WESTPOINT: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Văd că n'aveți somn...:-)


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #32
      Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
      Văd că n'aveți somn...:-)


      Sent from my iPhone using Tapatalk 2
      mda . ... am adormit devreme aseara ....

      Raspuns agent dealer WeltAuto ( telefonic) : " Eu nu vad o asa mare problema ca anvelopele sunt diferite intre ele si nici ca le-am pus mai mici , dar vom analiza "

      Romania ........

      Comment


      • #33
        Originally posted by westpoint View Post
        O sa incerc cu toate ca acum m-am mai calmat . Astept raspunsul lor azi . E si vina mea ca nu m-am uitat , nu stiam la ce sa ma uit mai repede ..... te simti oarecum in siguranta ca faci achizitia prin firma specializata ..... nu-ti trece prin cap ca teapa poate fi de amanunt . Tipul care era agent a mentionat ca circula cu masina, posibil sa fi facut un decont de anvelope si sa puna bombe pe masina , la asta ma gandesc ..... sa vedem ce spune dealerul , am trimis e-mail pe office cu cc la agent , etc ...
        In cateva ore o sa am o reactie ...

        Rog pe cineva sa ma sfatuiasca cum pot da de sediul central Romania pentru Weltauto. Nu stiu cum functioneaza sistemul lor , este o franciza si sunt independenti in teritoriu ?
        Gumele, dupa parerea mea si nu numai, au o importanta fabuloasa, eu umblu acum cu niste mizerii, cele originale, si ma simt vulnerabil, trec la alea de iarna cat de curand, iar la anu', fiindca anu' asta am avut alte prioritati, fac ceva investitii ca nu-i de gluma cu asa ceva ! Daca aveam in Bucuresti iernile din Brasov (unde am facut Academia Fortelor Aeriene si am trait ca un pinguin) ar fi trebuit sa fac o investitie si mai mare, aici ar mai merge o tura. Sa ne spui cum s-a finalizat, chiar e interesant !
        WillyCR-VFAN
        Senior Member
        Last edited by WillyCR-VFAN; 09-09-13, 11:07.
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • #34
          Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
          Gumele, dupa parerea mea si nu numai, au o importanta fabuloasa, eu umblu acum cu niste mizerii, cele originale, si ma simt vulnerabil, trec la alea de iarna cat de curand, iar la anu', fiindca anu' asta am avut alte prioritati, fac ceva investitii ca nu-i de gluma cu asa ceva ! Daca aveam in Bucuresti iernile din Brasov (unde am facut Academia Fortelor Aeriene si am trait ca un pinguin) ar fi trebuit sa fac o investitie si mai mare, aici ar mai merge o tura. Sa ne spui cum s-a finalizat, chiar e interesant !
          Dl "pinguin " eu sunt "rata" da la Ac. Navala ...

          Sincer o sa va spun si fara sa fabulez sau sa bag din top .

          Am trimis e-mail la Porsche Romania , mi-au dat citire la e-mail toti directorii de acolo ))) cineva o misca ceva ....

          In acest moment am montat anvelope second pe masina , pentru doua luni si o sa iau de iarna noi . Nu vad sensul sa iau vara acum si apoi sa le depozitez .

          Comment


          • #35
            Bai nene da numa' academicieni p'aci.....care pinguin..care rata....
            Auzi Sorine o sa miste si la tine cum a miscat ASKO la mine cand mi-au vopsit masina in a doua culoare...
            Pana n'au vazut pe facebook...si dupa aia l-au trimis pe seful de la mecanici sa vada...de parca el o vopsise.
            Natie de biciclisti vorba lui Gheorghe Dinica..... Dzeu sa-l ierte...
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment


            • #36
              Sunt sigur dl Florin , de aceea am lasat stresul si supararea , pana la urma si la urma ... am CR-V si ei Volkswagen .... poate chiar intentionat au facut-o sa se razbune pe marca

              Maine masina intra in service , am rugat mecanicul sa ia piese si mai ales uleiurile originale .... miercuri montez gpl .... si apoi talpa .....

