LYN: '10 Honda Civic TYPE-R, Championship White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DS Performance poate
    Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
    '04 Accord 2.4 A/T CL9

    Comment


    • Au modificat denumirea in DS Performance, dar cred ca e aceeasi placuta (DS2000 si Performance).

      Eu am acum DS2500 pe discurile stock si sunt clar mai bune decat setup-ul initial. Nu te astepta totusi la minuni daca nu schimbi si discurile, ca un minim necesar.

      Contrar la ce am auzit, DS2500 nu necesita mare incalzire (franeaza bine mereu) si nici nu mananca grav discurile, am uzura absolut normala pentru 43000 km.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • ..doar ca sunt exagerat de scumpe.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • Asa e! DS2000 = DS Performance
          Ma gandeam sa pun discuri Tarox G88 ori Stoptech cu placute DS2000.
          Ex:Civic Type S FN1 '08
          Civic Type R FN2 '10

          Comment


          • Setul de Ferodo DS 2500 se gaseste la ~ 125 E

            Comment


            • Originally posted by LYN View Post
              Asa e! DS2000 = DS Performance
              Ma gandeam sa pun discuri Tarox G88 ori Stoptech cu placute DS2000.
              De ce nu pui kitul complet BBK de la Stoptech daca ai banii?

              https://www.tegiwaimports.com/stopte...8mm-front.html

              Daca vrei sa pastrezi etrierii stock, cred ca sunt OK discurile alese de tine, dar trebuie placute mai bune, macar DS2500.

              O alta alegere buna ar mai fi din ce am inteles Bladesport de la EBC cu placute Yellow de la ei.

              Sau asa: http://www.cplracing.co.uk/products.php?productid=33
              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

              Comment


              • Nu are cum sa puna kitul de la Stoptech pt ca nu-i permit jantele (nu incap etrierii) asta daca nu vrea sa puna distantieri.
                Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                1000 Locuri de vizitat in Romania

                Comment


                • Corect, trebuie ET42 sau ET45 (ultima e in functie de modelul jantelor, spite etc).
                  '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                  Comment


                  • M-am gandit si la BBK Stoptech, insa nu ma duc pe circuit ca sa am nevoie de asa ceva, si nu stiu daca merita investitia pt daily day.
                    Ex:Civic Type S FN1 '08
                    Civic Type R FN2 '10

                    Comment


                    • Nu prea merita

                      Comment

                      Working...
                      X