Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by octavianh View Post
    Multumesc mult pentru sfaturi! Forumul are arie de vanzare, ca sa urmaresc anunturi cu masini de la useri, daca apar?
    Aici: http://www.hondafan.ro/forum/forumdi...uri-AUTO-Honda

    Comment


    • Intamplator am vazut azi, fugitiv, Accord-ul de mai sus intr-o benzinarie. Masina parea ingrijita la exterior (sau pregatita de vanzare) in ciuda briz-briz-urilor. Baiatul clar samsar, nicidecum genul de fan Honda: adidasi gri luciosi de la Calvin, blugi, tricou albastru, sapca alba.
      '07 Civic 5D Executive, 2.0 I-VTEC M/T, Audi Ipanema Brown

      "Binele o duce rau in Romania"

      Comment


      • Si la ce te asteptai? Doar unul cu pantofi luciosi si sapca alba ar pune "2.4T" si pacalitoare de centuri cu sigla Audi pe un CU2.

        Comment


        • "Asa am luat-o de la o batranica din Germania... bosssss"... ))
          In fine, nu judecam specimenul, poate masina ar merita... daca o fi data o singura data peste cap, cred ca se poate trece cu vederea ))
          '07 Civic 5D Executive, 2.0 I-VTEC M/T, Audi Ipanema Brown

          "Binele o duce rau in Romania"

          Comment


          • Salutare dragilor.
            Vreau și eu să intru în rândul posesorilor de Accord și am găsit mașina asta:
            https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...e-IDb7us9.html
            Știți ceva de ea? Este din Iași, am văzut-o ieri dar proprietarul mi-a zis că a schimbat un solenoid și calculatorul cutiei de viteze (luat SH și montat la "un băiat"). Nu are acte pe niciuna din operațiunile astea și nici pe schimbarea uleiului in cutie...trebuie sa-l cred pe cuvant.
            Mulțumesc

            Comment


            • Masina NU este Executive, este un Sport Edition cu cutie automata.
              Personal nu as lua-o pentru "tuningul" de pe exterior, vopsita asa sau folie sau ce-o fi, dar aici e chestie de gusturi.
              Iarasi, tine cont ca e o masina destul de grea, iar dpdv al puterii, motorul de 2.0 este ok spre la limita in unele situatii, asta in conditiile in care ai cutie manuala. Cu automata va fi destul de lenta.
              Ai grija cu masinile cu cutie automata care nu au istoric de reparatii pentru aceasta. O cutie picata te va costa destul de mult.

              Comment


              • 1. Pret mare
                2. Nu e executive
                3. Ciuning
                4. Calculatorul ala e dubios de la cutia de viteze. Adica nu face parte din defectele comune.
                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                Comment


                • Mulțumesc colegii.
                  Am fost dimineata și am văzut-o din nou:
                  - a pus folia aia pentru că era zgâriată portiera și un prag și a zis că a ieșit mai ieftin așa
                  - este al treilea proprietar
                  - este plina de rugină: în compartimentul motor, tot pe dedesubt
                  - m-am lăsat păgubaș😁 în special din cauza lipsei istoric la cutie

                  Comment


                  • Daca mai esti interesat, este posibil ca zilele astea sa-mi vand masina:
                    CL 7 SSE din 2007 107.000km. tot in iasi

                    Comment


                    • Da, este la vanzare daca esti interesat.
                      Last edited by petru; 23-06-18, 20:28.

                      Comment


                      • Salut, de ceva vreme caut un Accord CU1, executive automata. De o luna a aparut masina din anutul urmator: https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...rm#xtor=SEC-81 . Intrebarea e care ar fi pretul corect? KM sunt putini proprietarul merge la verificare oriunde. As dori ceva opinii pertinente vis a vis de pret corelat la anul masinii.

                        Comment


                        • Pentru 2012 mi se pare un pret cam mare. Eu am dat 10.400 pe un CU2 A/T 130.000 km din Germania adus direct de acolo (in pret a intrat si deranjul). Masina e geniala si intretinuta corespunzator. Un CU1 il gasesti clar sub 10.000. Si din 2009. Facelift-ul nu aduce asa multe schimbari sa merite cei 5000 EUR diferenta. Intr-un cuvant, nu as da banii astia
                          '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                          ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                          ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                          Comment


                          • Mult prea scumpa.
                            ....

                            Comment


                            • Salut, cunoaste cineva masina asta https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...rm#xtor=SEC-81 ? E ok pretul raportat la an/nr de km ?

                              Comment


                              • Nu dar pretul e corect pentru un Accord 2.0 A/T Comfort - cu tableta aftermarket pusa in bord. Ia pus si jante de aluminiu care arata OK (de fabrica Confort-ul are de tabla de 15)
                                Cred ca merita vazuta.
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X