              Informativ daca intereseaza pe cineva , instalatie gpl 3200 ron tva inclus , tipul care monteaza a fost recomandat de un posesor Honda CR-v care foloseste fara probleme instalatie similara . Va tin apoi la curent cum merge masina cu gpl si consum . Instalatie Tomasetto , un model indicat pentru CR-V , tipul a luat un manual al producatorului si a cautat masina , in dreptul ei era tipul de instalatie .... deci tipul pare profi )))) , oricum nu mai platesc inainte , o sa verific si supapele

              Nu am mers in Buzau sau Bucuresti pentru montaj deoarece imi este peste mana si asa il stresez pe domnul respectiv in caz de probleme .

              Montajul buteliei de gpl se face in locasul rotii de rezerva.

              Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
              Bai nene da numa' academicieni p'aci.....care pinguin..care rata....
              Auzi Sorine o sa miste si la tine cum a miscat ASKO la mine cand mi-au vopsit masina in a doua culoare...
              Pana n'au vazut pe facebook...si dupa aia l-au trimis pe seful de la mecanici sa vada...de parca el o vopsise.
              Natie de biciclisti vorba lui Gheorghe Dinica..... Dzeu sa-l ierte...
              Dl Florin , am observat ceva , pe noi astia cu anvelope de mai multe modele ( pe una masina ) nu ne chemati la intalniri ?
              ramm
              omu cu warnu'
              Last edited by ramm; 09-09-13, 13:10.

              Comment


              • #37
                Cam asa se intampla pe gheata...ceea ce-ti spuneam ieri....si masina e 2013....http://www.youtube.com/watch?v=wTdEV6KsrWs
                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                Comment


                • #38
                  Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                  Cam asa se intampla pe gheata...ceea ce-ti spuneam ieri....si masina e 2013....http://www.youtube.com/watch?v=wTdEV6KsrWs
                  De retinut .... ce anvelope folositi pentru iarna ?

                  Sa stiu daca ma suna Weltauto si ma roaga sa le spun ce prefer ....

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by westpoint
                    Dl Florin , am observat ceva , pe noi astia cu anvelope de mai multe modele ( pe una masina ) nu ne chemati la intalniri ?
                    Nu este nevoie de invitatie...te bagi pe lista si ai grija sa te incadrezi in timp. Poti sa nu ai masina de loc. Problema este ca noii veniti platesc toata consumatia.
                    In ocazii de genul asta - adica cu new entry - toti venim fara masini ca sa putem bea. Am avut cazuri in care masina s-a vandut din cauza notei de plata....da stii cum e regula e regula....nu ne putem abate.

                    Originally posted by westpoint View Post
                    De retinut .... ce anvelope folositi pentru iarna
                    Eu..??? Vredestein Wintrac Xtreme by Giugiaro.....http://www.anvelopa-vredestein.ro/an...trac-Xtreme_24
                    Exista si varianta by Botezatu dar e in lucru...
                    Lasam gluma ..le am de 4 ani pe jante separate. Deci nu au fost puse date jos ca se strica talonul si la un moment dat nu se mai lipesc pe janta.
                    Sunt excelente si pe zapada si pe gheata..in anumite conditii asa cum am spus.
                    Pentru vara - ca sa evitam o alta intrebare - Michelin Latitude Cross Terrain http://www.michelin.ro/anvelope/anve...=SEC-3030-GOO-[brand:_4x4_summer_tyre_%28bp%29]--S-[latitude%20cross]&gclid=CPLInsaMvrkCFUSV3godL3gAAA&gclsrc=aw.ds#typ e=type_2&brand=honda&range=cr-v&model=cr-v%20ii&engine=2.0%20l%20150&year=2001%20-%202006&selectedFitment=215-65-16-98-T&retainFitment=215-65-16-98-T&fronthighwaypressure=2.1&frontnormalpressure=2.1 &selectedIndexOption=0&rearhighwaypressure=2.2&rea rnormalpressure=2&selectedFilter=summer
                    ramm
                    omu cu warnu'
                    Last edited by ramm; 09-09-13, 13:11.
                    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                    Comment


                    • #40
                      Si as fi singurul "boboc" ? Acum inteleg ce risc implica o asemenea intalnire .....

                      Sunteti pasionat vad de masina , nu gluma ..... sunt curios unde o parcati ?

