Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok, mersi mult pentru raspuns.

    Comment


    • Pretul pare ok, dar pozele sunt modificate, asa ca atentie. Acum la banii si vechimea asta nu poate fi chiar impecabila. Important e sa fie intretiunta. Vopseaua si consumabilele se rezolva.
      '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
      ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
      ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

      Comment


      • https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...a-IDbkek4.html

        O parere va rog?Multumesc

        Comment


        • Distributie pe lant (Nu se schimba) - fals, se schimba si aia la un moment dat, cand incepe sa sune.
          Km reali cu revizii la Asko Honda si Tiriac Auto - 103.000 km si nuca de la schimbatorul de viteze arata in halul ala? Doubt.
          Revizie facuta acum 4000 km - egal cu 0 barat, in conditiile in care in regim sever este de bun simt o revizie la 5-6000 km.
          Cutie automata cu padele pe volan F1 (Nu se schimba niciodata ambreajul) - ambreiaj, nu ambreaj, din nou, fals, pot aparea probleme si la aceasta cutie, mai ales daca nu a schimbat uleiul in cutie la timp.
          Nu necesita nici o investitie - asta e o chestie care absolut niciodata nu e adevarata. Vei constata urmatoarele: ori cauciucurile au "carne" dar sunt de 10 ani vechime, ori ca discurile de frana sunt ovalizate dar "mai merg asa", ori lucruri de genul asta. Mereu cand scrie asta, e clar ca trebuie bagati bani imediat in ea.
          Masina este la fel ca in poze - in conditiile in care are 6 poze de tot rasul, care nu evidentiaza nimic.

          Eu spun PAS.

          Comment


          • Ok. Multumesc frumos, a picat oricum. De 40000 km nu mai are intrări în service si altele.

            https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...4-IDbhL74.html
            De asta ce ziceți?

            Comment


            • Sa fie oare fostul Accord al lui Turkish?
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • Dupa DRLs, da...

                Comment


                • El zice ca e primul proprietar. Daca imi aduc aminte de la telefon zicea ca e pe firma masina.o stiti? Zicea ceva de revopsire datorita zgarieturilor, fără accident. Toate servisarile la asko si honda nord.

                  Comment


                  • Salut, cunoaste careva masina din anuntul urmator? https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...rm#xtor=SEC-81
                    Multumesc

                    Comment


                    • Nu, dar mie unul imi place. Pare a fi la linie caroseria, arata bine, dotari foarte bune. Daca nu te deranjeaza faptul ca un CU cu motor 2.0 si cutie automata e destul de lenta, eu zic sa mergi sa o vezi si sa o verifici, ca e faina.

                      Comment


                      • Textul din anunț e scris de un samsar ordinar. Cine a zis ca 2.0 e cel mai fiabil motor? Lipsește ADAS, deci mai ușor cu dotările de top, cutia de viteze e in 5 trepte, pielea integrala, mai ales aia de pe uși, nu e piele, iar inserțiile de nuc sunt niște plastice.

                        Comment


                        • @ivladbogdan, anunțul are descrierea aproape trasa la indigo cu anunțul anterior, cel cu CU1 la 8800 euro cu detalii care ție nu ți-au plăcut, distribuție pe lanț care nu se schimba, ambreiaj care nu se schimba, nu necesita nici o investiție. @CatalinP a remarcat foarte bine greșelile acestui samsar de duzina.

                          Comment


                          • Ma puteți ajuta legat de acel accord tourer? A fost a lui Turkish? Nu am găsit vreun topic cu mașina. Toate CU au probleme cu rugina? Toți cu care am vorbit au negat ca ar fi rugina acolo și nici trapa nu au schimbat-o. Se mai poate rezolva dacă garanția a expirat?

                            Comment


                            • Accord-ul meu CU din 2008 a avut rugina la trapa si a fost schimbata gratis. Din cate stiu au fost ceva masini cu problema asta. La facelift se pare ca nu au mai fost probleme.
                              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                              Comment


                              • Accord Tourer e CW, nu CU.
                                Masina colegului nostru are trapa inlocuita, a fost primul care a comandat-o din US, dupa aceea am comandat si eu pentru a mea tot de acolo, iar la cateva zile dupa ce a sosit, s-a gandit si Honda Trading sa admita ca exista o problema si sa inlocuiasca trapa. Din cate imi amintesc, inlocuirea s-a facut indiferent daca a expirat sau nu garantia, insa trebuia ca seria de sasiu sa fie pe lista de recall. Masina mea iesise din garantia extinsa, insa s-a inlocuit gratis la Asko.

                                La urma urmei, iti poti da seama singur daca masina pe care o doresti are sau nu problema, vezi pozele din topicul dedicat problemelor cu trapa. Chederul ce imbraca perimetral sticla trapei va fi valurit, va presenta diverse galme acolo unde a inflorit dedesubt rugina.
                                CatalinP
                                Senior Member
                                Last edited by CatalinP; 08-07-18, 22:55.

                                Comment

                                Working...
                                X