DOC: '07 BMW X3 X-Drive 35d M-Sport, Black Sapphire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine a zis ca eu mi-am masina de teren? Niciodata nu voi baga X3-ul in nameti doar ca sa demonstrez altora ca pot sau ca sunt smecher. Eu mi-am cumparat o masina de familie, cu un sistem 4x4 performant pe sosea si super motor.

    Turkish cred a inteles cel mai bine de ce am cumparat eu aceasta masina.
    Honda CRV sau BMW X3 se afla in aceeasi clasa, masini inaltate ce ruleaza foarte bine pe sosea, dar pot intra si pe un forestier.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • Originally posted by KMR View Post
      Am mai spus-o ( voi repeta pentru cei ce nu stiu sa citeasca, sa inteleaga, etc ): Nu sunt moderator. Nu cred ca e greu de inteles.
      Iti lamuresc eu pricina. Faptul ca nu esti moderator surprinde, fiindca altminteri ai avea toate atuurile: dedicare, spirit de observatie, vechime, parc auto, agresivitate, tact, carisma ... Lumea te place, ce sa mai
      Nu ma lua in serios, glumesc, desigur.

      On topic: Doc, felicitari pentru masina. Te-ai priceput sa dai banii potriviti pe o masina care ii merita. Sa profitam acum, cat nu se epuizeaza resursele planetare de petrol. Dupa aia o sa le admiram prin muzee.
      Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

      Comment


      • mod edit

        Nu iti face probleme d-astea Rumburak. Nicio sansa sa te iau in serios. N-am cum.
        Ma surprinde asta cu moderatorul pentru ca am zis-o de multe ori ( ca nu sunt ) asa ca trag concluzia ca cel ce zice asta ( ca sunt moderator ) ...

        L.E. @Doc: daca te deranjeaza offtopicul facut de mine poti da "report post"
        ramm
        omu cu warnu'
        Last edited by ramm; 11-02-14, 11:09.
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • Daca dau report, trebuie sa-l citesc si sa ma apuc de sters. )
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • Originally posted by Rumburak View Post
            Iti lamuresc eu pricina. Faptul ca nu esti moderator surprinde, fiindca altminteri ai avea toate atuurile: dedicare, spirit de observatie, vechime, parc auto, agresivitate, tact, carisma ... Lumea te place, ce sa mai
            Profit de ocazie si clarific odata pentru totdeauna statutul bunului meu coleg KMR in speranta ca nu va mai fi nevoie sa intampine tot felul de reprosuri legate de acest detaliu.
            Alaturi de echipa de moderatori ne mai sunt alaturi 4 persoane - pretorian, KMR, Delphi si Maruta - fiecare, mai mult sau mai putin, cu un scop anume:
            primul dintre ei (adus in echipa la propunerea unuia dintre colegi), ne ajuta in ale tehnicii, urmatorii doi (rugati chiar mine din motive pur personale), ne sunt alaturi tot timpul si nu de putine ori ne consultam in tot felul de situatii (experienta lor de viata dar si in ale tehncii canteresc mult respectiv simpatia de care se bucura in sanul acestei comunitati), iar ultimul dintre ei se va ocupa de relatiile externe in relatia cu HTR, dealeri, sponzorii pentru INH. Stiu, poate suna mai hamham dar adevarul e ca e un om cu multe relatii si intotdeauna ne-a reprezentat cu brio.

            Sigur ca fiecare din ei ne pot influenta o decizie sau alta, ceea ce e foarte bine, la urma urmei sunt oameni care au constribuit foarte mult la bunul mers al forumului (ba da, mai sunt si altii, nu sunt numai ei), apreciati si simpatizati in mai toate cercurile si bisericutele HONDA, fie ele virtuale sau reale ( in toate nu, ca nu-s sfinti!) si nu in ultimul rand, seriosi, bine intentionati, stabili si oricand pregatiti sa ne dea o mana de ajutor.

            Concluzia: prezenta lor e una bazata pe motive personale dar si democratica (fiindca n-am auzit pe nimeni in randul colegilor moderatori sa o reclame). Pentru orice alte nelamuriri, va stau la dispozitie pe PM.


