RAZVAN P: '07 Honda Legend 3.5 A/T, Lake Shore Silver Pearl (KB1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa te bucuri de bijuterie ! Acu' vreo trei-patru ani, la semafor la Eroilor, in Bucuresti, am ajuns in paralel cu un Legend. Am rugat soferul sa coboare geamul, ala putin contrariat, nu stia ce vreau, in capitala e riscant sa ceri chestia asta ! I-am spus zambind ca vroiam doar sa stiu daca e multumit de masina si ca e unul din cele doua Legend-uri vazute pana in acel moment...mi-a raspuns, la fel de zambitor, ca desi e fost sofer de Audi, BMW si alte "avioane", Legendul e un vis frumos si nu-i va mai trebui altceva vreodata....avea parul alb ca zapada si sunt convins ca era sincer !! Cand s-a facut verde a plecat ca racheta de pe rampa, am pierdut-o repede...frumoasa masina !
    WillyCR-VFAN
    Senior Member
    Last edited by WillyCR-VFAN; 09-02-14, 18:52.
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • #17
      Era si io sa ma bag la una mai demult, dar la putin timp marisera "astia" impozitele exponential si am renuntat, cu consumul m-as fi impacat , impozitul insa mi se pare mult prea mare

      Comment


      • #18
        plus ca acum exista minunata acciza peste 3000 cm3
        tot de la "dragutul" stat roman


        sent using digital smoke
        "Ethics. That's always so inconvenient."
        Cal Lightman

        Comment


        • #19
          Iti zic si aici sa te bucuri sanatos de ele, Razvane!
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • #20
            Multumesc frumos pt urari.Am sa revin sa raspund la intrebari acolo pe unde sunt!.Impozitul este singura mare problema a masinii.In rest am sa revin cu ceva date despre intretinere si consum.O saptamana faina tuturor!
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

            Comment


            • #21
              Sa te bucuri de ele cat vrei tu (fara probleme)!
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • #22
                Originally posted by dinoc View Post
                Era si io sa ma bag la una mai demult, dar la putin timp marisera "astia" impozitele exponential si am renuntat, cu consumul m-as fi impacat , impozitul insa mi se pare mult prea mare
                Si bineinteles si CASCO, a doua mare problema...

                Sa o stapanesti sanatos, Razvane!
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #23
                  Sa ai noroc de ambele Razvane!

                  Ce culori sunt?
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Sa te bucuri de ele, Razvan! Cand trec prin Iasi te sun.
                    _________________________
                    2008 Honda Accord TypeS Dark Mocha

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by razvan p. View Post
                      O saptamana faina tuturor!
                      Cum adica? Pai ai de gand sa intri doar saptamanal, tocmai acum?

                      Sa te bucuri de ele! Cand treci pe aici sa ma suni!
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #26
                        era asa..de luni cu saptamana faina!)

                        da herr udo!sigur ne vedem!vreau sa plimb balena pe acolo!

                        @ticker:amandoua sunt gri.nici una gri metalizat si voi reveni cand le voi indentifica codul culorii exact!
                        @merluciu: oricand sunt disponibil pt prieteni!
                        @xander: cam cat este asigurarea CASCO este si IMPOZITUL!RCA ar fi 360lei pe 6 luni!
                        @wagner:ms mult!

                        astazi am scos balena pe drum!...o incantare sa nu auzi diesel..))..in rest pui dimineata benzina si seara la parcare o cauti!)))

                        impozitele si asigurarea full casco sunt mari.frustrante chiar.pt moment nu ma privesc inca si vom vedea ce rezerva viitorul.nu voi intra in amanunte acum.sunt detalii neinteresante pe langa masina in sine!

                        e varianta fara NAVI are doar COMPAS!mai lipsesc CMBS SI LKAS si de asemenea un port usb!nici meniul din BC nu este cel complet.

                        ca amanunt:este prima HONDA cu indicator de nivel cu afsaj la spalatorul de parbriz.
                        razvan p.
                        Senior Member
                        Last edited by razvan p.; 10-02-14, 23:04.
                        ex CL7 AT 2006
                        CN1 Sport 2005
                        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                        Comment


                        • #27
                          Pt poze dam un search pe Google?

                          Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Razvan, eu am gasit asa ca gri-uri:

                            Pt Legend:
                            Graphite Pearl Metallic http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

                            Lake Shore Silver Pearl: http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

                            Pt Accord:

                            Graphite Pearl metallic: http://suchen.mobile.de/auto-inserat...NLY_DEALER_ADS
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              ms fain de help!.chiar ma uitam aseara dupa coduri de culori si astazi am vb cu KMR exact pe tema asta!culoarea este asta:Lake Shore Silver Pearl!cum o schimbam in titlu?

                              ai nimerit o si la Accord.

                              pozele vor veni si ele!vreau ceva mai ok decat am acum!

                              caut un cd cu navigatia honda sa vad daca pot sa l implementez la mine!am unitate DVD in portbagaj dar CD este pt GPS COMPASS!..

                              LElease,vreau sa discutam doar despre MASINA HONDA LEGEND!Am vrut topicul doar pt noi cei pasionati.aspectele celelate...nu sunt pt pasionatii honda!)))
                              razvan p.
                              Senior Member
                              Last edited by razvan p.; 11-02-14, 09:21.
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005
                              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                              Comment


                              • #30
                                Tare fain Legend-ul.

                                Daca nu ar fi Romanica o tara de kko, sa nu platesc o avere pe impozite & RCA ar fi o masina tare misto de drumuri mai lungi.

                                Cand ai timp si e curata astept poze. Nu-i graba, numai sa nu uiti de noi, ca e cam rara si nu se vede prea des pe soselele noastre pline de A6, 5 si E-uri..
                                Am un vecin la niste vile din apropiere care are una, dar nu e deloc cuminte prin oras cu ea.
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X