WESTPOINT: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    In locul tau le-as face un mail foarte scarbos in care le-as spune ca nu te vor trece la RAR pentru ca ai anvelope diferite ( dimensiuni fata de cartea masinii si profile diferite ), ca te-au pacalit, etc. Niste gunoaie. Si, nah, Weltauto, figuri...
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #17
      " sotia tot imi repeta ... mai ai rotile cam mici la masina asta ))) , eu fireste tantos replicam .... asa este ea draga .... cica sa nu asculti de nevasta "
      Hai ca nu asculti de nevasta..este in firea lucrurilor...gaseai un "dupa colt"...aveai nr meu de tel..era suficient sa ma intrebi si treaba era lamurita.
      Tare rau ma oftic cand cineva se pacaleste ..mai ales pe bani.
      Niste cacanari Autowelt astia. Sincer as face ce zice Gabi..KMR si in plus le-as pune in brate masina ajutat de Protectia Consumatorului. E drept ca se merge pe vazut placut..dar nu vorbim de o pereche de pantofi de 300-400 lei. In ultima instanta e un atentat la siguranta ta si a celorlalti, e o masina care daca iesi cu ea pe strada si ai vreun necaz tu raspunzi.. Stim ca e usor de dat sfaturi...dar nu ar strica sa te iei nitel in gura cu ei...si poate, daca vrei, sa-ti dea banii inapoi si sa-si ia masina.
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • #18
        Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
        " sotia tot imi repeta ... mai ai rotile cam mici la masina asta ))) , eu fireste tantos replicam .... asa este ea draga .... cica sa nu asculti de nevasta "
        Hai ca nu asculti de nevasta..este in firea lucrurilor...gaseai un "dupa colt"...aveai nr meu de tel..era suficient sa ma intrebi si treaba era lamurita.
        Tare rau ma oftic cand cineva se pacaleste ..mai ales pe bani.
        Niste cacanari Autowelt astia. Sincer as face ce zice Gabi..KMR si in plus le-as pune in brate masina ajutat de Protectia Consumatorului. E drept ca se merge pe vazut placut..dar nu vorbim de o pereche de pantofi de 300-400 lei. In ultima instanta e un atentat la siguranta ta si a celorlalti, e o masina care daca iesi cu ea pe strada si ai vreun necaz tu raspunzi.. Stim ca e usor de dat sfaturi...dar nu ar strica sa te iei nitel in gura cu ei...si poate, daca vrei, sa-ti dea banii inapoi si sa-si ia masina.
        Nu as da masina ... per total sunt foarte multumit ... din supararea mea sa nu reiasa ca am luat o bomba .. nicidecum .
        Am specificat si initial , mi-am asumat parbriz, elemente mecanice simple , etc .
        Chestia cu anvelopele e marsavie , masina nu accelera corespunzator , consum mai mare si stabilitate scazuta ...

        Am rezolvat si anvelopele azi ... doamne ajuta , oricum am cea mai tare masina din localitate , pana si tanti care imi aduce laptele a vazut ca e mare

        Sunt incantat de ea , indragostit chiar .... nu o dau ... )) ce idee aveti , am vopsit volanul , spalat motorul cu carpa , uns pielea cu solutie , deja e de lux , fara 20.000 euro nu pleaca

        Scopul meu cu critica pe forum este ca cine da cutare pe google dupa probleme Weltauto sa gaseasca si aceasta patanie ....

        Inchei aici povestea cu Weltauto pentru ca imi stric placerea sa conduc . Sa fie sanatosi ... le-am trimis un e-mail si astept maine un raspuns . Daca isi cer scuze si recunosc , nu-mi mai trebuie nimic . Stiti , in tara asta nici macar la asa reactie nu ma astept .

        Posibil sa spuna ca e o vrajeala de-a mea , etc ... am ceva dovezi ? Sincer ... am ?
        westpoint
        Senior Member
        Last edited by westpoint; 08-09-13, 19:00.

        Comment


        • #19
          Pai daca tu esti mulțumit atunci e bine.
          Sa o stapânesti sănătos .


