LYN: '10 Honda Civic TYPE-R, Championship White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc Taz!
    Ex:Civic Type S FN1 '08
    Civic Type R FN2 '10

    Comment


    • #32
      Ce faci ? Ne dam in seara asta?
      Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
      Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

      Comment


      • #33
        230 vs 200?


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        '17 Civic TypeR FK8 Championship White
        '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
        ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
        ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

        Comment


        • #34
          Este inca frig afara si nu am deloc aderenta cu gumele de vara, dar sa se incalzeasca putin si chiar sunt curios care e diferenta! Dar din mers ma bag
          Last edited by LYN; 25-02-14, 18:49.
          Ex:Civic Type S FN1 '08
          Civic Type R FN2 '10

          Comment


          • #35
            Eu plec saptamana viitoare , dar cand revin sigur o safie cald, cu Lsd ar trebui sa pleci mai bine
            Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
            Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

            Comment


            • #36
              As vrea sa schimb uleiul, m-am gandit la redline insa nu m-am decis intre 0w40 si 5w40, ce ma sfatuiti?
              Last edited by LYN; 26-02-14, 19:02.
              Ex:Civic Type S FN1 '08
              Civic Type R FN2 '10

              Comment


              • #37
                Pro s 5w40 , redline 0w40 o sa ti l cam pape cred, ca are noack mare, sakerut are 0w40 acuma, ia un review de la el, 5w40 e prea gros de la redline gen 10w40 sau 5w50 alte uleiuri! 0w40 redline e ce trebuie!
                P.S. ma bag si eu la o joaca sa vad cum stau pe langa un fn2 stock dar DOAR din mers, merci de intelegere))
                Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
                '04 Accord 2.4 A/T CL9

                Comment


                • #38
                  Motul Xlite 0w30 e foarte bun. Redline 0W40 a pus Xander si l-a cam papat, 5w40 o sa-l tragă si mai tare (de la Redline)


                  Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                  Comment


                  • #39
                    Eu folosesc RBF660 si nu am avut probleme cu fiertul lichidului pe Hungaroring nici cand aveam franele stoc nici acum cu BBK Stoptech....dar e foarte important ca aerisirea sa fie facuta corect....dar ca idee daca nu ai ganduri de trackday mergi linistit pe RBF600

                    Ai grija cu cat-back-ul ala ....depinde si de tine cat de mult suporti zgomotul.....mai ales la drum lung

                    PS: Sa o stapanesti sanatos

                    Comment


                    • #40
                      Multumesc phara!
                      Ex:Civic Type S FN1 '08
                      Civic Type R FN2 '10

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Den1GRator View Post
                        Motul Xlite 0w30 e foarte bun.
                        Cand ti'am zis de 0W30 erai batman, batman cu 5W-40!
                        E excelent, si eu tot modelul asta il folosesc, nu degeaba e aproape dublu la pret fata de celelalte doua modele "eco" 0w30 de la Motul.

                        Se vorbea de big brake kit, eu am configuratia stock cu placute stock si cauciucurile stock (Potenza 050A), iar la franare mai puternica intra ABS si pe uscat. Poate cu niste gume mai istete (il astept pe Xander sa isi puna Michelin-urile) sa se simta diferente in bine, insa parerea mea e ca daca nu folosesti masina la trackdays, o investitie de 1000+ EUR in BBK e pur si simplu moft.

                        Din cate am vazut, o configuratie cu discuri OEM + placute Ferodo DS2500 si, eventual, cu niste furtune racing e arhisuficienta pentru street/streetracing.
                        sigpic

                        HONDA - THE POWER OF DREAMS
                        Honda Civic Type-R FN2

                        Comment


                        • #42
                          Bine ma, ai avut dreptate m-am convins ca e bun acuma
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                          Comment


                          • #43
                            Baga cu incredere 5w40. Dupa cum spuneau si colegi, 0 o sa iti cam pape.

                            Comment


                            • #44
                              A schimbat cineva la fn2 bucsa de la volanta? cureaua de accesorii la cati km/ani se schimba si ce firma recomandati?
                              Ex:Civic Type S FN1 '08
                              Civic Type R FN2 '10

                              Comment


                              • #45
                                Curea conti sau gates, cel mai bine oem... dar dupa 100K km...5 ani +
                                Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
                                '04 Accord 2.4 A/T CL9

                                Comment

                                Working...
                                X