Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E cel American, benzina Arată bine, nu e prea darnic cu informațiile cel ce o vinde, i-am lasat mesaj si a spus doar ca e in stare buna.

    Comment


    • E probabil tepar. E de ignorat.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by RemusMihai View Post
        E cel American, benzina Arată bine, nu e prea darnic cu informațiile cel ce o vinde, i-am lasat mesaj si a spus doar ca e in stare buna.
        Pai cred ca el nu stie ca e benzina si ii pune Diesel. De acord cu ticker: probabil un tepar.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • Eu zic ca omu e doar intermediar si nu stie ce vinde.
          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

          Comment


          • Eu zic ca e dezinteresat, nu neaparat tepar. Masina arata bine, iar descrierea (degeaba sunteti rautaciosi ca a ales gresit "diesel" acolo) e OKish, nu par texte de samsar: drive train FWD, aspiratie normala, interior TAN etc. Eu personal as merge sa o vad daca exista un minim de interes.
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • Eu am niste prieteni care tot aduc masini in state, in principal lovite la preturi de 2lei, cumpara piese de acolo si asambleaza totul aici
              Pentru ei toate masinile sunt la fel, nu-i intereseaza detalii.

              Dar totodata, poate fi cineva din state detasat in EU/RO si de acolo sa vina masina, o vand aici pe 2lei si o ia un nea care o da mai departe.

              Overall e greu sa tepuiesti cu un accord din state. Poate daca era vreun x5/q7 mai ziceam.
              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

              Comment


              • Din pacate taxele de import din SUA sunt foarte mari, mai putin pentru masinile care au avut accidente majore si intra in categoria "salvage car". Dupa cum spune Sindrom, e oportunitate pentru unii...

                Comment


                • Eu si acum regret ca nu am cumparat un Infinity G37 de la un amic care are si cetatenie americana. Il tineam cu numere de USA, plateam cateva sute de dolari pe an cu totul, era vis!

                  Apropo de motoare mari, masina aia cu motor 3.7 litri benzina si 330 de cai parca, automata clasica, consuma 15-17% in oras si 10 la drum lung. Pacat de impozitul asta aberant de la noi...
                  '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                  Comment


                  • nu mai exista taxe de import, ci doar tva din cate stiu eu
                    dar da, impozitul este oribil
                    "Ethics. That's always so inconvenient."
                    Cal Lightman

                    Comment


                    • Ultima data cand am facut un calcul pentru Acura TLX, exista TVA + vama 10% + test dinamic la RAR Bucuresti (~3000 lei). Daca s-a scos vama, e putin mai bine dar trebuie sa mai luam in calcul ca sunt necesare modificari, in principiu la sistemul de iluminat, incat sa treaca verificarea tehnica la noi.

                      Comment


                      • Originally posted by Xander View Post
                        Eu zic ca e dezinteresat, nu neaparat tepar. Masina arata bine, iar descrierea (degeaba sunteti rautaciosi ca a ales gresit "diesel" acolo) e OKish, nu par texte de samsar: drive train FWD, aspiratie normala, interior TAN etc. Eu personal as merge sa o vad daca exista un minim de interes.
                        Eu nu sunt rautacios, sunt bine intentionat.
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • Originally posted by RemusMihai View Post
                          Motor de 3,5 nebunie. Pozele nu prea par făcute in Romānia.
                          Pot confirma, sunt facute in SUA pozele. Am locuit acolo 10 ani... sunt multe indicii (siding, stucco, window sashes, expansion joints, towing signs etc...pana si gardul respectiv)
                          Website Boutique Oils

                          Comment


                          • Din cind in cind mai apare cite un Accord 3.5l prin Europa. A fost una in Germania acum 3 ani, a fost una in Polonia la inceputul anului si care acum apare a fi in Germania. Preturi mici insa nici una nu a fost inscrisa in Europa. Asta ar trebui sa puna pe ginduri pe oricare doritor.
                            Birocratia e cea care este, riscul deloc de neglijat ca motorul sa nu se incadreze nici macar la Euro 4(!), provenienta incerta ca sa nu-i spun altfel + impozitul nejustificat de mare, toate astea fac ca achizitia sa fie cu cintec. Pacat. Mare pacat, motorul acela chiar e ceva!
                            Personal astept cu mare interes Accordul 2018 chiar daca Honda nu se-nvredniceste sa-l aduca in Europa, sint dispus sa renunt la N/A pentru 2.0T-ul ala M/T. Daca am ocazia unui test drive cu el o sa scriu aici.
                            "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                            Comment


                            • Salutare,

                              Mă uit de oarece vreme după o Accord. Am vrut gen. 8, īnsă e oleacă cam scumpă și am găsit-o pe aceasta, gen. 7 full option:
                              https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...6-ID9mkmf.html

                              Știe cineva ceva despre această mașină? Omul nu știe dacă e pre- sau post- lift, eu bănuiesc că e post. Mersi anticipat de ajutor.

                              Comment


                              • Nu este facelift masina. Uita-te de exemplu la topicul meu sa vezi cum arata una facelift si sa-ti dai seama de diferente. Mie mi se pare suspect de ieftina + ca e de ceva timp la vanzare.

                                Comment

                                Working...
                                X