Becuri Led Honda civic TYPE R FN2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Becuri Led Honda civic TYPE R FN2

    Salut stie cineva daca soclurile pentru Honda civic type r pe faruri si stopuri sunt astea ?? si pentru stopuri ?? ce socluri sunt multumesc ca as dori sa le schimb cu ceva mai puternic pe led .

    Faruri

    pozitie - W5W
    semnalizari - py21w
    Faza lunga -H1
    Faza scurta - H7
    Proiectoare ceata - H11

    Stopuri

    Semnalizari -
    lampa ceata -
    lampa stop -
    marsarier -
    numar inmatriculare - w5w

  • #2
    http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Bulb_Types

    Cu ce zici ca inlocuiesti H1, H7 si H11?

    Comment


    • #3
      poi nu inafara de ele , le-am pus orientativ asa

      Comment


      • #4
        mersi frumos cataline dar pentru marsarier ??? nu stii??? ca nu gasesc

        Comment


        • #5
          Scrie tot acolo: Reverse Light T15, W16W, 921 9w.

          Vezi că becurile spate sunt diferite la facelift. Iar pe față, n-ai xenon pe faza scurtă?

          În orice caz, ca să faci o treabă bună (stopuri vizibile ziua în soare, semnalizare la fel) îți trebuie un buget zdravăn.

          Comment


          • #6
            A inlocuit careva becurile de pozitie cu leduri?
            Eu ma interesez pentru Accord, dar eram curios ce fel de leduri ati pus (marca , putere,culoare) si cat de bine dau.
            LA pozitie la Accord e tot W5W T10.

            Comment


            • #7
              ba da am xenon catalin

              Comment


              • #8
                am gasit pe cineva cu 500 de lei pun stop ceata semnalizari fata si spate , marsarier - in 30 si 50 de w restul le am puse cu leduri cree de putere am pozitie cu 13 smd cu flash, la plafoniere inauntru fata cu 5 smd spate cu 16 smd superflux , am la numarul de inmatriculare led smd superflux si cam atat .

                Comment


                • #9
                  LED de 30 / 50 W sau echivalentul becurilor de 30 / 50 W?

                  Comment


                  • #10
                    deci puterea unui bec de 30 /sau 50 w are consumul mult mai mic decat cel clasic , si lumina mult mai puternica se masoara in lumeni , catalin ce inseamna Cargo light ?? la ce se foloseste ?? unde e becul asta .

                    Comment


                    • #11
                      merlin7 recomand sa iti pui leduri inlocul celor clasice sunt mult mai puternice , aspectul la celor albe este mult mai ok decat celor albe si consumul este mult mai mic , daca vrei iti dau distribuitorul de la care am luat eu si la preturi superrr micii eu cu 600 de lei fac cam toata masina de la pozitie fata + interior plafoniere si torpedou , + porbagaj si stopuri si ceata si nr de inmatriculare ... la pretul asta dar am facut pe bucati ca... ca nu prea am avut buget ... asa mare .

                      Comment


                      • #12
                        Cargo light e lumina din portbagaj.

                        Stiu ce inseamna lumeni, te-am intrebat la ce te-ai referit prin acei watti...

                        Mi-as fi dorit niste informații concrete despre ce fel de leduri montezi.

                        Ce spui e mult prea vag. Întâi zici că schimbi H7, apoi defapt n-ai H7, ai D2S, după aia vorbești de leduri de interior.

                        Concret, ce montezi pe stopuri și semnalizare, alea sunt luminile critice, ca la plafonieră e pistol cu apă.

                        Comment


                        • #13
                          @meriln7
                          W5W eu am avut philips la 4k si acum am osram la 4k care au un difuzor de lumina rotund si ceva mai eficient
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • #14
                            Becuri led cree de 50 w pentru stopuri cu 2 filamente rosu , ceata rosu 30 de w , semnalizari galben de 50 w dastea am pus Cataline : daca vrei iti dau de unde am luat si iti zice el mai multe

                            Comment


                            • #15
                              Ai pus sau vrei să pui?

                              PS: LED-urile n-au filament. Probabil te referi la soclu tio 7443, cu 2 circuite - poziție / stop.

                              Comment

                              Working...
                              X