Honda Nord (Bucuresti)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Honda Nord (Bucuresti)

    În cadrul Salonului Auto Bucureşti & Accesorii 2013, Honda a anunţat deschiderea unui nou dealer operat independent – Honda Nord, poziţionat in zona de nord a capitalei (Pipera). Operaţional din luna noiembrie, noul dealer va comercializa la noul showroom în exclusivitate automobile şi motociclete Honda, piese de schimb şi accesorii. De asemenea, va asigura şi servicii de constatare rapidă, diagnoză, întreţinere, reparaţii mecanice şi electrice, tinichigerie-vopsitorie şi ITP.

    Până în 2016 noul dealer Honda Nord şi-a propus să comercializeze 600 de automobile şi 200 de motociclete Honda, ponderea cea mai importantă având-o modelele CR-V şi Civic pentru automobile şi gama NC700/750 şi CB500 pentru moto.
    Sursa:http://www.promotor.ro/masini-noi/ne...-dtec-11492069

    Locatia va fi in zona Pipera, langa Toyota Bucuresti Nord.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

  • #2
    O veste extrem de buna!
    Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
    Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
    1000 Locuri de vizitat in Romania

    Comment


    • #3
      Cu alte cuvinte, grupul tinta este format din vecinii lui Becali & co.!
      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

      Comment


      • #4
        Nu are legatura cu grupul tinta, doar ca acolo aveau deja totul pregatit.
        Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
        2 roti

        Comment


        • #5
          Eu l-am vazut acum 2 saptamani, era in constructie. Este gard in gard cu Toyota nord (INCHAPE). Initial am crezut ca este vorba de o relocare a ASKO. Nu credeam ca mai poate investi cineva bani in asa ceva, avand in vedere cate Honde se mai vand acum, auto si moto. Acum chiar va fi concurenta serioasa intre ASKO, Carpati si Honda nord.

          Comment


          • #6
            E o miscare logica. Honda nu e reprezentata in zona asta. In plus acolo sunt deja toyo si lexie, grupul vag, mazda + fabulosul magazin de masini clasice. Mie si se pare un lucru bun ca se intensifica competitia intre dealeri. Sigur, as fi preferat sa fi fost asko.

            Sent from the nex
            "Ethics. That's always so inconvenient."
            Cal Lightman

            Comment


            • #7
              Un site si o localizare mai exacta? Zvonuri auzisem de mult si sunt interesat. edit: localizarea am inteles-o
              ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
              Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
              Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
              Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

              Comment


              • #8
                Foarte aproape de giratoriul care leaga pipera de petricani.

                Sent from the nex
                Turkish
                Senior Member
                Last edited by Turkish; 11-10-13, 09:29.
                "Ethics. That's always so inconvenient."
                Cal Lightman

                Comment


                • #9
                  Odata cu cresterea concurentei va creste si calitatea serviciilor oferite sau macar se vor mai regla preturile. Plus ca acum nu mai trebuie sa pierd 2 ore pe drum ca sa ajung la ei. Sa speram ca vor fi cel putin la fel de buni ca si cei de la Asko.
                  Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                  Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                  1000 Locuri de vizitat in Romania

                  Comment


                  • #10
                    Depinde de ce oameni vor angaja...

                    Comment


                    • #11
                      Multa lume care lucreaza aici, si care nu trebuie sa-si ia o zi libera sa ajunga la service, pe centura, in partea cealalta a Bucurestiului. In ton cu ce a spus si Dragos, sunt si eu. Lupta privind nivelul de calitate al serviciilor cred ca va fi data direct cu Asko, din punctul meu de vedere Carpati nu prea intra in ecuatia asta. Asta daca nu cumva anumiti oameni cheie din Asko vor fi "vanati".
                      -------------------
                      There is no point of having if you can't share.

                      Comment


                      • #12
                        super tare, pot sa las masina in service si sa ma duc pe jos la serviciu
                        '16 BMW 520xd
                        '15 FK2
                        ex '10 CU1
                        ex '07 CL7

                        Comment


                        • #13
                          Zona asta a crescut foarte mult in ultimii ani si de cand au facut cele doua pasarele se misca lucrurile ceva mai usor.
                          Mai tot ce se construieste in zona ia in calcul faptul ca acum e focalizata aici o masa mare de companii locale si multinationale care au multi angajati.

                          De exemplul mall-ul Pomenada a fost rezervat / inchiriat aproape 100% de acum un an pentru ca e totusi o zona cu potential comercial foarte bun.
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • #14
                            cea mai mare problema ar fi ca intre 8 si 9 nu misca nimic ) decat cu bicicleta
                            '16 BMW 520xd
                            '15 FK2
                            ex '10 CU1
                            ex '07 CL7

                            Comment


                            • #15
                              Eu locuiesc in Tei si informatia asta a venit ca o felie de tort, fac 5 minute pana acolo daca prind si bariera,... discutam cu Asko uneori despre distanta mare pana la ei si despre lipsa Honda din nord, in conditiile in care foarte multe marci isi instalau tabara in nord. Problema mea e ca nu stiu daca voi putea renunta la Asko, cel putin o perioada, depinde de ce va sti sa faca acest nou dealer, poate apar ceva oameni de la Asko, ....acum sunt prea multe necunoscute, vazand si facand !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment

                              Working...
                              X