Distributie de inlocuit la 2.2 i-CTDI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Iti trebuiesc toate garniturile pe unde se umbla, daca are daca nu se relipeste cu silicon si in functie de constatare si pinioanele. Daca tot umblii in zona schimbi si pompa de apa si sti o treaba, stiu ca nu este pe lant dar tot demontezi totul pe acolo si mai scutesti ceva la manopera in caz ca ar trebui sa o schimbi mai incolo.

    Comment


    • #62
      buna,detin un accord 2,2 i-dtec si in accelerare intre 2300 si 3000 de ture are un clantanit metalic accentuat...in rest nu se aude defel doar in accelerare,o fi semn de oboseala al lantului de distributie?masina are acum 245000km

      Comment


      • #63
        Un service OK pe distributie prin Bucuresti?
        Inafara de ASKO sau Carpati -ca la ce preturi practica la manopera, mai bine iti iei motorul cu totul !

        De alte service-uri nu mai zic ca sunt niste DOREI.

        Comment


        • #64
          Eu mi-amfacut la carpati distributiala un accord 2.2 icdti, si m-a dus pe la 4300 de lei, cel mia mic pret primit la momentul respectiv. Nu iti recomand sa faci manopera la ei, ia daor piesele.. tot prin primavara am facut-o acum 2 ani, aveau un discount de primavara de 15% la piese si manopera. Dar cel putin la carpati-ul din spatele Expozitiei e dezastru, pana nu l-am amenintat pe carnatul ala care imi tot lucra la masina ca ii rup mainile dupa program, nu mi-am scos masina ok de acolo.. nu mai tragea, si am revenit in service de 4 ori.. am stat peste o luna fara masina..

          Comment

          Working...
          X