LYN: '10 Honda Civic TYPE-R, Championship White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara probleme!!!
    ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
    '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

    Comment


    • #17
      De vis.... Mult noroc!
      Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

      Comment


      • #18
        Multumesc mult baieti!
        Ex:Civic Type S FN1 '08
        Civic Type R FN2 '10

        Comment


        • #19
          Sa o stapanesti sanatos! Dupa ce te mai obisnuiesti cu ea o sa vezi ca o sa fie alte chestii la care vrei sa umbli mai repede decat "power-mods".

          Serpi si Hondata sunt ce trebuie, insa de CAI si catback m-as lipsi (ma rog, poate iti place cum suna si atunci se justifica). Mai repede frane mai bune, jante usoare, gume bune si eventual niste mici trick-uri (gen FRS) la geometrie.

          In rest, ca directie, motor si suspensie e brici masina, dupa ce inveti sa tragi de ea ca lumea, o sa vezi ca nu are nicio legatura cu FN1 sau, in cazul meu, cu CL7.
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • #20
            Multumesc Xander! Cu toate ca Fn1 meu nu era chiar stock avea unele modificari, dar nu are nici o legatura, asa e . Imi place mult de tot cum suna catback-ul invidia si cai-ul injen tocmai de asta as vrea sa pun.
            Ex:Civic Type S FN1 '08
            Civic Type R FN2 '10

            Comment


            • #21
              Ce lichid de frana recomandati dintre motul rbf 600, motul rbf 660 si ate super blue racing?
              Ex:Civic Type S FN1 '08
              Civic Type R FN2 '10

              Comment


              • #22
                S-o stapanesti sanatos Alin.
                Eu unu as pune catbaku si CAI (nu as pune Injen, ci CPL), astea cu un soft iti aduc 14-15 CP in plus, ceea ce e foarte OK. Dar si ce zice Xander sunt mods foarte importante ptr masina, niste jante usoare si un big brake kit fac diferenta big time.
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                Comment


                • #23
                  Originally posted by LYN View Post
                  Ce lichid de frana recomandati dintre motul rbf 600, motul rbf 660 si ate super blue racing?
                  Am discutat cu Vlad de la CDE acum o luna fix legat de chestia asta, si fix aceste nume au fost aduse in discutie.

                  Din ce zicea el, si lui si lui Alex Mirea (pilot de CNVC etc), le-a fiert lichidul de frana RBF660 pe Hungaroring dupa cateva ture... E foarte dubios, stiu, dar experienta bate teoria... Amandoi au pus ATE dupa si a fost OK, desi in teorie RBF > ATE.

                  Lichidul era nou, deci nu asta a fost problema (RBF660 e hidrofil si teoretic se degradeaza grav in timp).
                  '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                  Comment


                  • #24
                    sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai multi km!

                    Legat de lichidul de frana, mergi pe RBF 600 daca ai de gand sa-l schimbi mai rar, altfel 660 e foarte ok. E verificat si pe circuit si in mersul daily (eu asa merg de cand am masina) de mult prea multi oameni si functioneaza asa cum trebuie, numai ca trebuie sa ai si sistemul de franare ok sau aerisirea facuta cum trebuie
                    R 42659 - Milano Red Ep3

                    Comment


                    • #25
                      @Den1GRator - Multumesc de urari! Cai-ul de la CPL suna la fel de bine ca cel de la Injen?
                      @Xander - mersi de info!
                      @kinky_boy - Cat de des trebuie schimbat lichidul rbf?
                      Ex:Civic Type S FN1 '08
                      Civic Type R FN2 '10

                      Comment


                      • #26
                        Felicitari! Sa te bucuri de ea maxim!

                        Comment


                        • #27
                          Felicitari, foarte frumoasa pe alb!
                          2008 Honda Civic Type-R Mugenized

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc! @Weaselman, mersi! @ionut.balasa
                            Ex:Civic Type S FN1 '08
                            Civic Type R FN2 '10

                            Comment


                            • #29
                              Deci ai gasit-o Sa fie intr-un ceas bun si fara incidente.
                              '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                              '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                              ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                              ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                              Comment


                              • #30
                                in principiu la 2 ani, poate ceva mai repede pentru 660. Oricum pentru utilizarea in strada o sa fii safe chiar si asa mai hidrofil.
                                R 42659 - Milano Red Ep3

                                Comment

                                Working...
                                X