Feedback: cei mai rai asiguratori, cele mai bune polite asigurari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cel mai bine ar fi sa-i intrebi chiar pe cei de la ASKO cu ce asiguratori nu au avut probleme.

    Comment


    • #62
      M-a atins astazi un tip in trafic, la schimbarea benzii fara sa se asigure. Mi-a julit o portiera, care insa era deja zgariata de mine intr-un stalp de la poarta si oglinda se regleaza cam ciudat. Ce sa fac legat de portiera?
      Orice sfat e binevenit...nu am prea avut incidente intrafic...

      Comment


      • #63
        Sa o repari pe RCA-ul tipului, sau pe CASCO al tau cu regres pe RCA-ul lui. Asta daca i-ai luat numarul.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • #64
          Tks. Da, m-am intalnit cu omul si am facut „amicala”. Am miscat putin oglinda si pare ca functioneaza, a ramas totusi zgariata. Are la Allianz RCA-ul...nu-mi dau seama ce vor zice de usa, pt ca era deja zgariata...dar nu am ajuns la CASCO pe acest incident.

          Comment


          • #65
            Cred ca poti sa intrebi la ASKO, cred ca ei au o intelegere cu Allianz sa te duci cu masina direct la ei. De usa nu stiu. Nu poti sa zici ca a fost zgariata tot acum? Poate sa-ti deconteze mai putin?
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #66
              Ca rezultat al unei discutii avute in privat cu colegul IB (pentru care nu exista suficiente multumiri ), atasez un link referitor la costul inserarii clauzei decontarii directe in polita RCA: http://www.1asig.ro/Cat-costa-clauza...,100-56764.htm

              Comment


              • #67
                Originally posted by Bazilide View Post
                Tks. Da, m-am intalnit cu omul si am facut „amicala”. Am miscat putin oglinda si pare ca functioneaza, a ramas totusi zgariata. Are la Allianz RCA-ul...nu-mi dau seama ce vor zice de usa, pt ca era deja zgariata...dar nu am ajuns la CASCO pe acest incident.
                Nu zici nimic ..ca era zgariata ...etc...etc. Cu amiabila te duci la constatare la Allianz sa-ti treaca totul vezi ca sunt jmecheri...sa-ti treaca absolut tot, si le arati tu unde se balambane oglinda si ce nu mai e cum era ( http://www.allianzdirect.ro/ce-fac-in-caz-de-dauna.html) Ilfov-Chiajna-ASKO INTERNATIONAL SRL HONDA Sos. de Centura,57, este in lista lor. Te duci apoi la ASKO le dai constatarea le arati si lor ce e defect si ce trebuie vopsit, evident in conformitate cu ce a trecut Allianz. Intrebi cat dureaza reparatia si incerci sa obtii "replacement car". De obicei te ajuta si te cheama sa predai masina la reparat cat iti pot asigura masina la schimb. Cand iei masina de la reparat fii atent la toate detaliile...cum au fost asamblate piesele, nuanta vopselei..etc..etc. Allianz s-ar putea sa-ti sugereze un service de al lor. Daca masina nu a mai fost in totalitate vopsita sau vopsita dar tot la HONDA iti recomand ASKO stiu sa vopseasca bine numai cu vopsele Honda. Un pic daca ai schimbat nuanta e de rau....asculta-ma ce-ti spun sunt patit. Succes.
                NB - Sa nu ceri sa faci lucrarea la DAB AUTO..mai pe ocolite te vor refuza. Sunt foarte buni in materie de vopsitorie dar si f scumpi....
                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                Comment

                Working...
                X