KAWAMOTO: '14 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC Lifestyle M/T, Polished Metal Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    S-a terminat și concediul .Am acum 8500 km și īmi susțin multumirea fata de mașină . Am avut ocazia de a vedea pe bord consumul mediu pe ruta Ct - Sibiu 5,4 dar pana īn Tm a ajuns la 6,2 īn schimb pe ruta Tm-Gp (DE) am avut 6,9 deci BV26CAT ai dreptate la un tempo de 140-150 cam ăsta este consumul. Cu ocazia zgārieturilor de sub bara fata, īn Timișoara (nu știu dacă am dreptul de a spune firma) am īmbrăcat partea afectata īn folie imitație carbon și ca totul sa se asorteze am făcut , pragurile și partea din spate gen difuzor adică zona unde se afla ochii de pisică, īn același folie. Pt protecția fetei am īmbrăcat farurile īn folie transparenta și zona neagra dintre faruri īn folie tot neagra .La achiziție nici nu s-a pus problema golfului deoarece criteriul de baza era motor benzină aspirat de peste 1,6 .Un competitor īn alegere a fost īn schimb Mazda 3 sedan de 2.0, dar a pierdut din cauza neseriozitatii dealerului și deschiderii mici a portbagajului , deci chiar eram chitic pe japoneza satul de nemțești, italiene și franțuzești. Dacă regret un lucru acela este ca Honda nu are īn oferta mai multe tipuri de stofa pt interior dar nu este vina mea.Daca era īn oferta piele pe bucăți era perfecta . Probabil īn următorii anii va apărea tourer type s și atunci chiar voi īnghiți īn sec dar pana atunci mă voi bucura la max de ea așa .

    Comment


    • #17
      Ai putea sa bagi niste poze cu folia aia de carbon. Eu mi-am comandat un creion corector cu vopsea in nuanta masinii, vreau sa umplu cele 7-10 ciupituri de pe capota si sa o imbrac in folie transparenta de preferat Venture Shield. Am tatonat si eu ideea de a pune folie imitatie carbon pe capota, ar fi fost mai ieftin decat Venture Shield, dar nu stiu cum se comporta la caldura soarelui, si nici nu stiu cat de frumos se ia jos. Mai citisem la unii care-si pusesera pe bord ca se umfla de la soare, iar capota e la fel de expusa caldurii asa ca am renuntat deocamdata la idee. Desi trec in fiecare zi pe langa un Civic vechi cu capota imbracata in carbon si arata ff bine...

      Comment


      • #18
        Pe Romania sau pe versiunea ta nu au piele, in afara se schimba problema...
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

        Comment


        • #19
          Originally posted by sparco78 View Post
          Pe Romania sau pe versiunea ta nu au piele, in afara se schimba problema...
          Ma refeream la piele combinata cu textil cea ce nu are noul civic in oferta.

          Comment


          • #20
            Am reusit intr-un final sa fac cateva poze cu folia.
            Attached Files

            Comment


            • #21
              Daca am nemultumiri datorate interiorului este din cauza asta: Dar probabil cum imi tot zice si sotia "Iti va trece dorul de fosta "
              Attached Files

              Comment


              • #22
                C5 Tourer nu a fost pe lista?

                Puteai sa iei ceva de genul: http://suchen.mobile.de/auto-inserat...tateCar&noec=1

                Ma gandesc ca atunci ai fi impacat si capra si varza
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Exact modelul descris de tine era si al meu dar din 2008 (fara facelift) 2.0 hdi 138 cp exclusive (fara navigatie).Superba masina dar nu pt buzunarul meu in cea ce priveste intretinerea.Si intotdeauna aveam impresia ca nu ni se potriveste stilului nostru.Era ideala pt un manager care erea imbracat mereu in costum.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by kawamoto View Post
                    Am fost in Istria in Medulin la 8 km de ****. Am plecat fara sa ne organizam doarece nu era in plan acest concediu dar am cam fost obligati sa ne luam restul de zile de concediu de anul trecut. Dupa cateva cautari rapide pe net pentru cazare sotia a gasit o agentie de turism in Medulin care s-a dovedit a fi o agentie profesionista in adevaratul sens al cuvantului. Deci ne-am cazat fara rezervare, duminica dimineata pentru 150 euro pe 6 nopti intr-un apartament cu doua camere. Statiunea o recomand pentru cei cu copii mici doarece are o plaja lunga de nisip si apa este mica ca adancime. De vizitat recomand orasul **** un adevarat oras istoric cu plaje mici si cochete dar cu pietris.
                    Si cateva poze cu civicul nostru:
                    am recunoscut Medulin si **** din prima cu mare placere cand am vazut pozele!
                    sa stapanesti sanatos masina si sa te bucuri de ea!
                    ex CL7 AT 2006
                    CN1 Sport 2005
                    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                    Comment


                    • #25
                      Multumesc razvan p.
                      Probabil voi reveni in Croatia avand in vedere gustul amar de la noi din tara (patriot fiind am acordat inca o sansa Romaniei ).
                      Nici nu exita termen de comparatie la capitolul servire (pana la sfarsit eu clientul sunt seful ca banii sunt la mine

                      Comment


                      • #26
                        Am fost de 3 ori in Croatia si m-as intoarce oricand cu placere. Am bifat Trogir de doua ori si Makarska. Din pacate apa putin cam rece nu e pe placul sotiei, asa ca de cativa ani suntem abonati Grecia. Exceptand apa si sotiei ii place ff mult Croatia. Sa mai creasca putin juniorul si mai bagam o tura pe acolo.

                        Comment


                        • #27
                          Am uitat sa mentionez ca tot a venit vorba de concediul din Croatia acolo s-au pus bazele unui proiect de 9 luni cu termen de finalizare pe la sfarsitul lunii februarie sau inceputul lunii martie anul viitor asa ca pentru noi va avea destinatia Medulin o semnificatie aparte de care probabil ne vom aminti toata viata.
                          Asa ca Tourerul va fi perfect pentru urmatoarele concedii.
                          BV26CAT iti recomand pe viitor Medulinul este perfect pt cei cu copii mici (apa mica si plaja cu nisip).

                          Comment


                          • #28
                            Felicitari cu proiectul!
                            Al meu e deja finalizat de 3 luni jumate.
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Felicitari pentru proiect! Sa fie intr-un ceas bun!

                              Dar sa stii ca orice proiect are 5 stagii de baza. Noua luni dureaza doar primul stagiu al proiectului (Project conception and initiation). Mai apoi urmeaza Project definition and planning vreo 7 ani si Project launch or execution inca 12 ani. In faza 4 de Project performance and control vei ramane mult timp... sperand pe de o parte sa ajungi sa spui "Project close"... pe de cealalta nu vei dori sa spui niciodata.

                              Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
                              BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                              Comment


                              • #30
                                Felicitari pt proiect. Get ready for the ride of your life

                                Comment

                                Working...
                                X