Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • T-Bone sunt convins ca la cine a ajuns nu va avea grija de ea asa cum aveam eu sau alti membri de pe forum. A lui CatalinP e alta varianta de luat in calcul, acum depinde de buget .
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • Ady, a ta a reaparut la vanzare pe Autovit la cateva luni dupa.

      Comment


      • da, si eu am vazut-o la vanzare. Avea si GPL montat daca tin bine minte

        Comment


        • cine stie pe unde mai e acum . Eu am incercat pe cat am putut s-o vand pe-aici, n-a fost sa fie.
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • Si FN2-ul meu a avut o soarta super dubioasa... Ajunsese prin Italia la un moment dat, apoi a fost vandut iar. A schimbat 3 proprietari minim in 2 ani. Si cand te gandesti ca de la mine plecase neatins, cu 45k km. Asta e, sunt masini pana la urma, nu poti sa le tii doar de dragul de a nu ajunge pe mana cuiva care sa nu le ingrijeasca.
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • Am gasit-o si eu din nou pe a lui Adi ... nu pare sa aiba nimic, in afara de GPL. Ma gandesc doar ce efect a putut sa aiba instalatia de GPL asupra masinii in 20.000 km (asta daca a pus imediat dupa ce a luat-o). Oricum vechea poveste ca atunci cand a dat-o Adi, trebuie sa dau masina actuala.
              '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
              ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
              ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

              Comment


              • https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...-ID7GqaR2.html

                Ma intereseaza sa achizitionez aceasta masina.
                O cunoaste cineva ? Vi se pare ceva suspect la ea ? Motive pro sau contra ?

                Comment


                • Un motiv contra ar fi ca este diesel si doar euro4.
                  Avand in vedere intentiile autoritatilor referitor la toate masinile sub euro5, nu pare o idee buna, desi masina pare ok. Cum crezi...
                  O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                  Comment


                  • Asa e, din pacate Accordurile inmatriculate in 2008 sunt Euro 4 in hartii. Din cate am inteles motorul e deja euro 5 (cel putin benzinarul), dar omologarea s-a facut abia in 2009. Vezi in CIV, la punctul 5 (numarul de omologare), sfarsitul daca e E4 e euro 4, E5 e euro 5.

                    Comment


                    • Asa o fi la diesel, insa la benzina sunt (si) Accord-uri 2008 Euro 5.

                      Oricum, desi primele Accord CUx / CWx au fost fabricate si importate in 2008, cred ca toate au in CIV anul fabricatiei 2009.

                      Comment


                      • @Jozsi - Aşa e, Accord-ul meu ridicat de la Asko īn decembrie 2008 este Euro 4 deşi motorul e Euro 5 dar la acea dată nu exista īn Romānia omologarea pentru norma Euro 5.
                        '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                        Comment


                        • Click image for larger version

Name:	CIV.jpg
Views:	1
Size:	71.0 KB
ID:	726117

                          Zagado, te contrazic, Accordul meu a fost ridicat de la Asko tot in decembrie 2008, insa este omologat Euro 5.
                          CatalinP
                          Senior Member
                          Last edited by CatalinP; 16-02-18, 15:05.

                          Comment


                          • Aveti amandoi dreptate... a durat ceva pana s-au omologat Euro 5 - undeva spre sfarsitul 2008.
                            De aceea primele loturi sunt E4. Apoi s-a schimbat incadrarea la omologare la RAR pentru cele care nu aveau inca CIV.
                            Nu stiu insa 100% daca e pe serii de sasiu.
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Catalin, e ca in bancul cu rabinul, fiecare are dreptate. A mea e inmatriculata in 15 decembrie 2008 si e Euro 4. Ghinion!
                              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                              Comment


                              • Salutare,
                                Vreau sa cumpar un Accord CL7 facelift, benzina 2l, orice nivel de echipare, fara suspensia sport, 100k-120k. Cunoasteti vreo masina de vanzare?

                                Pe net nu sunt foarte multe, am vazut cateva dar nu sunt in stare foarte buna. Stie cineva masina din anunt?
                                https://lajumate.ro/honda-accord-exe...=autouncle_web

                                Comment

                                Working...
                                X