DOC: '07 BMW X3 X-Drive 35d M-Sport, Black Sapphire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Honda e mai calda si mai simpatica, dar..... s-o stapanesti sanatos !!...in curand o s-o vinzi !...distractie placuta !!
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • #17
      De ce? Vrei sa o cumperi?

      Nu cred ca iti place modelul acesta. Prea mic si prea nervos pentru tine camionul bavarez.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #18
        Multa bafta doc cu noua achizitie. Auzi, acum nu iei si forumul BMW? Poate reusesti sa-l cureti. Is vreo 10 smecheri pe acolo care strica tot. Si inca ceva...o rugaminte daca se poate...sper sa nu te vad vreodata vara la 35 de grade cu gluga in cap in BMW...

        Comment


        • #19
          Originally posted by BV26CAT View Post
          Multa bafta doc cu noua achizitie. Auzi, acum nu iei si forumul BMW? Poate reusesti sa-l cureti. Is vreo 10 smecheri pe acolo care strica tot. Si inca ceva...o rugaminte daca se poate...sper sa nu te vad vreodata vara la 35 de grade cu gluga in cap in BMW...
          Ahaaa, deci Doc ia forumuri... si le si curata
          Bravo Doc, nu ma asteptam
          Ia-l si p-ala de la BMW, nu te lasa.
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #20
            Fac colectie, ce stii tu.

            Am reusit ieri sa conectez iPhone-ul la bluetooth, dar nu cred ca-mi activeaza microfonul. O sa incerc cu un telefon un pic mai vechi, posibil sa fie de vina versiunea de iPhone. Manualele nu ma prea ajuta ca sunt in germana.
            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

            Comment


            • #21
              Felicitari pentru alegere , interiorul ala arata demential Modificari pe viitor la motor ?
              Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

              Comment


              • #22
                Am deja o modificare ca ii urca cuplu la 700Nm, dar o voi folosi dupa ce ma obisnuiesc un pic cu masina si X-Drive. Cutia de viteze este un ZF 6HP34 generatia a 2 a care poate duce cuplu de intrare de 850Nm.

                SPECIFICATII TEHNICE BMW X3 3.0sd
                Nr. usi 5
                Nr. locuri 5
                Motor (tip / cilindri) L6
                Combustibil Diesel
                Cilindree (cmc) 2993
                Cutie viteze (tip / trepte) Automata (6)
                Putere maxima (CP/rpm) 286
                Viteza maxima (km/h) 240
                Acceleratie 0-100 km/h (s) 6.4
                Consum urban (l / 100 km) 11.3
                Consum extraurban (l / 100 km) 7.2
                Consum mediu (l / 100 km) 8.7
                Lungime (cm) 457
                Latime (cm) 185
                Inaltime (cm) 1674
                Greutate (kg) 1950
                Volum portbagaj (l) 480 / 1560

                BMW X3 3.0sd 286bhp /// 0-100km/h 6.4s /// 0-160km/h 15.2s /// 0-1000m 26.7s
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment


                • #23
                  Vad ca o pregatesti deja de vanzare Ai inceput cu specificatiile tehnice. Pune si pretul, sa scapam de o grija ))
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #24
                    Nu e de vanzare, momentan.

                    Sper la primavara sa mai apara in familie inca o Honda.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • #25
                      ce model?
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Inca nu m-am decis, dar sigur va fi un benzinar AT.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #27
                          Cum ti-am zis si azi, s-o stapanesti sanatos. Trage in mare fel iar interiorul arata de 10 ori mai bine decat in poze.
                          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc. Interiorul m-a atras si pe mine atunci cand am avut de ales intre X3 si seria 3. Zici ca ieri a foat cumparata masina, asa de bine a fost intretinuta.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Doc View Post
                              De ce? Vrei sa o cumperi?

                              Nu cred ca iti place modelul acesta. Prea mic si prea nervos pentru tine camionul bavarez.
                              Asa e, nu-mi place X3, ti-am spus deja. M-as plimba, de fiecare data cand as avea ocazia, cu X5, e altceva, dar n-as cumpara. Nu-mi mai plac masinile mici, dar nervoase da. Daca as avea banii, i-as da, fara sa clipesc, pe un Acura MDX, pe un ML sau pe un viitor CR-V, am mai facut treaba asta cu CR-V si o s-o repet,.....dar niciodata pe un SUV de la BMW, Audi sau VW,....gusturile nu se discuta !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • #30
                                Chiar si pe un Forester Diesel-Boxer. Cea mai buna tractiune integrala din cate s-au facut vreodata.

                                Comment

                                Working...
                                X