INGINERU: '95 Accord Coupe 2.2 iES, Sandgreen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • INGINERU: '95 Accord Coupe 2.2 iES, Sandgreen

    Salutare tuturor; ma inscriu si eu in clubul "vechiturilor" cu un Accord Coupe F22B5 automatic din 1995. Masina nu este noua in club, am cumparat-o anul trecut de la silviubrassplayer. Promit fotografii in curand (uitandu-ma prin arhiva am constatat ca nu am nimic relevant).
    Despre masina ce pot sa spun, se prezinta excelent pt. varsta si km. ei. Am schimbat cauciucuri (Kumho Ecsta 205/55 R15), capete de bara, flanse amortizoare, bielete antiruliu fata-spate, bujii (Denso IK20L), ulei (ENEOS 10W40), filtre (a fost un cosmar cu cel de benzina), releul principal (mi l-a adus un prieten din SUA); urmeaza toba intermediara si catalizatorul.
    Desi are aproape 20 de ani este mult peste majoritatea masinilor din clasa ei mai noi cu 10+ ani. Are cruise control, cutie automata, geamuri si oglinzi electrice, trapa electrica si ce sa vezi, toate functioneaza impecabil. Nu este o masina sport cu adevarat, dar confortul si siguranta oferite sunt mult peste medie. Unul din fostii proprietari i-a montat o instalatie de GPL, lucru bun si rau in acelasi timp; bun pt. ca imi permite sa ma bucur de ea cu orice prilej (sau pretext) pe care il gasesc, rau pt. ca uzeaza scaunele supapelor;oricum daca voi avea bani ma gandesc la un swap cu un H22A2.
    In incheiere sper sa am ocazia de a vorbi mai multe cu colegii de pasiune, membrii Hondafan.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 19-03-14, 19:21.

  • #2
    Salut, stiu modelul este foarte frumos imi place si mie. Sa ai parte de batranica multi km fara incidente. Nu uita sa revii cu pozele promise

    Ca o curiozitate ce consum ai pe GPL ?
    ...in inima mea sunt toate de Accord.

    www.eRecenzii.ro

    Comment


    • #3
      Cam 16/100 in oras si 10-11/100 afara

      Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

      Comment


      • #4

        Fotografie de asta vara, la putin timp dupa swap (ce-i drept nu de motor ci de cutie). Acum este manuala, nu din motive tehnice ci din motive de "the power of dreams". Este altceva, uneori in oras regret automata dar cand accelerez uit ca am avut-o.

        Comment

        Working...
        X