Rugina la trapa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu ar trebui sa ai probleme, īncearcă la Asko.

    Comment


    • Cred ca pierzi timpul cu alti dealeri, mergi direct la asko. Am stat si eu in baza unuia care mi-a pierdut doua saptamani sa-mi spuna ca nu poate face nimic.
      ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
      Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
      Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
      Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

      Comment


      • La mine a contat anul producției...la ei apare ca pretabil pt schimbare ce a fost produs īn 2009...verifica după vinul tău īn intervalele de serii de șasiu postate cāteva pagini īn urma sau la īnceputul topicului
        Dacă nu te rezolva ei, īți recomand trapă lui catalinp...prețul și bătaia de cap sunt imbatabile...
        Nouă costa 5700 lei sau undeva la 1000eur fără tva prin comanda la dealer

        Sent from my SM-G925F using Tapatalk
        Honda Accord 2.0AT `09
        Honda CBR 600RR `07

        Comment


        • VIN ul se regaseste in lista. Al zecelea caracter din VIN este 9, insemnand anul 2009. Acum sper sa nu intampin probleme pentru depasirea cu o luna a garantiei de 7 ani.Incerc luni un telefon la ASKO sa vad ce raspuns voi primi. Va multumesc pentru sfaturi!
          2005 - 2012 Renault Megane 1.6, 115 cp
          2008 - 20?? Honda Accord 2.4, MT, 201 cp
          2013 - 20?? Mercedes CLA 220, 170 cp

          Comment


          • Din pacate raspunsul primit
            de la ASKO este negativ. Inainte sa ma resemnez parca as mai incerca sa trimit un mail la Honda Europa. Ma poate ajuta cineva cu o adresa de mail de la ei? Mi se pare totusi lipsa de fairplay, am facut toate reviziile numai in reprezentanta si nu am fost nociodata informat despre problemele de la trapa sau ornamentul de la parbriz si acum pentru o luna nu vor sa-mi rezolve problema...
            2005 - 2012 Renault Megane 1.6, 115 cp
            2008 - 20?? Honda Accord 2.4, MT, 201 cp
            2013 - 20?? Mercedes CLA 220, 170 cp

            Comment


            • Salutare! Aceeasi problema si la mine, Accord 2009 => problema cu trapa.

              @CatalinP Ai vandut trapa pe care o aveai in plus, sau inca o mai ai?

              Comment


              • Stie cineva cum se poate remedia problema asta cu un buget mai soft? As vrea sa o schimb, ca rugina este foarte pregnanta, dar la Honda mi-au zis ca e 1400 de euro. As vrea totusi o optiune mai ieftina.

                Multumesc

                Comment


                • Comanzi trapa din SUA, sunt informatii pe aici pe undeva.

                  Comment


                  • atentie, orice suprafata ornamentala din plastic (cu mici exceptii) ce vine in contact cu tabla se unge cu vaselina tehnica (ai scapat si de greieri) ....ideem si pentru chederele din cauciuc. Fa un test : da chederul jos de la portbagaj si ai sa fi surprins cata rugina gasesti (deoarece praful si mizeria depusa pe langa acestea si in interiorul lor) absorb apa ca un burete si o pastreaza un timp...motiv pentru care apare rugina.

                    Comment

                    Working...
                    X