OMUCUROMU: '95 Honda Civic, Nighthawk Black (EJ2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Den1GRator View Post
    Nu trebuia incalzit la lipire?
    autoadeziv ... poate din cauza ca e prea gros ... nu stiu ideea e ca folia autoadeziva nu reusesc sa o indepartez de pe dynamat nici in 7 zile daca incep de acum , ce s`a dezlipit este chestia albastra si oricat as incerca sa o lipesc la loc , sta ce sta si se dezlipeste ...probabil e prea groasa , sau din cauza caldurii desi nu inteleg , deoarece caldura ar trebui sa o lipeasca mai bine nu ? ...

    nah nu mai conteaza ... bun izolator , dar adezivul lasa de dorit ...next time voi alege ceva din gama dynamat 5 lire mai mult , acoperire mai mica cu 10-15 cm dar macar sta acolo pana arde masina!

    Comment


    • #32
      k, au venit sprayurile ieri , nu am avut stare si am pus materialul pe pfafon si ceva plastice ( acelasi material ) ,Rezultat ? = aproape perfect . Am imprumutat niste ulei , am dat 2 ture fara asigurare/ la risc ( riscul de a fi prins si a ramane fara masina ) .
      Maine se anunta sau se anunta o zi perfecta ptr a incerca sa pun plafonul la locul lui !, revin cu poze

      Comment


      • #33
        cam asa... nu stiu ce credeti voi , din poze poate nu pare cine stie ce , dar in masina e deja alta atmosfera . " e cool " .
        excluzand 1-2 greseli la lipire care oricum nu se pot observa cred ca am facut o treaba excelenta .

        Ar urma sa da comanda de macara si motor ptr geam , cred ca o sa iau pereche sa le inlocuiesc pe aman2 ( la sofer nu merge deloc iar la pasager zici ca un mos de 90 ani invarte de manivela ... ) si desigur urmeaza o alta incercare cu cell foam , tura asta hotarat sa incerc ceva de la dynamat .









        Comment


        • #34
          o poza si cu trapa in functiune


          Comment

          Working...
          X