FLO72: '13 Honda CR-V 2.0 M/T Lifestyle 4WD Navi, Passion Red Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Descopar noi valente ale masinii in fiecare zi!
    Singurul lucru care i-ar lipsi ar fi cuplul Diesel-ului, dar daca stii cum sa-i dai gaz, merge chiar mai bine! Parerea mea! Ma rog, eu-s nou in Honduit, deci mai avem de-nvatat! Iar de cand am trecut iar pe benzina, pot spune ca va trebui sa-nvat din nou, sa conduc...
    Extrem de silentioasa, confortabila! Iar calitatea interiorului este ceva deosebit!
    Am de facut km cu ea, mai ales ca abia azi am incaltat-o de iarna! Era oferta cu cauciucurile cadou, dar la momentul livrarii, nu mai aveau! Si au adus ieri, iar dimineata am incaltat-o! Vedem cum merge acum, cu cele de iarna noi, ma refer la zgomotul la rulare (ca vad ca-i caldut afara...)!
    In fine, una peste alta, ma felicit singur pentru achizitia facuta! Si va tin la curent!
    Multumesc colegilor de forum, pentru informatiile furnizate, legate de CR-V, indiferent de motorizare, care m-au ajutat in luarea deciziei corecte!
    Si de unde pot sa cumpar un sticker cu Honda Fan?
    Multumesc!
    '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
    Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
    '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
    '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

    Comment


    • #17
      vobreste cu colegul ramm pt sticker
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #18
        Sa treci cu ea de 50-60 de mii atunci sa vezi cum trage. Abia atunci motorul isi da drumul ..ai sa vezi...viteza 2..3... de senzatie. Vezi ca viteza I e limitata ..nu-ti permite sa bagi piciorul..nu stiu la cate ture ... eu am fortat-o si a venit in nas.....
        Iar pentru mersul iarna..daca dai de greu...gheata..zapada....anulezi VSA si te scoti...evident cu anvelope de iarna, asa cum ai zis ca ai acum. Cu VSA scos nu mai mult de 40-50/h...si dupa ce iesi din necaz sa nu uiti sa-l cuplezi inapoi. Vezi ca daca ajungi pe panta cu gheata si se rupe tractiunea pe toate 4 rotile e najpa...pleaca la vale cu spatele fara sa poti sa-i faci mare lucru. Eu am patit-o de am transpirat tot.....dupa care am scos VSA si am reluat manevra si am urcat gheata fara probleme, evident cu anvelope de iarna. La voi e mai scurt timpul de reactie la cuplare spate, fata de 2006, cu cateva secunde ...dar secunde care fac diferenta. Nici eu nu am stiut initial ce trebuie sa fac ....dar tot citind pe forum m-am luminat. CRV-ul iese de oriunde dar sa fie echipat cum trebuie si sa fii nitel dibaci cu volanul. Nu sunt vreun maestru dar de 7 ani de cand o am am tot experimentat.....am ars un ambreiaj....si stiu ce-i poate pielea si unde sa o gadil...zic eu......
        Ce-ti spun aici sunt constatari facute de mine pe CRV-ul meu 2006, care are un motor mai aparte decat noile CRV-uri..mai 2000 cmc curati...de aceea am si consum de camion....14-15-16% in oras pe vreme de iarna...si cam la fel si vara daca ma mananca talpa si tin sa-mi fie racoare.


        Sticker de la Ticker......
        ramm
        omu cu warnu'
        Last edited by ramm; 21-12-13, 08:59.
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #19
          niet. ticker n-are sticker decat pe masina lui
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #20
            Am eu un sticker Hondafan in plus, dar cum facem sa ti-l dau, ca drum pe la Pitesti n-am prea curand...
            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

            Comment


            • #21
              i-am trimis un mesaj privat lui ramm, si sa vad cum o rezolv cu el! singura modalitate ar fi prin posta, cu plata, inclusiv a postei, ramburs! zic si eu...
              multumesc oricum!
              '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
              Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
              '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
              '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

              Comment


              • #22
                Eu am luat doua ( unul e pe masina, dar mai am unul dsponibil) de la cata crx. Ai putea sa il intrebi si pe el, s-ar putea sa aibe el o posibilitate sa te ajute.
                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                Comment


                • #23
                  Sa o stapanesti sanatos si fara probleme. Si eu vin dupa foarte multi ani de diesel si m-am obisnuit foarte repede. Ce iti recomand este sa uiti felul in care se conduce dieselul si sa nu faci comparatii cu motorina.

