Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FN1 (TypeS) si FN2(Type-R) sunt modele in 3 usi. FK2 e in 5 usi, cutia automata "clasica" a fost pusa pe el incepand cu 2009-2010 (facelift gen. 8).
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • intre CL si CU clar as merge pe CU. Diferenta e sesizabila, iar daca le-ai putea testa pe ambele iti vei raspunde singur. Intre Civic si Accord e o alta discutie .
      Iti spun din experienta: Am avut CL7 MT si CU2 AT. Exceptand puterea (nu cred ca bugetul iti permite CU2, dupa cele mentionate mai sus), comfortul, tinuta de drum, overall totul a fost un salt destul de maricel. Atunci cand esti stramtorat de buget, clar CL fata de multe alte marci/modele.
      ady_uaic
      Senior Member
      Last edited by ady_uaic; 01-09-17, 13:13.
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • Mersi pentru lamurire @ Wagner
        @ady_uaic avand ambele am sa te cred cand zici ca diferenta e sesizabila intre CL si CU.

        Da stiu ca intre Civic si Accord e total alta discutie. O chestie ce imi place la FK2 e interiorul ala mindfuck, Accord e un pic mai "linistit" ca sa ii zic asa.
        Eh, pana la urma daca nu merg in niste teste, degeaba.

        Cineva prin Iasi cu Accord AT, si disponibil la un test contra unei beri? )
        mcb
        Senior Member
        Last edited by mcb; 01-09-17, 14:20.

        Comment


        • @mcb 7500 vreau sa iau eu pe masina (2009, CU 1 AT, 149.000 km, versiunea cea mai simpla de echipare, insa are jante OEM, volan si schimbator cu piele). Schimbate amortizoarele anul trecut, discurile de frana si placute fata-spate in aceasta vara, cureaua de accesorii (la Coasta de Est, facturi etc), cauciucuri de vara noi (GoodYear F1 Asymmetric -cumparate in iulie anul acesta) Cam despre toate interventiile am scris si pe forum. Dupa iesirea din garantie nu am mai facut reviziile in reteau Honda.
          Alte probleme majore nu are.... mai multe imperfectiuni la tabla si vopsea..de la parcari and stuff. Poate schimbam o vorba

          Comment


          • Salut

            De ceva vreme urmaresc forumul deoarece vreau sa intru in clubul Honda, doresc sa achizitionez un Accord din gen VIII 2.0l. Am gasit ceva si as dori si parerea voastra despre cum vi se pare. Mentionez ca am o sa merg de la Timisoara la Bucuresti sa o vad daca merita. Stiti careva masina? Link-ul de pe autovit: https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...rm#xtor=SEC-81

            Multumesc anticipat.

            Comment


            • @Timiopop,

              In poze masina arata foarte bine, dar te-ai gandit foarte bine sa vii sa o vezi personal. Fii sigur ca i s-a facut un detailing serios ca sa arate asa.

              Cu proprietarul (care se pretinde a fi) sa fii atent, de obicei dai numai de samsari, caz in care kilometrii declarati sunt incerti...un istoric de service pe cartea masinii ar ajuta mult.

              Pretul e...nevoie sa il mai negociezi, zic eu...cred ca mai e loc. Daca vanzatorul e samsar, sunt insa slabe sanse.

              Succes si sa te vedem pe forum cu ea...!
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • As mentiona doar un aspect, destul de important pentru unii: cred ca este vorba despre echiparea de top.

                In rest:
                -Head-up Display? Asta nu arata parca altcumva?
                -Atentionari vocale? De curiozitate, care ma lamureste si pe mine despre ce anume e vorba?

                Daca are service la zi, eu zic ca merita toata atentia.

                Comment


                • Daca decuplezi centura sau deschizi usa in mers, te cearta Siri. La fel si daca pleci cu frana de mana actionata.

                  Puterea nu cumva e 156CP?
                  CatalinP
                  Senior Member
                  Last edited by CatalinP; 03-11-17, 22:27.

                  Comment


                  • Originally posted by Timiopop View Post
                    Salut

                    De ceva vreme urmaresc forumul deoarece vreau sa intru in clubul Honda, doresc sa achizitionez un Accord din gen VIII 2.0l. Am gasit ceva si as dori si parerea voastra despre cum vi se pare. Mentionez ca am o sa merg de la Timisoara la Bucuresti sa o vad daca merita. Stiti careva masina? Link-ul de pe autovit: https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...rm#xtor=SEC-81

                    Multumesc anticipat.
                    Dupa ce am vazut anuntul iti pot spune ca sunt sanse mari ca masina sa nu aiba km reali si ca vanzatorul sa nu fie primul propietar.Scaunele fata si bancheta spate au uzura prea mare pt doar 63.000 km iar dupa tipul de poze alese pt anunt pare un samsar clasic.In cautarea mea de Accord chiar am dat de un samsar care la telefon sustinea ca e primul propietar iar la fata locului cartea masinii spunea altceva.In legatura cu motorul de 2.0 iti recomand sa te gandesti mai bine...masina se misca decent dar in situatia cand este plina nu te poti baza deloc pe ea.

                    Comment


                    • ”cand este plina nu te poti baza deloc pe ea.”.... corect, eu de cateva ori, cu 4 persoane in masina, nu am putut urca de la Comarnic spre Sinaia, m-a tras unul cu un Pasat 1.4 TSI de cateva ori

                      Comment


                      • funny

                        Comment


                        • nu stiu cat de pe bune este anuntul avand in vedere ca nu are niciun nr de telefon, poate este cineva interesat:

                          https://lajumate.ro/2009-honda-accor...i-6711462.html

                          Comment


                          • Motor de 3,5 nebunie. Pozele nu prea par făcute in Romānia.

                            Comment


                            • Diesel v6? 😁
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • N-am stiut ca Accordul asta e cu motor Diesel.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X