            @Doc: frumusel vaporasul, sa-l terfeliti sanatosi!
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • Vor fi in continuare probleme daca nu este semnalizat acest statut in mod clar. Membrii cu vechime poate ii cunosc si respecta pe colegii in cauza, insa probabil nu toti ceilalti vor accepta sa fie pusi la punct (cu sau fara temei) de catre cineva care aparent e simplu membru.
              Rumburak
              Senior Member
              Last edited by Rumburak; 13-02-14, 19:08. Reason: mobile signature removal
              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

              Comment


              • Simpli membri. dar te mai uiti la vechime, nr. de postari, context...
                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                Comment


                • Am ajuns la 73.400km, coafura rezista. Astept sa vina caldura sa ii fac o mica revizie (ulei si filtre) si o curatare de interior. Iarna asta si-a lasat cateva urme, atat la interior cat si la exterior. In rest nu vede decat apa, paie si bataie.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • La naiba, a ta merge cu apaaaaa! Multi km inainte!
                    Te-am vazut azi prin Chiajna City, eram undercover cu reno.
                    '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                    Comment


                    • @Doc mai ai putin si ajungi cu km aproape honda mea, care sta pe dreapta la caldura in lipsa de drumuri externe
                      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                      Comment


                      • @[g] - am fost intr-o vizita la Asko.

                        @Sindrom: nici a mea nu merge prea des, dar a vazut cateva drumuri la munte pentru schi si ture de bicicleta. Oricum, de fiecare data cand ies cu X3-ul la plimbare devine o placere. Mi-as permite sa spun ca nu mai suspin momentan dupa Type-R si k20. Motorul de 3.0l biturbo diesel este ceea ce trebuie pe un X3. Sunt curios cum se misca cel tri-turbo. Masina este departe de a fi perfecta. Am descoperit ca scaunul soferului scartie, la fel si pielea din interior. Cand vine caldura va trebui sa aplic un tratament pentru piele si sa gasesc greierul din scaun. Scaunele de piele chiar daca au o gramada de reglaje, sunt foarte bine profilate si confortabile, parca nu sunt pentru mine. In nu mi-am gasit pozitia la suportul lombar. Mi-as fi dorit modelul Recaro din FN2. Va trebuie sa rezolv problema cu dezaburirea oglinzii din dreapta. Iarna asta am simtit lipsa acestei optiuni .
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • Originally posted by Doc View Post
                          ... Masina este departe de a fi perfecta. Am descoperit ca scaunul soferului scartie, la fel si pielea din interior. Cand vine caldura va trebui sa aplic un tratament pentru piele si sa gasesc greierul din scaun. Scaunele de piele chiar daca au o gramada de reglaje, sunt foarte bine profilate si confortabile, parca nu sunt pentru mine. In nu mi-am gasit pozitia la suportul lombar. Mi-as fi dorit modelul Recaro din FN2. Va trebuie sa rezolv problema cu dezaburirea oglinzii din dreapta. Iarna asta am simtit lipsa acestei optiuni .
                          Unde se poate vedea masina? Accepti si schimburi?
                          Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                          Comment


                          • Nu este de vanzare.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • Originally posted by Doc View Post
                              ... Masina este departe de a fi perfecta. Am descoperit ca scaunul soferului scartie, la fel si pielea din interior. Cand vine caldura va trebui sa aplic un tratament pentru piele si sa gasesc greierul din scaun. Scaunele de piele chiar daca au o gramada de reglaje, sunt foarte bine profilate si confortabile, parca nu sunt pentru mine. In nu mi-am gasit pozitia la suportul lombar. Mi-as fi dorit modelul Recaro din FN2. Va trebuie sa rezolv problema cu dezaburirea oglinzii din dreapta. Iarna asta am simtit lipsa acestei optiuni .
                              Probleme in Paradis...?
                              Pare a fi totusi o masina de pe planeta asta...!
                              Cu bune (unele foarte bune) si altele mai putin.

                              E semn bun ca incepi sa iti dai seama.
                              Oricum bucura-te de ea in continuare!
                              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                              Comment


                              • Nu stiu de ce ar fi probleme. N-am zis ca BMW-ul X3 este masina suprema sau ca nu mai exista alta masina mai buna, insa motorul de 3.0l biturbo este ceva deosebit si poate fi laudat chiar daca suntem pe un forum Honda. Nici Honda nu este masina perfecta si totusi am laudat-o de atatea ori. Asta inseamna ca trebuie sa fie de pe alta planeta? Daca fac o comparatie intre cele 2 modele CRV 2007 si BMW X3 2007, atunci pot spune ca X3-ul ofera ceva mai mult decat Honda. E si normal, vorbim de clase, motoare si preturi diferite. Asta nu inseamna ca trebuie sa sterg pe jos cu CRV-ul ca nu are motor de 3.0l, 4x4 real sau piele adevarata.

                                @ro861: ceva nu se leaga. Iti place sau nu, trebuie sa accepti ca masinile nu sunt perfecte. Iar eu nu am laudat BMW-ul mai mult decat Honda. Apreciez ambele marci si la fiecare apreciez cate un anumit model sau motorizare.
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X