          Sent from my iPhone using Tapatalk 2
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • #20
            Originally posted by KMR View Post
            In locul tau le-as face un mail foarte scarbos in care le-as spune ca nu te vor trece la RAR pentru ca ai anvelope diferite ( dimensiuni fata de cartea masinii si profile diferite ), ca te-au pacalit, etc. Niste gunoaie. Si, nah, Weltauto, figuri...
            Va promit ca va postez aici raspunsul lor la e-mail-ul meu ....

            Haideti sa pariem ....

            Eu spun ca ma vor acuza ca mint ...... nu vor recunoaste ca au facut asa ceva ...
            westpoint
            Senior Member
            Last edited by westpoint; 08-09-13, 19:10.

            Comment


            • #21
              Mai dai draq...atunci trebuia să la arăti pisica...acu' banu e dat și te văd încântat. Stergător ți-ai luat..??


              Sent from my iPhone using Tapatalk 2
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • #22
                nu , stergator nu ))))))))))))))))))
                imi vin maine toate piesele printre care si stergatoare ( set ) ))
                dar nu cred ca ploua , daca e ceva sterg pe geam cu mana

                Weltauto nu vinde Honda executive cu doua stergatoare , versiunea imediat urmatoare il are si pe-al doilea

                Acum sa nu-mi spuneti ca d-stra v-au livrat masina cu doua .....


                Apropo vand doua cauciucuri 205/55/16 si doua diferite printre care si un Dunlop ...... folosite 400 km pe Honda CR-v , doritorii mesaj pe privat pls .... ( glumesc .... )
                westpoint
                Senior Member
                Last edited by westpoint; 08-09-13, 19:17.

                Comment


                • #23
                  Scut față..cauta-i scut altfel ai sa faci , in caz ca o bagi pe drum de țară, depozit de pământ sub motor.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                    Scut față..cauta-i scut altfel ai sa faci , in caz ca o bagi pe drum de țară, depozit de pământ sub motor.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                    ok , trec pe lista ( acum la gramada nu mai simt ca bag bani ... bugetul e aprobat in familie .... si e flexibil ca sunt incantati toti de ea ..,. dupa e mai greu ).

                    Comment


                    • #25
                      Să o stapâniți sănătoși ...mai vorbim după ce schimbi piesele.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • #26
                        ok , multumesc ...

                        Comment


                        • #27
                          Încă ceva...până primești cartea ...mașina nu se remorchează...nu tractezi decât o anumită greutate. In caz de defecțiune se duce la service numai pe platformă, nu remorcată.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • #28
                            Daca tot suntem in zona masinilor adevarate, vorba lui Florinelu' (el n-are decat poze cu CR-V III si IV)....nu-i ierta cu gumele, aia e bataie de joc crunta !!
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                              Daca tot suntem in zona masinilor adevarate, vorba lui Florinelu' (el n-are decat poze cu CR-V III si IV)....nu-i ierta cu gumele, aia e bataie de joc crunta !!
                              @WillyCR-VFAN înainte ca tu să-ți iei honda crv III...eu aveam "HONDA ACEEA" cum bine zic cunoscătorii...:-)))



                              Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                                Daca tot suntem in zona masinilor adevarate, vorba lui Florinelu' (el n-are decat poze cu CR-V III si IV)....nu-i ierta cu gumele, aia e bataie de joc crunta !!
                                O sa incerc cu toate ca acum m-am mai calmat . Astept raspunsul lor azi . E si vina mea ca nu m-am uitat , nu stiam la ce sa ma uit mai repede ..... te simti oarecum in siguranta ca faci achizitia prin firma specializata ..... nu-ti trece prin cap ca teapa poate fi de amanunt . Tipul care era agent a mentionat ca circula cu masina, posibil sa fi facut un decont de anvelope si sa puna bombe pe masina , la asta ma gandesc ..... sa vedem ce spune dealerul , am trimis e-mail pe office cu cc la agent , etc ...
                                In cateva ore o sa am o reactie ...

                                Rog pe cineva sa ma sfatuiasca cum pot da de sediul central Romania pentru Weltauto. Nu stiu cum functioneaza sistemul lor , este o franciza si sunt independenti in teritoriu ?

                                Comment

                                Working...
                                X