Problema cutia de viteze

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    350.000 cu originalul și fără probleme!

    Cred ca detii recordul! Din ce am inteles majoritatea celor de pe forum l-au schimbat cam pe la 100k.

    Comment


    • #32
      Acum conteaza si cum mergi cu ea. eu l-am schimbat la 150k insa la diesel avand un cuplu mai mare in general se duc mai repede.
      Adrian V

      Comment


      • #33
        Cred ca cel mai mult conteaza unde mergi cu ea. De exemplu in Bucuresti, nu cred ca rezista mai mult. Daca o plimbi doar in afara, da, posibil sa tina si peste 150 200k

        Enviado desde mi Aquaris_M4.5 mediante Tapatalk

        Comment


        • #34
          Originally posted by FK2 View Post
          eu retrogradez trecand prin fiecare treapta...la orice semnafor fac downgrade pana ajung in 2, si daca sunt in a 6-a trec prin toate pana la a 2-a

          doar la depasiri mai bruschez cateodata din 6 in 3...dar in mod normal trebuie sa treci prin toate...
          Scriu aici ca sa nu poluez topicul celalalt.

          @FK2
          Ai putea sa imi explici de ce trebuie sa treci prin toate treptele? Nu ma intelege gresit, dar eu chiar nu stiu de ce.

          De exemplu, eu am trecut din a 2-a direct in a 4-a, dupa o accelerare pana la aprox. 4500 rpm.

          S-a intamplat si invers: drum in afara, limita 80, mers in a 4-a -> urmeaza sens giratoriu (ca ex.) -> lasat in frana de motor -> ajunge la 1500 rpm -> trec direct in a 2-a -> fac sensul si merg mai departe.

          Comment

          Working...
          X