M4R1U5: '05 Honda Civic Hatchback 1.6 Sport BAR Edition, Vivid Blue (EP2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    va multumesc pentru urari
    sigpic

    Comment


    • #17
      Frumoasa ! sa ai parte de ea !

      Poti sa imi spui te rog cam cat ulei ti-a mancat pana in tara si cat a costat ? poti sa-mi dai msj privat

      Comment


      • #18
        masina a costat 3900 euro iar cu toate cheltuielile + taxa de mediu 5000 euro
        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by Valyi View Post
          Frumoasa ! sa ai parte de ea !

          Poti sa imi spui te rog cam cat ulei ti-a mancat pana in tara si cat a costat ? poti sa-mi dai msj privat
          ti se pare ca iti mananca nitel ulei?...daca da...si eu am observat ca trebuie sa fiu mai atent ca din cand in cand mai trebuie completat...si am citit pe forumumul din UK ca cica este normal sa manance mai mult ulei daca ai un condus mai sportiv...gen 500ml la 1000 km....

          Comment


          • #20
            Este exagerat de mult la 1.000KM, 500 ml , poate la 10.000KM cantitatea respectiva, verificati valva PCV! asta poate sa creasca consumul de ulei, filtru OEM de ulei obligatoriu, si un ulei de '' boutique '' de la tudorart sau opieoils.uk , eu recomand fuchs titan pro s pt honde, calitate-pret = exceptionala ! + singurul ulei care honda mea nu il papa (DELOC nici 50 ml la 9.000km , asa ii fac schimbul) , vede redline zi de zi , am testat si castrol si mobil si motul 300v...
            Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
            '04 Accord 2.4 A/T CL9

            Comment


            • #21
              Originally posted by Dan101 View Post
              Este exagerat de mult la 1.000KM, 500 ml , poate la 10.000KM cantitatea respectiva, verificati valva PCV! asta poate sa creasca consumul de ulei, filtru OEM de ulei obligatoriu, si un ulei de '' boutique '' de la tudorart sau opieoils.uk , eu recomand fuchs titan pro s pt honde, calitate-pret = exceptionala ! + singurul ulei care honda mea nu il papa (DELOC nici 50 ml la 9.000km , asa ii fac schimbul) , vede redline zi de zi , am testat si castrol si mobil si motul 300v...
              spune mi te rog si ce xWxx are uleiul care il recomanzi tu,si ce ulei ar fi recomandat la peste 160k km,nu e vorba de bani e vorba sa nu fie prea subtire sa il manance
              sigpic

              Comment


              • #22
                Salut! La peste 160k iti recomand 5w40- Eneos Sustina,sunt deja la al3lea schimb si se comporta ok,consumul meu de ulei in 10k este aprox 1-1,5L max.
                h o n d a c i v i c satin silver ep 1

                Comment


                • #23
                  cati km are masina ta si ii dai cox?
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    5W40 clar, fuchs titan pro s, e un ulei sport ester, eu zic ca nu o sa pape deloc sau gen ff putin gen 200 300ml... in eneos nu am incredere, plus ca e un ulei NORMAL , fara nimic special in el... mergi pe titan pro s
                    Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
                    '04 Accord 2.4 A/T CL9

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Dan101 View Post
                      5W40 clar, fuchs titan pro s, e un ulei sport ester, eu zic ca nu o sa pape deloc sau gen ff putin gen 200 300ml... in eneos nu am incredere, plus ca e un ulei NORMAL , fara nimic special in el... mergi pe titan pro s
                      multumesc
                      fuchs titan pro s 5w40 e mai bun ca motul 300v 5w40?
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        cine poate sa imi spuna si mie unde gasesc un adaptor 2din pt bordul meu,eu am amandoua lateralele rotunjite mai mare sus mai mic jos,pe net gasesc numai modelul cu o parte dreapta si una rotunjita
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by M4R1U5 View Post
                          multumesc
                          fuchs titan pro s 5w40 e mai bun ca motul 300v 5w40?
                          Pt daily clar, merge 10k km, nu 6.000 ca motul, nu este un ulei pur racing ci " sport " + la bani mai putini...vine la bidon de 5l
                          Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
                          '04 Accord 2.4 A/T CL9

                          Comment


                          • #28
                            multumesc eu asta am nevoie ceva de zi cu zi si din cand in cand sport
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Distractie placuta !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • #30
                                Salut, sa ai noroc de masina, e superba, am si eu niste intrebari, 3900 a costat fara adus in tara banuiesc, nu? Si eu caut de ceva timp un EP2, dar parca nu as merge pana in germania dupa ea.
                                Poti sa imi spui te rog, si ce consum ai scos cu ea pe autostrada, si la ce viteze, si daca te-ai uitat cumva, in ce turatie sta la 130 km/h ?



                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                http://hondafan.ro/forum/album.php?albumid=363

                                Comment

                                Working...
                                X