Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A mea, CU1 fabricata 2009/inmatriculata aprilie 2009 este Euro 4

    Comment


    • Si nu s-a pus problema niciodata sa se ceara o reincadrare ? Adica e stupid ca masini identice sa fie incadrate diferit. Hai daca ar fi vorba de un facelift si poate s-a modificat ceva, dar acolo ar fi si vorba de macar 3-4 ani diferenta, nicidecum de cateva luni.
      '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
      ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
      ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

      Comment


      • Am „inteles” ca ar fi posibila re-omologarea, dar ca ar costa..bani si timp..incat mai bine renunti.

        Comment


        • Am incercat eu niste demersuri, dar Honda Romania m-a trimis la RAR, RAR-ul la Honda Romania iar daca incercam sa o rezolv eu "pe persoana fizica" am inteles ca ar costa cam 4.000 de lei si nu esti sigur de rezultat. Asa ca m-am saturat sa ma lupt cu morile de vant.
          '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

          Comment


          • @zagado26: mai încercăm odată împreună, poate ne iese Vorbim la o cafea.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • @KMR - Cu tine m-aş angaja la aşa ceva !
              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

              Comment


              • Ma intereseaza si pe mine subiectul. Daca numarul mai mare ajuta cu ceva.

                Comment


                • Vedem. Din experiența unui amic cu Mazda RX7, care s-a "luptat" cu ei până i-au trecut motor de 1,3 în carte, nu l-a ajutat cu nimic faptul că nu era singurul în situația asta. Și nici pe ceilalți nu i-a ajutat. Adică nu a devenit regulă la RAR, fiecare care a vrut același lucru, a trebuit să facă demersuri individuale. La RAR sunt chestii cel puțin dubioase adică: același tip de mașină ( model, an fabricație, motorizare, echipare, etc) are dimensiuni diferite ale anvelopelor în CI. Eu m-aș fi așteptat ca atunci când mergi cu o mașină la RAR, să ai caracteristici identice. În fine, vedem. Te țin la curent cu evoluția lucrurilor. Dar nu mi-am propus așa, rapid. Sper că nu te grăbești.
                  KMR
                  Super Moderator
                  Last edited by KMR; 20-02-18, 09:23.
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • Salutare,

                    M-ar interesa sa cumpar https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...rm#xtor=SEC-81
                    O cunoaste cineva?
                    Merci

                    Comment


                    • Slabe sanse. Dupa anunt, pare adusa de afara...
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • Scrie ca e achizitionata din reprezentanta RO acum o fi adevarat sau nu nu stiu, cel putin asa si la telefon mi-a zis.

                        Comment


                        • A apărut o piesa rara pe olx, un Accord Type S care în poze arata super bine. Doar kilometrajul nu-l afișează în anunț și nici nu prea vrea să-l comunice, i-am trimis mesaj, l-a văzut dar n-a răspuns. Am revenit și mi-a răspuns soția lui la mesaj, care bineînțeles ca nu știa detalii și ca revine soțul cu răspunsul dar deocamdată nimic. Știti ceva de acest Dark Mocca, ma tentează sa fac un upgrade.
                          https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...s-IDazu5Z.html

                          Comment


                          • De ce ascund unii numarul de inmatriculare nu inteleg. Probabil ca are ceva de ascuns.

                            Comment


                            • A răspuns omul pana la urma, mașina are 235k dar nu știu de ce nu este menționat în anunț și a trebuit să-i trimit mesaj ca sa aflu, consider ca e un detaliu important care trebuie adăugat atunci când vinzi o mașină. Nici eu nu înțeleg care e treaba cu ascunsul numerelor de înmatriculare.

                              Comment


                              • @scher - cei de la AutoGeist se ocupa cu preluari de leasing-uri, pe care le vand mai departe. Am fost de cateva ori pe la ei, inclusiv pt o achizitie a unui amic. Masinile erau conform descriere si au renume in Galati ca sunt seriosi.
                                Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                                sigpic
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                                Comment

                                Working...
                                X