Probleme furtun pompa de servo

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Se aprinde ceva in bord cand ramane fara lichid la servo ?
    Honda Accord - 2006 2.0 Executive

    Comment


    • #32
      Originally posted by wolfydRg View Post
      Se aprinde ceva in bord cand ramane fara lichid la servo ?
      Eu mai aveam cred ca doua degete pe fundul rezervorului si nu mi s-a apris nimic.... dar am auzit in masina cum fasia ceva cred ca tisnea uleiul ala prin crapatura furtunului.
      Am oprit, m-am uitat si era ulei peste tot...

      Comment


      • #33
        Deci ce zicea HTR? Ca TSB-ul din state nu e valabil la noi, ca problema nu se replica ? Interesant cum sunt din ce in ce mai multe masini cu problema asta (cel putin cunoscute aici pe forum, in afara lui eu mai stiu vreo 3 cazuri).
        -------------------
        There is no point of having if you can't share.

        Comment


        • #34
          Originally posted by BlackMagic View Post
          Deci ce zicea HTR? Ca TSB-ul din state nu e valabil la noi, ca problema nu se replica ? Interesant cum sunt din ce in ce mai multe masini cu problema asta (cel putin cunoscute aici pe forum, in afara lui eu mai stiu vreo 3 cazuri).
          Seamana tare cu problema legata de modulul de bluetooth... dar acum cred ca e o chestie de safety, aia era sa zicem de "fite".

          Legat de bluetooth le-am scris celor de la HTR.
          Le-am trimis si documentul de recall din state, m-au sunat, si au inceput sa=mi zica ca e model diferit, ca nu se aplica, etc. Am incercat sa=i explic D-nului respectiv ca sunt identice, pe interior, i-am spus si care cred ca e problema cu el, care este si rezolvarea, i-am dat mura in gura as putea zice.....

          Dupa care a inceput sa=-mi explce de volumele de vanzari, ca e piata mica, etc...

          Legat de furtunul asta, ai documentul de recall din state ? Hai sa facem un grup, mail celor de la HTR sa vedem ce iese.

          Comment


          • #35
            nu's ce va mira , tipic
            Honda Accord - 2006 2.0 Executive

            Comment


            • #36
              Am gasit niste ulei in zona aceea si sint cu ochii pe rezervor. Cred ca voi fi nevoit sa ma alatur.
              "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

              Comment


              • #37
                Originally posted by wolfydRg View Post
                nu's ce va mira , tipic
                nu ma mai mira nimic....
                btw: cum fac sa atazez documentul ala din state legat de bluetooth... si unde sa-l pun pe forum pe aici ?

                Comment


                • #38
                  Pentru bluetooth, poti sa deschizi un topic separat, nu am cunostinta sa existe unul dedicat, si sa atasezi si documentul tot acolo.
                  Caut documentul privind recall-ul din US, si-l pun aici asap.

                  La momentul respectiv cand mi-a crapat mie, am trimis un mail catre HTR, raspunsul a fost scurt de genul "du-te la service si rezolva-l singur". Poate in cazul unui grup mai mare, sansele de izbanda sunt mai bune.

                  LE
                  Topicul din US, cu instiintarea oficiala.
                  BlackMagic
                  Senior Member
                  Last edited by BlackMagic; 12-09-14, 10:09.
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • #39
                    aaa... sa nu uit ....

                    Am cam 40 sau 50 de giga documentatie, Electronic Service Manual.
                    Toate modelele de honda pana in 2008, de la jazz, cr-v, accord, etc....Parerea mea e ca sunt foarte ok manualele alea.
                    Un tip mai indemnatic cred ca poate sa-si faca service-ul complet la masina cu alea pentru ca explica cam tot, pe pasi, cu poze, cam toate procedurile ce trebuiesc urmate, diagnostic pe diverse probleme.

                    Ma gandeam sa le pun undeva sa aiba toata lumea acces la ele.

                    Comment


                    • #40
                      daca fasaie sare uleiul la servo?
                      eu m-am tot uitat pe sub masina ( ma uit bine ??? ) si nu curge nimic.

                      Comment


                      • #41
                        2007 acura tsx power steering hose replacement technical service bulletin

                        Technical Service Bulletin on 2007 Acura TSX Power Steering Hose Leak

                        Acura Service Bulletin 10-010.pdf
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • #42
                          Probleme furtun pompa de servo

                          Originally posted by skakiur View Post
                          daca fasaie sare uleiul la servo?
                          eu m-am tot uitat pe sub masina ( ma uit bine ??? ) si nu curge nimic.
                          Uite-te sub capota si verifica in bidonasul din stanga,mai spre far. E unul alb,gri deschis cu capac rosu daca nu ma insel.
                          Si bineinteles la furtunul de servo care ar trebui sa fie umed pe la vreo incheietura, daca pierzi ulei.
                          '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

                          Comment


                          • #43
                            Eu n-am probleme cu furtunul de la pompa de servo, dar am gasit ceva pe ebay.de folosind codul oferit de Blackmagic:

                            http://www.ebay.de/itm/Honda-Acura-T...item2a41fb8426
                            Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                            Comment


                            • #44
                              Ma uit sa vad daca am spatiu sa fac un ftp pentru ele si te anunt

                              Or sa fie de mare ajutor pentru mainile dibace de pe forum


                              Originally posted by Herion View Post
                              aaa... sa nu uit ....

                              Am cam 40 sau 50 de giga documentatie, Electronic Service Manual.
                              Toate modelele de honda pana in 2008, de la jazz, cr-v, accord, etc....Parerea mea e ca sunt foarte ok manualele alea.
                              Un tip mai indemnatic cred ca poate sa-si faca service-ul complet la masina cu alea pentru ca explica cam tot, pe pasi, cu poze, cam toate procedurile ce trebuiesc urmate, diagnostic pe diverse probleme.

                              Ma gandeam sa le pun undeva sa aiba toata lumea acces la ele.


                              Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
                              EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                              Del Sol '94 ESI
                              CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                              BMW Z4 '03 Titan Silver

                              Comment


                              • #45
                                Foarte bun pretul, mai ca l-as lua eu la banii astia, just in case. Banuiesc ca mai sunt si taxe vamale fiind trimis din US.
                                _________________________
                                2008 Honda Accord TypeS Dark Mocha

                                Comment

                                Working...
                                X