Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am găsit un topic de prezentare cu mașina respectiva. I-am dat un mesaj privat lui turkish sa văd dacă va raspunde.

    Comment


    • Originally posted by rhemyis View Post
      @ivladbogdan, anunțul are descrierea aproape trasa la indigo cu anunțul anterior, cel cu CU1 la 8800 euro cu detalii care ție nu ți-au plăcut, distribuție pe lanț care nu se schimba, ambreiaj care nu se schimba, nu necesita nici o investiție. @CatalinP a remarcat foarte bine greșelile acestui samsar de duzina.
      Pe langa faptul ca foloseste aceleasi clisee in descriere ca si in cazul anuntului anterior (cel cu Accord-ul alb), pune si un consum “real” de 8,5 in oras...
      ’13 Civic 5D 1.8 White Orchid Pearl

      Comment


      • Macar asta ultima arata bine, spre deosebire de celelalte.
        De multe ori, nici macar nu ma mai obosesc sa citesc textul, ma uit doar la poze. Oricum, cine isi cauta un Accord CU, stie foarte bine ca toate manualele au avut 6 trepte, iar automatele 5, precum si faptul ca pe niciun Accord de pe planeta Pamant nu exista lemn veritabil, ci toate sunt doar niste plastice ordinare vopsite, la fel cum nici pe Accordul meu SSE, ornamentele de "Carbon" nu sunt din carbon, ci tot un plastic ieftin vopsit.
        Lipseste ADAS, intr-adevar, dar nici nu mentioneaza nimic despre el, iar din cate stiu eu nici nu a fost disponibil pe facelift pe 2.0 (se poate sa gresesc), deci, tehnic vorbind, are cam tot ce putea avea un 2.0 in 2012.
        Consum de 8.5% cu Accord benzina cu cutie automata, in oras poti scoate doar daca e tractata.

        Repet, eu as merge sa o vad. Macar s-a obosit sa faca niste poze mai de doamne ajuta, spre deosebire de restul masinilor postate aici in ultima vreme. Eu unul nu as strabate jumatate de tara sa vad o masina care are 4 poze facute in bataie de joc, indiferent ca proprietarul e samsar sau cel mai tipicar Hondar in viata.

        Comment


        • A fost ADAS si pe faceliftul CU de 2.4 si 2.2 diesel. Pe 2.0 nu stiu sa fi fost, indiferent de facelift.

          Comment


          • Cred ca nici dimensiunea cauciucurilor nu e cea corecta, din ce stiu la generatia a 8-a e 225/50/17
            ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
            '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

            Comment


            • Asa este.

              Comment


              • scuze de lipsa de reactie dar sunt departe de "ecrane" zilele acestea si e mai greu accesul
                da e fosta mea masina care dupa ce a fost condusa de mine a fost condusa de un prieten, partener in firma
                dap eu am revopsit masina la un moment dat acum vreo 3 ani si ceva pentru ca stransese multe mini semne ale vietii in Bucuresti - zgarieturi in principal si am preferat aceasta varianta: la momentul acela a fost multumit de munca propriu zisa de revopsire si mai putin multumit de cum au manevrat diferitele dopuri / plastice / accesorii care se scot la revopsire; per ansamblu a fost bine insa

                dap eu am schimbat trapa care incepuse sa rugineasca fix la cateva luni inainte sa devina subiect de recall - trapa noua a fost piesa OEM adusa din US
                tot parte din o nota de service am schimbat difuzoarele spate din usi care incepusera sa distorsioneze
                tot eu am schimbat pistoanele de la haion care incepusera sa leneveasca

                dupa ce nu am mai condus eu masina a mai avut un singur eveniment, a fost gasita lovita in fata in parcare cu bara cu clemele rupte si un ornament cromat smuls din calandru
                toata povestea a fost remediata recent la Honda Nord pe CASCO - bara a fost schimbata cu totul

                masina mai are mici extra perks - semnale led, remote start de la Viper, DRL Philips (al doilea set), resoftare facuta cu Dinoc (Littlebo)

                ce este mai important - a avut revizii facute la 10k / sau an la Asko sau Honda Nord; motor si cutie sunt in tiptop shape
                nu stiu daca caseta de directie a inceput sa dea semnele de oboseala specifice - dar m-ar mira sa nu pentru ca am avut mai multe Accorduri in firma si toate au dat semne pe la 130k
                "Ethics. That's always so inconvenient."
                Cal Lightman

                Comment


                • Domnilor, va salut.
                  Sunt in cautarea unui Accord, 2000cmc, euro 5 ....adica, romaneste spus...ieftin si bun.
                  Lasand gluma, am vazut acest anunt: https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...rm#xtor=SEC-81.
                  Cunoaste cineva masina? Aveti detalii despre ea?
                  Orice informatie corecta mi-ar prinde bine.
                  Multumesc

                  Comment


                  • Grila fata nu e cea originala, e luată de la un model cu ADAS, care lipsește pe aceasta mașina, deși in anunț spune ca ar fi full options.

                    Comment


                    • http://www.hondafan.ro/forum/showthr...825#post586825
                      E masina din link-ul al doilea, doar ca a fost scos anuntul si republicat cu numarul blurat.
                      Poti vedea in comentarii acolo ce e cu ea ( fost dauna totala etc )

                      Comment


                      • Va mulțumesc mult pentru informații.
                        Am și uitat de acest anunț!!!
                        Îmi părea mie prețul prea mic pentru aceasta mașină....

                        Comment


                        • Iar a iesit pe piață...off off. Vezi la secția vânzări Accord. Este un AT cu istoric cunoscut. Și la bani puțini. Că nu e Executive, îți spun eu că poți trăi fără probleme și fără dotările de pe Executive.
                          '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                          ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                          ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                          Comment


                          • Sau fără anvelope decente...

                            Comment


                            • Originally posted by CatalinP View Post
                              Sau fără anvelope decente...
                              Nu stiu ce înțelegi tu prin "decente", dar se comporta extraordinar și sunt foarte silențioase (asta dacă am înțeles eu bine referința la Debica-urile cumpărate de mine) Posibil acum să se roadă mai repede ca niște Goodyear-uri, dar voi vedea în timp. Am avut pe mașina de la firmă și Westlake-uri ( marcă chinezească ) și s-au comportat foarte bine ( C / C 70 dB ).
                              '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                              ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                              ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                              Comment


                              • Lumea nu vrea anvelope decente si nici schimburi de ulei periodice, vrea polish si detailing

                                Comment

                                Working...
                                X