Carlig remorcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din butonul de pe bord. Eu asa am.
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #17
      eu am senzori aftermarket, n-am nici un buton la ei.

      Comment


      • #18
        Nu cred că e foarte complicat să pui buton de dezactivare.

        Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • #19


          Cam asta a fost

          Comment


          • #20
            Sunt variante pentru dezactivarea senzorilor. Ori se face o treaba buna si trage un buton discret in fata sau pune unul in porbagaj. De asemenea poate sa puna siguranta pe firul de + si cand o scoate teoretic n-ar trebui sa mai mearga.

            Solutii sunt, rabdare sa fie

            Jcar, ti-au dat jos bucata aia de fier din locul unde se prinde carligul pe masina sau au reusit s-o lase acolo?(imi scapa cum ii zice)
            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

            Comment


            • #21
              Originally posted by Sindrom View Post
              Sunt variante pentru dezactivarea senzorilor. Ori se face o treaba buna si trage un buton discret in fata sau pune unul in porbagaj. De asemenea poate sa puna siguranta pe firul de + si cand o scoate teoretic n-ar trebui sa mai mearga.

              Solutii sunt, rabdare sa fie

              Jcar, ti-au dat jos bucata aia de fier din locul unde se prinde carligul pe masina sau au reusit s-o lase acolo?(imi scapa cum ii zice)
              Au dat-o jos pentru ca sistemul de prindere la carligul meu venea chiar in locul ei si in plus e muuult mai solid decat ce aveam pus acolo.

              Comment


              • #22

                Am facut-o si p'asta

                Comment


                • #23
                  Exact acelasi suport folosesc si eu.
                  O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                  Comment


                  • #24
                    Salut!

                    Vreau sa imi pun carlig pentru a monta suport pentru biciclete si am vazut pe threadul acesta cativa care si-au instalat.

                    Ma puteti ajuta cu cateva detalii?

                    - unde ati montat carligul?

                    - carligul semidemontabil (cel care se prinde cu 2 suruburi) are vreun sistem anitfurt? Nu e usor pentru un eventual hot sa desfaca cele 2 piulite si sa plece cu tot cu carlig, suport si biciclete?

                    - suportul de la Thule pentru 2 biciclete am inteles ca se poate pune un lacat. Cat de incredere e acest sistem anitfurt?

                    Mai pe scurt: aveti incredere sa lasati bicicletele pe suport nesupravegheate?

                    Multumesc
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/dracones/

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by dracones View Post
                      Mai pe scurt: aveti incredere sa lasati bicicletele pe suport nesupravegheate?
                      Nu, se fura foarte rapid chiar si cele de pe suportii care se inchid cu cheie.
                      Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                      Comment


                      • #26
                        Salut,

                        O sa reinvii un pic threadul, as vrea sa-mi montez si eu un carlig de remorcare pe un CU2 (biciclete, remorcuta, etc), cat mai ascuns, cat mai detasabil. Am gasit asa ceva:
                        http://www.ebay.co.uk/itm/Towbar-Wes...wAAOSwImRYEcvo
                        Acum intrebarea mea e legata de partea electrica. Cine si-a montat carlig OEM, stie daca instalatia electrica cu 13 pini e pe CAN bus? Si astia de pe ebay au un electric kit dedicat cu vreo 81 lire sau am mai gasit ceva pe can bus de pe la noi: https://www.autolux.ro/instalatie-el...plu-unikit-3p/
                        Recomandari?
                        Be the change you wish to see in the world - Ghandi.
                        Accord 2.4MT 2009

                        Comment

                        Working...
                        X