Furtune Siliconice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Furtune Siliconice

    Salut a schimbat cineva furtunele de cauciuc cu furtune siliconice pentru honda civic type r fn2 ?? preturi si ceva site mersi .

  • #2
    Furtune Siliconice

    eu am schimbat furtunele de cauciuc cu unele metalice au iesit eften tare pe net gasesti

    Comment


    • #3
      Originally posted by Razvan Alex View Post
      Salut a schimbat cineva furtunele de cauciuc cu furtune siliconice pentru honda civic type r fn2 ?? preturi si ceva site mersi .
      Vreun beneficiu real? Nu de alta, dar eu ii ridic capota o data pe luna maxim doar sa ii pun lichid de parbriz si sa ma mai uit la ulei.
      Originally posted by Toyboy View Post
      eu am schimbat furtunele de cauciuc cu unele metalice au iesit eften tare pe net gasesti
      Te referi tot la cele de admisie sau la cele de frana? Eu am schimbat furtunele de frana de la motoreta cu unele racing cu insertie metalica si nu am simtit nicio modificare a franei in regim de strada. Bani aruncati.
      sigpic

      HONDA - THE POWER OF DREAMS
      Honda Civic Type-R FN2

      Comment


      • #4
        Originally posted by strumfuadi View Post
        Vreun beneficiu real? Nu de alta, dar eu ii ridic capota o data pe luna maxim doar sa ii pun lichid de parbriz si sa ma mai uit la ulei.

        Te referi tot la cele de admisie sau la cele de frana? Eu am schimbat furtunele de frana de la motoreta cu unele racing cu insertie metalica si nu am simtit nicio modificare a franei in regim de strada. Bani aruncati.
        nu stiu la ce furtunase siliconice se referea colegul

        in regim de strada nu se simte nici o diferenta, fa o coborare in forta sau o sesiune de pista si ai sa vezi la ce sunt bune .

        Comment


        • #5
          In strada se simte diferenta in sensul ca frana e mai ferma ( eu am pe Civic furtunase metalice de frana).
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #6
            Sal strumfiaudi nu punem furtunele pentru )) a simti ceva ci le schimbam din 3 motive pentru ca cele din fabrica in timp se vor rupe manca si trebuiesc schimbate si doi la mana pentru desing , si trei la mana pentru ca pe astea siliconice nu le vei schimba cel putin 8 9 ani pentru ca sunt facute special sa depaseasca temperaturi f f marii .

            Comment

            Working...
            X