Becuri Led Honda civic TYPE R FN2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu nu am pus inca am dat comanda ca nu eram sigur daia te-am intrebat : ce soclu au semnalizarile , stopu , ceata , marsarierul , astea le mai am de schimbat restul am schimbat tot , si sunt foarte multumit .

    Comment


    • #17
      Revino te rog cu detalii si eventual poze in soare dupa montaj, ma intereseaza stopurile si semnalizarile.

      Merci anticipat.

      Comment


      • #18
        O sa fac poze dupa ce o scot de la vopsit momentan e la vopsitorie ca ma zgariat in parcare..... si maine intra in service ... poate cand o so scot atunci revin cu poze

        Comment


        • #19
          Pana la urma si-a pus cineva becuri cu led pe stopuri si pozitii, inclusiv semnalizari pe accord? ca ma bate si pe mine gandul, dar nu stiu ce sa iau si nu prea vreau sa iau vreo chinezarie. Mersi.

          Comment


          • #20
            pozitii de la philips si semnalizari de pe ebay
            stopuri nu
            "Ethics. That's always so inconvenient."
            Cal Lightman

            Comment


            • #21
              a deci pe spate nu ai umblat decat la semnalizari sa inteleg? Nu semnalizeaza mai repede cu becurile cu led? imi poti trimite si mie pe privat(sau aici daca nu se considera reclama) un link cu ce ai cumparat tu? multumesc.

              Comment


              • #22
                ba da, trebuie instalate si rezistente pentru ca semnalele sa clipeasca in ritmul normal; iar acestea trebuie obligatoriu prinse pe metal si nu plastic pentru ca se incing foarte tare;
                cand am vreme sa explorez prin laptot iti pun linkurile aici
                "Ethics. That's always so inconvenient."
                Cal Lightman

                Comment


                • #23
                  Eu am leduri CREE soclu 7443 pe stopuri.

                  Comment


                  • #24
                    Cum se comporta si de unde le-ai cumparat? (pana acum, cu o exceptie, am gasit numai chestii in care nu am incredere)
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • #25
                      Le-am luat din UK. La momentul respectiv, am cautat sa cumpar cele mai puternice leduri existente.
                      Dupa montaj, am facut poze pentru a compara intensitatea luminoasa ziua / noaptea / in soare. Sunt mai puternice decat becurile standard.

                      Comment


                      • #26
                        eu la cw2 nu am folosit led-uri si pentru stopuri pentru ca nu am gasit solutie care sa creasca intensitatea luminii fara a afecta nuanta de rosu si nici felul in care arata vizual stopul

                        ce am pus eu pe masina pentru semnale e ceva genul acesta
                        http://www.ebay.co.uk/itm/2x-50w-T20.../161820028962?
                        stiu, scumpe dar de 2 ani isi fac treaba foarte bine
                        plus ca aveam nevoie de 2 albe si respectiv 2 amber pentru ca difera fata de spate sub aspectul acesta
                        pozitiile + luminile din usi sunt philips W5W la 4kK
                        Turkish
                        Senior Member
                        Last edited by Turkish; 20-11-15, 11:35.
                        "Ethics. That's always so inconvenient."
                        Cal Lightman

                        Comment


                        • #27
                          Luminile de interior la a mea provin dintr-un KIT pentru Acura TSX. Sunt placute cu leduri smd exact pe forma plafonierelor, luminilor din usi, luminilor de parasolar, luminilor de numar si portbagaj.

                          Cred ca de aici le-am luat: http://www.exledusa.com/exled-acura-...light-kit.html

                          Comment

                          Working...
                          X