Demontare grila spoiler fata Civic FK2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Demontare grila spoiler fata Civic FK2

    Are cineva idee daca si cum se poate desface "fagurele" central negru, de sub numar, din bara fata a masinii din semnatura...fara sa dai toata bara jos...?!?
    Am un pitic pe creier cu DRL-urile lipsa si ma gandeam la varianta in care as putea sa montez unele in spatele acestei grile.

    Merci.
    nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

  • #2
    http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=15659

    Era puțin mai jos. Poate te ajută.


    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

    Comment


    • #3
      Merci, dar n-am gasit, nu e ce-mi trebuie.
      Nu vreau sa dau jos geamul central de deasupra numarului, ci fagurele negru de plastic de sub numar.
      nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

      Comment


      • #4
        Nu cred ca poti da fagurele jos fara bara.
        '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

        Comment


        • #5
          Salut!
          Sunt destul de nou pe aici, dar cred ca te pot ajuta deorece am mai desfacut la masina mea acel grilaj de doua ori.Prima data trebuie sa dai jos nr. de imatriculare si ai sa gasesti un surub.La extremitati in partea de jos sunt cate doua dibluri de plastic pe fiecare parte pe care trebuie sa le scoti( ai nevoie de o surubelnita si de un cleste(atentie ca se rup destul de usor diblurile de plastic).Ar fi excelent sa dispui de o groapa sau un elevator deorece spoilerul mai este prins si de scutul de plastic cred ca in doua locuri sau in patru, numai tin minte sigur.Dupa ce ai scos toate cele spuse mai sus spoilerul trebuie tras afara din bara, acesta fiind prins doar in clipusuri.Bafta si curaj.

          Comment


          • #6
            De ce nu vrei sa demontezi bara? Dureaza mai putin de 30 de min...apoi faci ce vrei tu linistit

            Comment


            • #7
              ideal ar fi sa dai intai jos bara, cum au zis si cei de mai sus, dupa aia merge repede

              Comment

              Working...
              X