Honda Nord (Bucuresti)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa o fi cum zici tu Injector, doar ca au am cutie manuala, pe barba mea ma refeream la faptul ca o sa apelez la prieteni care au service auto. E prea ieftina manopera ca sa renteze sa ma murdaresc eu.
    www.taiereculaser.ro

    Comment


    • oops, scuze n-am fost atent
      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

      … Jazz do it ...

      Comment


      • Astazi am facut revizia de 1an de la data achizitionarii masinii. Am fost foarte multumit atat de modul in care s-au comportat cei de la Nord cat si de.pretul final. Mi-au inclus gratis si un tratament de igienizare a instalatiei de aer conditionat, iar valoarea facturii a fost de 620 lei. Manopera a fost 125 lei, s-a considerat o ora de lucru. Am fost foarte multumi, cel putin reviziile si reparatiile minore sigur le voi face la ei. Sper sa nu-si schimbe "naravul asta".

        Trimis de pe al meu HUAWEI SCL-L21 folosind Tapatalk

        Comment


        • Cei de la Nord nu merita atentia si nicidecum banii dati. Prefer sa merg la un service fara pretentii.
          Pe langa faptul ca de aproape fiecare data factura proforma nu a avut legatura cu suma platita la fata locului, nici nu sunt serviabili, iar consultantii sunt incapabili sa-si puna un banal 'reminder' pentru a reveni cu o programare sau cotatie de pret. Mai mult, mai dau si chix cu unele lucrari. A fost oarecum nostim, cand mecanicul s-a faultat singur cu lucrarea facuta de el inainte cu ceva timp. Pacat ca eu am fost cel ce a decontat amuzamentul.

          Comment


          • Si eu a facut cateva lucrari si au fost ok .

            Comment


            • Voiam sa schimb uleiul si filtrele, nu am inca 20K dar am mai multe drumuri de facut.
              Si am completat ieri pe siturile a 2 service-uri din Bucuresti de Honda o cerere in aceasta directie.
              Nord mi-a spus veniti maine ( adica azi) si ceilalti zisera ca peste o saptamana si ceva.
              Asa ca am fost la Nord.
              Atmosfera relaxata, civilizata, am ajuns mai devreme dar a intrat imediat masina la lucru, si mi-au facut si o curatare a instalatiei de climatizare cadou, gratis.
              Care se simte!
              Preturile, mi s-au parut super OK. Nu dau cifre aici dar am ramas super placut surprins de operativitate si de preturi, mai mult decat convenabile; am luat consumabilele si uleiul de la ei.
              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

              Comment


              • @cerevelu: Asadar, reteta perfecta, (relativ) aproape de casa, mult, bun si ieftin...!
                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                Comment


                • Black Friday la Honda Nord: https://www.hondanord.ro/black-friday-2017/

                  Discount-uri la Diesel CRV de cca 9.100 EUR si 6.000 la benzina.

                  Comment


                  • Mie îmi place că de Black Friday CR-V -ul diesel are și 6 cai în plus http://prntscr.com/haye02

                    Asta da promoție.
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • Stie cineva cat a fost CR-V 2.0 Executive ADAS?

                      Comment


                      • 28 mii și ceva, nu mai știu exact dar până în 29.000 Eur
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • @Joszi - 28.490 EUR, adica 10.300 EUR discount - oferta exceptionala.

                          http://webcache.googleusercontent.co...k-friday-2017/

                          Comment


                          • Oh... l-as fi luat instant. Stiati ca sunt rate fara dobanda la Honda pana la sfarsitul anului? Ma rog, pe 12 luni e dobanda 0, comision administrare 0, comision analiza dosar 0. Practic peste 12 luni platesti doar cu 190 euro + TVA mai mult ("taxa logistica").

                            Comment


                            • Ii recomand cu caldura, la comanda pentru un honda ciivc 2020 au fost foarte profi, fata de alti dealeri personal mi s-au parut mult mai pregatiti.
                              Catalin21
                              Junior Member
                              Last edited by Catalin21; 17-01-20, 14:24.

                              Comment


                              • e prima data cand fac revizia la honda nord, 10 ani am facut doar la asko, si am ramas placut impresionat si de cum au lucrat dar mai ales de factura, diferenta mare fata de asko.
                                bravo baieti, mai trec pe la voi.
                                '16 BMW 520xd
                                '15 FK2
                                ex '10 CU1
                                ex '07 CL7

                                Comment

                                Working...
                                X