motorizare din pacate atitudinea dealerului local, neincrederea fata de un service ok pe viitor si varianta de echipare la vanzare doar Confort m-au facut sa renunt la masina . Am achizitonat un alt model de la concurenta mai dornici sa vanda ceva. Probabil in Spania se sta mai bine la aceste capitole .

                    Comment


                    • #25
                      @teodoreanu probabil nu va doreati masina asta, nu erati hotarat sa luati o asa masina...legat de dealer, nimeni nu va obliga sa o luati sau servisati in Timisoara!
                      Faceati o lista cu toti dealerii, mail la toti , care vroia sa vanda sigur va facea o oferta instant!

                      Comment


                      • #26
                        Sa o stapanesti sanatos si tu si ea! Inteleapta alegere! Eu am facut un drive test de curand cu modelul asta. Motorul mi se pare genial la cuplu si consum. Nu am simtit o diferenta fata de motorul meu. Este urmatoarea alegere!
                        "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                        Comment


                        • #27
                          Iata ca acum masina are cu putin peste 1000 km. Consumul mixt care il arata computerul de bord este 5,8 l. Functia ECON activata in schimb START/STOP nu. Prin oras s-a mers regulamentar. Pe autostrada la 120 km/h si de foarte putine ori la 130, 140 sau 150 km/h (acul de la turatie nu a trecut peste 3000 rpm). Putem spune ca suntem multumiti si speram sa mai scada.

                          Enviado desde mi ME173X mediante Tapatalk
                          '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

                          Comment


                          • #28
                            Astazi incepe concediul . Masina este incarcata full plus portbagajul de sus. Ducem dorul locasurilor de depozitare care le avea fosta masina. In schimb suntem siguri ca va fi mai confortabila si tot odata nu credem ca va scoate consumul fostei (dar este de inteles). Masina are acum 1305 km.
                            Vom urma traseul: Spania-Franta-Italia-Slovenia-Ungaria-Romania. Suntem nerabdatori sa vedem cum se va comporta masina...
                            Acestea fiind spuse, urez tuturor un concediu placut (in continuare).
                            '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

                            Comment


                            • #29
                              Drum bun! Asteptam impresii dupa calatorie!
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Drum bun sa ai!!!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X