                  Bucura-te de ce poate sa-ti ofere masina asta, descoper-o, cunoaste-o mai bine ai vei vedea ca ai facut o alegere extraordinara !

                  Am 22000 km si in continuare ma surprinde placut in fiecare zi !

                  Drumuri bune si sarbatori frumoase !




                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  CRV - 2013 - 2.0 AT - Lifestyle - Crystal Black Pearl
                  www.ungurubulan.ro

                  Comment


                  • #24
                    In fiecare zi masina asta ofera surprize noi si ....placute !.....chiar e incredibila....nu dai nici o roaba de bani ca in cazul altor SUV-uri, te-astepti la ceva, dar ofera mult mai mult...trec anii si e ca vinul...devine mult mai interesanta !...nu-i asa de simplu cum crede lumea...distractie placuta cu CR-V-ul si, in general, de Sarbatori, anu' asta vor fi mult mai frumoase !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #25
                      SARBATORI FERICITE TUTUROR! MIE MOSUL MI-A CRAPAT PARBRIZUL FARA SOC MECANIC...IN MERS SI DOAR AM FOST CUMINTE...

                      VA ROG DACA ATI MAI AVUT(AUZIT) ASA CEVA ASTEPT ORICE RASPUNS DE AJUTOR.MENTIONEZ CA AM ANUNTAT DEALERUL CARE A FACUT FOTO SI ASTEAPTA RASPUNS DE LA CENTRU...DACA E PE GARANTIE SAU NU.LA CE M-AM UITAT EU NU SE VEDE UN SOC MECANIC EXTERIOR.
                      ACUM ASTEPT SA VINA LUNI CINE RASPUNDE LA HTR DE ASA CEVA DEOARECE ESTE IN CONCEDIU SI ALTCINEVA NU POATE

                      SCUZE CRED CA TREBUIA SA POSTEZ LA MINE ...SORRY OFAC ACUM.
                      ticker
                      Administrator
                      Last edited by ticker; 26-12-13, 10:00.

                      Comment


                      • #26
                        Nu, n-am auzit,......ciudat, foarte ciudat......si la neagra45 ceva de genul...nu e normal...chiar sunt curios sa vad explicatiile !!
                        WillyCR-VFAN
                        Senior Member
                        Last edited by WillyCR-VFAN; 27-12-13, 20:46.
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                          Nu, n-am auzit,......ciudat, foarte ciudat......si la neagra45 ceva de genul...nu e normal...chiar sunt curios sa vad explicatiile !!
                          Ce faci nene ...???...neagra45 a postat. Mai lasa jumarile ..ia o salata ceva..ai inceput sa-i zapacesti....
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • #28
                            dom' sef, nu io am postat!! din greseala, neagra o facu'! si-mi pare rau pentru el, acum, de sarbatori! bine ca l-a schimbat!
                            eu pe-a mea o bag la garaj, plec o perioada din tara, si sa stea la adapost de....vecini...
                            sanatate va doresc, si-un an nou cat mai bun!
                            '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
                            Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
                            '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
                            '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

                            Comment


                            • #29
                              Nu m-am uitat la post..... cand am vazut parbrize crapate-CRV IV-CT...era paranormala chestia si-mi placea....oricum parca prea devreme !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • #30
                                Salutare...
                                Cum am spus si deunazi, sunt nevoit sa bag masina la garaj o perioada, fiind plecat din tara! Cam o luna de zile!
                                Acum va-ntreb, ce ar trebui sa fac, sau sa-i fac masinii, pe perioada de pauza, sa nau avem probleme? La Skoda Octavia, 1.9 TDi, inca in proprietate, am avut-o in stationare si cate 2 luni, fara a fi miscata, si nu am avut probleme cu ea, mecanice sau de nici un fel! In afara faptului ca la prima miscare de pe loc, din cauza faptului ca rugineau discurile de frana (in special toamna-iarna, din cauza umiditatii ridicate), se auzea un zgomot cam mare, pana se curatau, dar apoi nimic! Si merge si acum, ca unsa!
                                Insa, CR-V-ul, fiind si nou, si benzina, as vrea sa aflu ce-as putea face cu el inainte si dupa stationarile prelungite in garaj! Nu am de ales, prin natura serviciului, s-o las in garaj, ca n-as lasa-o de nici un fel, dar asta e situatia!
                                Asa ca orice sfat este binevenit!
                                Multumesc anticipat!
                                In rest, va doresc un an nou cat mai bun, si sa ne auzim sanatosi!
                                '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
                                Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
                                '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
                                '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X