Page 115 of 115 FirstFirst ... 1565105111112113114115
Results 1,711 to 1,715 of 1715

Thread: Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Senior Member PGM-FI
    Marca
    Honda
    Model
    Accord CL7 SSE + Prelude BB9 + CR-V
    Motorizare
    Benzina
    Nu miroase pentru ca nu este piele naturala. La masinile de dupa 2005 sa zicem incoace, doar la clasele superioare mai exista piele naturala si nici acolo peste tot.
    Si btw, pe SSE se putea comanda xenon ca si dotare optionala, cel putin pe piata din Germania.
    Din ce am studiat eu pana acum, pe Accord CL au fost asa: versiunea cea mai cheala posibil, cred ca se numea Comfort, care avea, in mare, comenzi pe volan pentru audio, clima, 4 geamuri si cam atat (avea volan de plastic), apoi era echiparea Elegance, care avea deja volan in piele, cruise control, trapa, xenon, sistem audio premium s.a., Executive, care avea piele, navigatie, bluetooth in plus, plus echiparile speciale Type S si SSE, SSE fiind un Type S putin mai prostut, cu motor de 2.0 benzina/2.2 diesel, cu ceva dotari in minus, dar acelasi interior ca si pe Type S.

Member Hondamatic Polish Sibiu's Avatar
    Marca
    honda
    Model
    accord
    Motorizare
    2.4 i-VTEC
    ivladbogdan, nu ma refeream strict la miros .... voriam sa ating putin acest subiect deoarece este unul foarte controversat cand vine vorba de cel al hidratarii si intretinerii acesteia si nu cred ca se va ajunge vreodata la un consens.
    Subiectul hidratarii pielii este unul destul de complex motiv pentru care pielea nu trebuie tratata "dupa ureche". Toti dorim ca pielea sa fie moale. Insa nu toate pieile se aseamana intre ele ca si suplete. Unii producatori folosesc piele tabacita vegetal, altii folosesc o piele tabacita prin cromare....in fine....intram in povesti nemuritoare...altii nu au bani sa isi aspire masina si suna pe la dezmembrari pt achizitionarea de placute de frana second hand...ce sa mai vb de leather conditioner ...

Senior Member PGM-FI
    Marca
    Honda
    Model
    Accord CL7 SSE + Prelude BB9 + CR-V
    Motorizare
    Benzina
    Eh, nu cred ca fanii Honda isi iau frane second, sau sunt prea putini. Anyway, eu unul folosesc produse de la AutoGlym de pe Cox si sunt multumit. Ce pot spune 100% sigur este ca interiorul din SSE/Type S nu a vazut pielea naturala in viata lui, desi se mentine extrem de bine, in sensul ca eu inca nu am vazut interior de genul asta cu pielea rupta. Lasata sau cutata da, rupta inca nu. Pe la alte marci in schimb, e dezastru.

Member Hondamatic Polish Sibiu's Avatar
    Marca
    honda
    Model
    accord
    Motorizare
    2.4 i-VTEC
    Vb cu cei de la pucioasa...ai sa rămâi surprins... mi a zis ala la telefon : domne ma suna cu honda si imi cer plăcute de frână second 😂😂

Senior Member PGM-FI
    Marca
    Honda
    Model
    Civic Type S
    Motorizare
    1.8 i-VTEC M/T
    Întreb și aici căci e imposibil să mai găsesc ultimul stadiu al problemei pe aici. Caseta de directie la CU1/CU2 ... a mai găsit cineva unde se poate reconditiona decent si cu efect? Sau care au mai fost simptomele cand s-a crezut ca e caseta si de fapt altii au semnalat alte componente buclucase
    ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
    ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

Page 115 of 115 FirstFirst ... 1565105111112113114115

Tags for this Thread

Bookmarks