HONDA garantie extinsa la 5 ani / 160.000 km

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    scuzati-ma Dar nu v-a dat contractul/foile cu informaţii în mâna pt a vedea ce cuprinde ?
    Eu nu am facut-o la timpul ei şi costa 484€ dar mi să dat o copie după contract pt a vedea/citi ce şi cum acoperă.(am arătat la mine'n theard în postul #377 contractul scanerizat...numai că e în italiană)
    Chiar sunt curios dacă acoperă si în RO ce şi cum acoperea aici
    HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
    CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

    Comment


    • #32
      si-a facut cineva garantie extinsa?
      '16 BMW 520xd
      '15 FK2
      ex '10 CU1
      ex '07 CL7

      Comment


      • #33
        Si eu sunt curios..
        Din disutiile avute cu cei de la ASKO, se pare ca acum este si un disocunt de 25% pentru varianta premium 2 ani. In plus se pare ca si primele cifre s-au modificat.. In cazul meu, garantia 2 ani Premium ajunge la 359E (cu TVA).

        Comment


        • #34
          Eu mi-as face premium pe 2 ani. Sa vorbesc cu ei, prima estimare era cam sus.
          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

          Comment


          • #35
            Originally posted by Dokken View Post
            Si eu sunt curios..
            Din disutiile avute cu cei de la ASKO, se pare ca acum este si un disocunt de 25% pentru varianta premium 2 ani. In plus se pare ca si primele cifre s-au modificat.. In cazul meu, garantia 2 ani Premium ajunge la 359E (cu TVA).
            Este discount doar pentru unii: " Intr-adevar exista o asemenea reducere dar numai pentru clientii care au achizitionat masina dupa data de 01.01.2013."
            Eu daca eram Hondatrading dadeam garantia la pret de nimic, pentru ca tot nu se strica nimic si il aveam pe client inca 2 ani client garantat la revizii si scoteam parleala de acolo. Asta e.
            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

            Comment


            • #36
              Originally posted by cerevelu View Post
              Este discount doar pentru unii: " Intr-adevar exista o asemenea reducere dar numai pentru clientii care au achizitionat masina dupa data de 01.01.2013."
              Eu daca eram Hondatrading dadeam garantia la pret de nimic, pentru ca tot nu se strica nimic si il aveam pe client inca 2 ani client garantat la revizii si scoteam parleala de acolo. Asta e.
              Adevarat !
              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

              Comment


              • #37
                In cazul meu, la pretul initial de 599E (fara TVA) clar nu avem de gand sa cumpar extra-garantia..
                Acum, la 359E (cu TVA) sunt cam in dubiu - poate nu o sa "cada" nimic la masina, dar la fel de bine se poate intampla. Mi se pare tot o suma mare, dar acum sunt si mai rau in dubiu..

                Comment


                • #38
                  La fel de bine poti s-o vinzi mai repede si sa ai dubii retroactive.
                  _________________________
                  2008 Honda Accord TypeS Dark Mocha

                  Comment


                  • #39
                    Reinvii si eu acest thread. Acum in Aprilie vad ca cei de la Asko au o oferta legata de garantia extinsa: 2 Ani de Premium la pretul unuia singur. Nu stiu exact in ce se traduce asta, voi afla in curand, dar la un pret bun, parca ar suna interesant. Civic-ul meu face 3 ani in Septembrie, are cam 33.000 KM acum, asadar in inca 2 ani jumatate as ajunge pe la 60-70 cu el. Pica oare ceva pana atunci?

                    Pareri?

                    Comment


                    • #40
                      Mi-aduc aminte ce discutii erau inainte de a a aparea aceasta extragarantie la Honda. Ca de ce nu este, ca sunt neseriosi, ca toate marcile serioase ofera aceasta posibilitate, etc. Din momentul in care a aparut posibilitatea sa o achizitionezi, discutia s-a schimbat: merita, nu e prea scumpa, oare se strica ceva in timpul asta? Cum sa- i mai multumesti pe romani?
                      ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                      Comment


                      • #41
                        E foarte bine ca exista aceasta posibilitate.

                        Fiecare e liber sa aleaga daca da mai multi bani dar are si garantie mai lunga.

                        Mie mi-a iesit de 3 ani din garantie si nu am avut nimic schimbat pe garantie. Deci pentru mine nu ar fi meritat banii dati. Altora le-ar fi fost utila.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X