Honda FR-V - pareri si intrebari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Se încheie anul si eu tot nu am luat un FR-V. Revin cu întrebări legat de aceasta masina http://olx.ro/i2/oferta/honda-fr-v-2...thod%5D=answer.
    Daca poate cineva sa-mi dea ceva detalii cu privire la ea ar fi minunat.ultumesc
    “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

    Comment


    • #32
      sal . de masina mea nu iti place?

      http://www.autovit.ro/honda-fr-v-C35006414.html

      Comment


      • #33
        http://www.autovit.ro/honda-fr-v-C35006414.html



        0766301623

        Comment


        • #34
          El cauta unul 1.8 din 2008 pana in 100.000km
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #35
            in romania nu gaseste asa repede

            Comment


            • #36
              Nu contează, e treaba lui dacă găsește sau nu.
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #37
                Originally posted by allexino View Post
                Se încheie anul si eu tot nu am luat un FR-V
                Buna ziua,

                @allexino Stiu ca vin la aproximativ un an jumatate dupa postul dumneavoastra, dar imi vad masinuta (e un Honda FRV din 2006, benzina 2.0 la 85 000km) Paginia anuntului este http://olx.ro/oferta/honda-frv-6-loc...tml#92e7c21094 Daca mai sunteti interesat, va astept cu cea mai mare placere sa vedeti masina.

                Asa cum am spus si in anunt, masina a fost cumparata de noua si se prezinta in cea mai buna stare.

                Va multumesc,

                Comment


                • #38
                  Multumesx de oferta. Am luat CR-V pana la urma. Spor la vanzare!

                  Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
                  “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                  Comment


                  • #39
                    Felicitari! O alegere inspirata.

                    Comment


                    • #40
                      sunt posesor de FR-V. mai are putin si ajunge la venerabila varsta de 10 ani si nu ma gandesc sa o dau. spatiul interior suficient, scaune individuale, nu se preteaza pentru manelisti cu burti mari, portbagaj decent. recomand 2.2 motorina.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by y2kbucuresti View Post
                        sunt posesor de FR-V. mai are putin si ajunge la venerabila varsta de 10 ani si nu ma gandesc sa o dau. spatiul interior suficient, scaune individuale, nu se preteaza pentru manelisti cu burti mari, portbagaj decent. recomand 2.2 motorina.
                        A mea a facut 10 ani. Este o masina foarte buna pentru o familie numeroasa. Din pacate, eu o vand intrucat nevoile s-au schimbat (copiii au crescut) si doresc sa se bucure si altii de aceasta bijuterie.

                        Comment


                        • #42
                          Revitalezez postarea.
                          Posesori de FR-V, ati avut probleme cu perna dreapta de la motor? Part number la modelul meu 1.8 A/T, sasiu BE1 ar fi asta 50820-SJD-013. Cred ca sa dus cu totul in jos si se atinge motorul de sasiu. Da vibratii toata masina. Piesa originala e a naibii de scumpa. Poate ati reusit sa gasiti inlocuitor? Stream, CR-V? Pe net, doar cei de la Tedgum ar avea piesa alternativa, doar ca nu am auzit nimic de ei, si nu vreau sa pun cu ochii inchisi.
                          Am nevoie mare de sfaturile voastre din experienta.
                          hondatu
                          Administrator
                          Last edited by hondatu; 02-08-20, 09:23.

                          Comment


                          • #43
                            N-am avut nici un fel de probleme cu motorul. Am dat-o toamna trecuta la 285.000km dar cu probleme la: CD-Player picat si de neinlocuit, rugina la pasajele rotilor din fata si compresorul A/C picat. In rest, tanc de masina.
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • #44
                              @hondatu:

                              Si mie imi place foarte mult masina. Doar ca nu m-am asteptat ca anume pentru perna motor sa nu se gaseasca alternativa de pe alte modele honda, ca restul pieselor nu sunt nici atata de scumpe, dar nici de negasit. Avem si aftermarket din plin.
                              Stau cu ea in parcare de 2 saptamani, pentru ca sunt constient ca o sa fac mai rau daca nu rezolv problema.
                              Doar ca, naibii de piesa, chiar si originalul, il gasesc doar la comanda in 2-3 saptamani minim. ((
                              Ma gandeam, poate ati avut nenorocul meu si l-ati rezolvat mai usor cu mecanici priceputi?
                              hondatu
                              Administrator
                              Last edited by hondatu; 03-08-20, 16:59.

                              Comment


                              • #45
                                uite aici https://febest.ro/12790-suport-motor...-be5-2004-2009
                                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                                Comment

                                Working...
                                X