M4R1U5: '05 Honda Civic Hatchback 1.6 Sport BAR Edition, Vivid Blue (EP2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma bad. Sunt w5w

    power of dreams
    sigpic

    Comment


    • @Xander ai dreptate. Imi trebuie w2w.
      Am gresit eu cand am citit ce mi-a spus VladTns. Eu am inteles ca sunt w5w dar defapt a zis ca seamana cu w5w dar mult mai mici.
      Eu am mai schimbat si stiam ca forma cum arata de accea ieri cand am luat ledurile s au potrivit doar ca sunt albastre si eu vreau albe. Mi am anulat comanda de becuri osram w5w. Multumesc

      Asta e becul ce am nevoie

      power of dreams
      sigpic

      Comment


      • Daca e ca la ATR, toate soclurile de la tabloul de bord sunt Toshiba V-2, in care intra un bec de 9.5V (pe asta posibil sa nu il ai) care lumineaza afisajul de la computerul de bord si inca 2 tipuri de becuri de 12V - unele de 1.14W si unele FAT de 3W, ultimile luminand fundalul bordului, cele de 1.14W luminand indicatoarele de avarie, check engine, semnalizare, faza scurta/lunga etc. Toate sunt compatibile cu becuri led #74, care au cam 5mm diametru, deci cat are si un w2w vad acum. Totusi in locul unde erau cele de 3w originale, trebuie ceva mai serios ca numar de lumeni - macar 15, daca vrei sa se vada ceva. La un prim search vad ca w2w are 7 lumeni.

        Sent from my SM-G925F using Tapatalk
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • Soclurile sunt toate toshiba v2


          Toate becurile sunt identice.se vedea ok inainte. Iar pt baterie ulei usi deschise ceck engine si frana de mana cred ca sunt leduri lipite pe placa electronica .cel putin eu asa cred pt ca am soclu decat in spate la cheia aia pt imobilizator.

          power of dreams
          sigpic

          Comment


          • Deci de dimineata am testat philips urile h1 ce le am montat in weekend si sunt foarte multumit de ele
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by M4R1U5 View Post
              Soclurile sunt toate toshiba v2
              Toate becurile sunt identice.se vedea ok inainte. Iar pt baterie ulei usi deschise ceck engine si frana de mana cred ca sunt leduri lipite pe placa electronica .cel putin eu asa cred pt ca am soclu decat in spate la cheia aia pt imobilizator.

              power of dreams
              Scoate toate soclurile si uita-te in lumina prin ele. Daca vezi pictograma in fata, inseamna ca au becuri si check engine, frana de mana etc. Daca nu, inseamna ca sunt de iluminare fundal, prin alea nu vezi ca au dispersie laterala.

              Posibil sa fie cum zici tu, cu led-uri lipite pe placa, sunt cam putine becuri fata de cate am eu la ATR (vreo 20 cred).
              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

              Comment


              • Exact asa am facut si in zona cu ceck engine se vede doar pictograma cu cheia verde de la imobilizator.
                Am cumparat azi 10 becuri normale w2w osram.



                power of dreams
                sigpic

                Comment


                • Salutare!masina ruleaza in continuare fara probleme.Nu prea am mai scris pt ca nu am mai facut drumuri lungi cu ea,si nici nu a mai fost nevoie sa schimb ceva la ea.
                  La vara cand o sa vin in tara masina o sa fie la vanzare. Pana atunci o sa fac un post de vanzare asa cum trebuie.

                  sigpic

                  Comment


                  • Masina se vinde!!!
                    Las aici anuntul de pe olx
                    https://www.olx.ro/oferta/vand-honda...tml#fc7b5d044a
                    sigpic

                    Comment


                    • 210600km schimbat ulei plus filtru ulei shell helix ultra 5w40 si purflux plus curatat filtru sport aem cu solutie speciala
                      se poate inchide,masina s-a vandut
                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X