                      Comment


                      • #41
                        1. Am glumit nu e nici un risc ..daca vrei sa vii cu mare placere numai sa o stim si noi.
                        2. Pasionat nu sunt,sunt altii mai tineri aici pe forum care chiar au o pasiune pt H, mie imi place sa fie echipata cum trebuie, sa nu am probleme de nici o natura. Imi place masina pe care o am dar nu este exact ce mi-as fi dorit.
                        Asta ar fi....http://www.youtube.com/watch?v=6pBy-b5_px4
                        3. O parchez - din pacate - la bloc sub geamurile apartamentului nostru..ca suntem 3 cu sotia si fica'mea
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                        Comment


                        • #42
                          Domnilor , domnilorrrrr....

                          Dealerul ROBOT SRL din Baia Mare ( Weltauto ) imi trimite set anvelope complet , noi fireste , stergatoare si scuze .....

                          Pfuuuu , m-am emotionat , vorbesc serios , nu credeam .....

                          Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                          1. Am glumit nu e nici un risc ..daca vrei sa vii cu mare placere numai sa o stim si noi.
                          2. Pasionat nu sunt,sunt altii mai tineri aici pe forum care chiar au o pasiune pt H, mie imi place sa fie echipata cum trebuie, sa nu am probleme de nici o natura. Imi place masina pe care o am dar nu este exact ce mi-as fi dorit.
                          Asta ar fi....http://www.youtube.com/watch?v=6pBy-b5_px4
                          3. O parchez - din pacate - la bloc sub geamurile apartamentului nostru..ca suntem 3 cu sotia si fica'mea
                          Este un Isuzu acest tip pe autovit, am auzit numai de bine despre el , se zice ca nu ajungi in service cu el doar foarte rar.

                          Stie cineva cum /sau daca se poate / se scoate sigla Honda de pe volan pentru vopsire ?
                          westpoint
                          Senior Member
                          Last edited by westpoint; 09-09-13, 17:24.

                          Comment


                          • #43
                            WESTPOINT: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

                            1. Frumos te-ai rezolvat pentru vara daca-ți trimite un set de allseason.
                            2. Sigla se scoate astfel: gasesti un zid..,te repezi in el...pocneste airbag si...gata scoti sigla..:-)))))). Cu ocazia asta vezi daca functioneaza si aibag-urile...:-))))
                            3. Isuzu putea sa-l iau de mult imediat dupa Honda.....o vindeam era inca noua in primul an de leasing. Nu m-a lasat soția ...a zis ca ea nu merge cu TIR-ul prin București.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                              1. Frumos te-ai rezolvat pentru vara daca-ți trimite un set de allseason.
                              2. Sigla se scoate astfel: gasesti un zid..,te repezi in el...pocneste airbag si...gata scoti sigla..:-)))))). Cu ocazia asta vezi daca functioneaza si aibag-urile...:-))))
                              3. Isuzu putea sa-l iau de mult imediat dupa Honda.....o vindeam era inca noua in primul an de leasing. Nu m-a lasat soția ...a zis ca ea nu merge cu TIR-ul prin București.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                              Dl Florin , am facut cum mi-ati recomadat , nu iese sigla asa .... eu sunt la capitolul vopsit sigla si dstra radeti ... dati o solutie ... vedeti cum e prinsa la dumneavoastra .....

                              Ma gandesc sa pipesc banda de hartie pe langa sigla , hartie pe volan si sa dau cu spary .....

                              Ei ce ziceti ? am mintea odihnita .... am avut o zi buna azi si dau pe afara ...

                              Comment


                              • #45
                                WESTPOINT: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

                                Daca vrei sa vii pe 20 spune sa te bag in cărți.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk 2

                                Aaaaaaaaa stai asa ca matale esti tocmai la BV....nu stiu de ce ramasesem cu Ploiesti ...cred ca de la "Geticul" el este din Ploiesti. Esti cam departe Sorine. Si ca sa bati atatia km pana la Snagov pentru 3 - 5 ore nu stiu daca renteaza.
                                FLORIN CRISTEA
                                Senior Member
                                Last edited by FLORIN CRISTEA; 09-09-13, 18:32.
                                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                                Comment

                                Working...
                                X